KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Kolín a Středočeský kraj

V Kolíně ve Veltrubské ulici se propadla kanalizace

27. 6. 2022 | Kvůli havárii na kanalizační přípojce ve Veltrubské ulici se během pondělního podvečera ulice uzavřel úsek mezi ulicemi Štítného a Příčná. Objízdná trasa bude vyznačena během úterního dopoledne. Vzhledem k předpokládanému rozsahu havárie a nutnosti betonáží a asfaltování je předpoklad uzavírky do neděle.

Středočeský kraj předá základní umělecké školy městům. I tu v Pečkách

27. 6. 2022 | Převádění částí základních uměleckých škol (tedy ZUŠ, navazujících na tradici někdejších „lidových škol umění“) ze správy kraje na města rozjelo středočeské hejtmanství. V pondělí 27. června krajští zastupitelé třikrát jednomyslně – všemi hlasy 43 přítomných zástupců občanů – rozhodli o převedení ZUŠek ve Vlašimi, Uhlířských Janovicích a Pečkách na města.

Blesk zapálil dům. Rodině, která přišla o střechu nad hlavou, pomáhá sbírka

27. 6. 2022 | Blesk, rána a pak oheň. Mladé rodině Vaškových ve Vinařicích shořel dům doslova před očima. Nezbylo jim takřka nic. Momentálně přespávají u známých, ale nevzdávají se. Po kouskách se pouští do oprav. A ty nebudou snadné.

ANKETA DENÍKU: Co rozhodne volby na Kolínsku?

27. 6. 2022 | Reportéři Deníku zjišťovali, která témata vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb na Kolínsku? Zeptali jsme se místních. A co rozhodne letošní volby u vás? Zapojte se do velké ankety Deníku. 

FOTO: V Českém Brodě přibudou kamery i přenosný radar na měření rychlosti

25. 6. 2022 | V ulicích Českého Brodu přibudou nové kamerové body. „Lidé si stěžovali na pohyb osob porušujících veřejný pořádek v parku. Kamery by proto měly nově monitorovat části městského parku kolem evangelického kostela a kolotoče i okolí dětského hřiště. To umožnilo propojení optiky ulicí U Zvonice,“ řekl místostarosta Tomáš Klinecký.

Zdroj: kolinsky.denik.cz | Další zprávy »
04:12:14 | 28.06.2022

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

Neuvěřitelné kočky. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poprvé křížem krážem za zvířátky

25. 6. 2022 | Dvě fotografie koček v prvním dílu putování po stopách zajímavých tvorů, kteří s námi sdílejí naši planetu, dělí stovky let v čase, a navíc i tisíce kilometrů. Ta první micka je sice mumifikovaná, ale zato pochází ze světoznámých egyptologických sbírek Národního muzea v brazilském Rio de Janeiru. (Dnes už ji však neuvidíte, protože společně s jinými poklady vědění vzala za své při obrovském požáru.) Druhá, a hlavně živá kočka si zase hoví na sluníčku ve vietnamské metropoli Hanoji, na zápraží ne ...

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

Co má vězeň svědomí Julian Assange společného s britskými žoldáky, zajatými na Donbasu? Svět Tomáše Koloce

25. 6. 2022 | 9. června byli v Doněcku odsouzeni k smrti britští občané Aiden Aslin a Shaun Pinner a marocký občan Ibráhím Sádún, kteří v rusko-ukrajinské válce bojovali v svazcích ukrajinské armády a byli zajati, protože nejsou ukrajinskými občany, nevztahují se na ně Ženevské konvence o zacházení se zajatci. Osm dní nato, 17. června, rozhodla britská ministryně vnitra o vydání šéfredaktora stránek WikiLeaks, specializujících se na zveřejňování tajných materiálů světových vlád, Juliana Assange, do USA, pod m ...

Ne módě, ne kopírování, ano vlastní vizi. Václav Klaus mladší ministrem školství. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Ne módě, ne kopírování, ano vlastní vizi. Václav Klaus mladší ministrem školství. Pojďme hovořit o školství s učitelem

24. 6. 2022 | Krásné přání, že ano? Bohužel je vysoce nepravděpodobné, že se splní. Přesto by to byla první volba velké části učitelů. Těch, kteří reálně učí a vědí, co se na školách děje. Ale mají-li se ledy pohnout, musíme pro to něco udělat. Proto jsem si dovolil tuto drobnou provokaci. Netuším, zdali by o to pan magistr Klaus stál, ale já bych takového ministra bral „všemi deseti“. Školství – a především naše děti – si zaslouží vedení od člověka, který je učitel, má za sebou praxi úspěšného ředitele, stoj ...

Ukrajincům je líto národnostních menšin v Rusku. Proč jim ale není líto menšin na Ukrajině? Svět Tomáše Koloce

Ukrajincům je líto národnostních menšin v Rusku. Proč jim ale není líto menšin na Ukrajině? Svět Tomáše Koloce

19. 6. 2022 | Musím se přiznat, že posledních pár let se moc neponořuji do hloubek českého mainstreamového mediálního trhu, o kterém, co si budeme povídat, už každé malé české dítě ví, že patří buď zahraničním korporátům, nebo některé z pěti hlavních českých oligarchických rodin. Vzhledem k tomu, že jsem v dávné minulosti do většiny mainstreamových titulů psal, občas se začtu do toho, co píší bývalí kolegové nebo jakého nového dopisovatele ulovili. Jedním z těch, kteří ,byli uloveni' po začátku rusko-ukrajins ...

Kaspické moře, šílený pilot a esesáci v Praze. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Ázerbájdžánu

Kaspické moře, šílený pilot a esesáci v Praze. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Ázerbájdžánu

18. 6. 2022 | I když je Ázerbájdžán vnitrozemský stát, přesto má moře. Kaspik neboli Kaspické ,moře' je totiž suverénně největším jezerem na světě a má rozlohu 376 000 kilometrů čtverečních. Pokud se vám to zdá na skutečné moře trochu málo, tak si uvědomte, že se celá naše republika rozkládá jenom na 78 871 kilometrech čtverečních, takže bychom v něm mohli utopit naši státnost hned několikrát.

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
04:12:16 | 28.06.2022

Úterý 28.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.