KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Multimediální studio v Týnci chce promluvit nejen do regionální hudební scény

22. 9. 2023 | Po několika návštěvách méně i více známých nejen regionálních muzikantů se tento týden naplno rozjelo týnecké multimediální studio nazvané Na Hradě a fungující pod značkou Rec Production. „Chceme poskytovat kompletní služby, a to nejen tím, že vytvoříme klasickou hudební nahrávku, ale i jejím okamžitým streamem na sociální sítě,“ zní idea studia.

Terasami zněly nesmrtelné písničky Stanislava Wabiho Daňka v podání jeho Tributu

21. 9. 2023 | Na slovo revival jsou tři muzikanti přehrávající písničky folkového a trampského barda Stanislava Wabiho Daňka alergičtí, říkají si totiž Wabi Daněk Tribute a jeho písničky přehrávají s pokorou, úctou a lehce přearanžované. Navíc lídr kapely, zpěvák a kytarista David Alfik Dewetter kdysi s Daňkem coby písničkář jezdil a vyplňoval čas, kdy se hlavní hvězda občerstvovala.

McDonald's u Kolína už se rýsuje. Přesný termín otevření ale stále není daný

21. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Reálný obrys začíná mít budova fastfoofového řetězce McDonald's, jehož pobočka vznikne v Retail Parku Ovčáry. Nyní se rýsuje hrubá stavba, otevírat by se při tom mělo do konce letošního roku.  

Kraj rozdělil dotace menším obcím. Kouřim dostane jednu z nejvyšších

21. 9. 2023 | Celkem šedesát žádostí o dotace pro obce do 2000 obyvatel odsouhlasili tento týden středočeští zastupitelé. Na rozvoj obcí bude dohromady rozděleno z Fondu obnovy venkova více než 35 milionů korun. Na Kolínsko poputuje jedna z vůbec nejvyšších dotací.

Seniory potěšily grilovačka dobrot, živá muzika i blízkost jejich nejbližších

20. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Párkrát do roka uspořádá vedení Domova pro seniory v Kolíně, umístěného nad železniční zastávkou, a jeho pracovníci hromadné setkání svých klientů s jejich příbuznými. Jedno takové se uskutečnilo v úterý 19. září odpoledne, kdy se v krásném slunečném počasí potkali na zahradě.

Na kolínském kruhovém objezdu se frézuje. Hotový by měl být do konce září

20. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Koncem září by měl být opět zcela průjezdný velký kruhový objezd u vlakového nádraží v Kolíně. Ten je částečně uzavřený od začátku srpna, jelikož se na něm začala propadat vozovka. Po jejím odstranění našli pracovníci firmy Energie AG Kolín tři velké jámy vymleté vodou.

Symbolická procházka Českým Brodem: malířka zdobí podchod malbami dominant města

20. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Do konce září by měla být hotová nová výmalba podchodu na nádraží v Českém Brodě. Největší stanici na trati mezi Kolínem a Prahou v těchto dnech zkrášluje umělecká malířka Eliška Martinková.

Sponzorství? Musíte mít kontakty, shodují se ředitelé škol na Kolínsku

19. 9. 2023 | Jak jsou na tom základní a střední školy na Kolínsku se sponzory? Zkušenosti jsou různé, někde mají v zádech silnou firmu, která je štědře podporuje, jinde se naopak nedaří nikoho nového sehnat a je nutné se spoléhat na již existující kontakty.

Masarykův most si vyzkoušel, jak zažít město jinak, coby pěší zónu bez aut

18. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po mnoha městech i spoustě pražských čtvrtí dorazil projekt nazvaný Zažít město jinak, který ve svém letošním již osmnáctém ročníku nabízí program v celkem sto šedesáti pěti lokalitách, konečně i do Kolína. Tady se jeho organizátoři spojili s partou pořádající oblíbené Otevřené ulice. 

Fotokvíz: Poznáte obec na Kolínsku?

18. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

U Úval začala velká přestavba frekventovaných křižovatek. Ze dvou bude jedna

18. 9. 2023 | /MAPA/ Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) zahájilo přestavbu dvou frekventovaných úvalských křižovatek. Práce se týkají křižovatky silnic I/12 a II/101 u Úval a křižovatky silnic II/101 a III/1214 v Pražské ulici. Řidiči se musí připravit na to, že stavba v příštích měsících ovlivní provoz v celém okolí. Rekonstrukce však přinese velkou změnu: ze dvou křižovatek se stane jedna.

Policisté žádají o pomoc s pátráním po patnáctileté dívce, bojí se o její zdraví

17. 9. 2023 | Policisté prosí veřejnost o pomoc s hledáním patnáctileté dívky z Prahy východ, která se několik dní nevrátila domů. Pátrání vyhlásili v neděli. Dívka je pravděpodobně se svým přítelem v Českém Brodě. Léčí se s epilepsií, ale léky u sebe nemá. Policie žádá, aby ten, kdo pohřešovanou uvidí, volal na linku 158.

V Pašince se konaly mimořádné volby. K urnám přišlo přes 62 procent voličů

17. 9. 2023 | V pěti středočeských obcích lidé v sobotu 16. září vhazovali do uren své hlasy v rámci mimořádných voleb do obecních zastupitelstev. Ta se totiž od loňska stihla rozpadnout. Největší účast měli v Bratkovicích na Příbramsku, kde přišlo 63,46 procent oprávněných voličů.

Stovky baráčníků zaplnily Kolín, místní slavili 150. výročí svého vzniku

17. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Před sto padesáti lety vznikla v Kolíně Svobodná obec baráčníků, která položila základy těchto organizací v celé České republice. Toto výročí přijeli do Kolína v sobotu oslavit členové žup a obcí baráčníků z celé republiky a od rána zaplňovali velký sál kolínského městského společenského domu. 

Toyota v Kolíně od pondělí plně obnoví výrobu. Po téměř čtyřech týdnech

15. 9. 2023 | /FOTO/ Výroba v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se v pondělí téměř po čtyřech týdnech plně obnoví. Auta se v Kolíně přestala vyrábět 22. srpna, závod přijde celkem o devatenáct dní výroby. 

Některé kroužky na Kolínsku lehce podražily. Přesto zbývá jen pár volných míst

15. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Kdo ještě shání pro své dítě kroužek v domově dětí a mládeže či na základní umělecké škole, měl by si s přihláškou pospíšit. Ačkoliv některé kroužky musely kvůli rostoucím nákladům podražit, zbývá jen několik posledních pár míst. 

Cenu města Kolína si odnesli fotografka Jolana Havelková a šermíři Páni z Kolína

14. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Do posledního místa zaplněná obřadní síň městského úřadu v Kolíně sledovala ve středu 13. září odpoledne předání letošní Ceny města Kolína udílenou zastupitelstvem města. V jednotlivcích ji získala fotografka Jolana Havelková, v kolektivech pak Skupina historického šermu Páni z Kolína.

Samosběr cibule na Zlatém Slunci se naplno rozjel. V budoucnu může přibýt česnek

14. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Zatímco na přelomu května a června jsou fenoménem samosběry jahod, v září se do popředí dostává cibule. Tu si mohou zájemci sami nasbírat třeba na Zlatém Slunci jen pár kilometrů od Kolína. Jeden nasbíraný kilogram přitom vyjde na dvacet korun.

V Kolíně i v Lošanech vzpomínali na kapitána Václava Morávka, hrdinu odboje

13. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Už podvacáté uspořádala kolínská Společnost Václava Morávka pietní akty u pamětní desky štábního kapitána Václava Morávka u budovy kolínské obchodní akademie a u pomníku podplukovníka Josefa Mašína v Lošanech.

Den otevřených dveří přilákal do areálu firmy Ball ve Velimi řadu zájemců

13. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ V pátek 8. září pořádala velimská firma Ball Aerosol, která se zabývá výrobou sprejů, den otevřených dveří. Příchozí si mohli prohlédnout jednu z jedenácti linek ve výrobní hale s komentářem místních zaměstnanců.Zpravodajství KolínDnes.cz

ČSÚ: Nové obecní volby se v sobotu konaly v deseti obcích

Voliči v deseti obcích na území šesti krajů v sobotu rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 70 mandátů se ucházelo 171 platných ...

České Dráhy: Na zkušební okruh VUZ ve Velimi dorazila první souprava ComfortJet

Na zkušební okruh Výzkumného Ústavu Železničního ve Velimi včera přijela první zkrácená souprava ComfortJet složená ze šesti vozů. Začínají tak rozsáh ...

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ...

Značkou Středočeská Regionální potravina se pyšní Český hrášek, Harlekýn i 13 Polotmavá

Ocenění značkou kvality Regionální potravina si z rukou ministra zemědělství Marka Výborného, hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a generálníh ...

Demolice starého mostu v Doubravčanech na I/2 je dokončena

V Doubravčanech na Kolínsku silničáři právě dokončili demolici starého mostu přes Vavřinecký potok na silnici I/2. Na základech, které po něm zůstaly, ...Sobota 23.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes