KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Do roku 2050 se městu Český Brod zvýší počet obyvatel možná až o polovinu

28. 9. 2022 | Kolik bude mít Český Brod obyvatel v roce 2030 nebo 2050? Na to se snažila odpovědět nová demografická studie, kterou si nyní město nechalo zpracovat. Úkolu se ujali vědečtí pracovníci z katedry demografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

V cyklověži u nádraží v Kolíně stojí víc než dvacet kol už přes čtvrt roku

27. 9. 2022 | Ne všichni cyklisté si patrně uvědomují, že cyklověž u kolínského autobusového a vlakového nádraží slouží ke krátkodobému uschování jízdních kol, třeba po dobu, kdy je člověk v zaměstnání. Nepřetržité uschování kola je zde omezené na dobu maximálně 30 dnů. V současné době jsou však v cyklověži více než dvě desítky kol, které tam „trčí“ už čtvrt roku.

Foto: Nová lávka je připravená na velkou vodu. Dá se snadnou odtáhnout

26. 9. 2022 | Kdo vyráží na procházky a nebo třeba vyjížďky na kole po okolí Peček, má od nynějška k dispozici novou lávku přes Výrovku. Propojuje jak polní cestu od Peček, cestu od rybníka a Dobřichova, tak cestu k rybářské baště a Ratenic s nově vzniklými cestami do Cerhenic a do Dobřichova pod Sládkovu stráň.

Foto: Trh na kolínském Karlově náměstí předváděl především řemeslné výrobky

23. 9. 2022 | Pod názvem Řemeslný trh už od pátečního rána rostly na Karlově náměstí v Kolíně stánky s nejrůznějším zbožím. Akci organizovala Okresní hospodářská komora a její název platil stoprocentně - výrobci a prodejci nabízeli ke koupi převážně ručně dělané zboží, počínaje sekerami přes keramiku až po přímo v obchůdku tkané šály, ale i svíčky, pro děti pak dřevěné omalovánky či sádrové figurky určené také k vybarvení. ...

Nepřehledná křižovatka se konečně dočká přestavby. Hotovo má být do dvou let

20. 9. 2022 | Jak vyřešit nepřehlednou křižovatku u ZZN v Českém Brodě, je dlouhodobou otázkou. Záležitost se projednává už 15 let. Před lety se nepovedlo vykoupit soukromé nemovitosti a Středočeský kraj zastavil přípravné práce na projektu vybudování kruhového objezdu. Pak se prověřovala téměř všechna ostatní řešení - provizorní i trvalé světelné řízení, provizorní okružní křižovatka i přeměna na křižovatku typu T. ...

Spor o sto plánovaných bytů U Jána v Kolíně. Investor mluví o soudu

20. 9. 2022 | Plánovaná rezidence U Jána v Kolíně v Jateční ulici, kde by mělo vyrůst přes sto nových bytů, se stala předmětem sporu jejich soukromého investora a města. 

Foto: Posvícení v Českém Brodě nabídlo ohňovou show i candrbál pod širým nebem

19. 9. 2022 | Gothardské posvícení ovládlo na celý víkend Český Brod. Organizace se ujalo místní Centrum vzdělání, informací a kultury. Celá akce odstartovala soutěží ve vaření kotlíkového guláše, na náměstí Arnošta z Pardubic si bylo možné poslechnout Live Jukebox nebo ochutnat vína v (ne)vinném stánku, který nabízel vína z Vinařství v Klučově nebo také limitovanou edici Svatogothardského vína, které v podvečer požehnal místní farář Martin Sklenář. ...

V lokalitě Na Křemínku se budou opravovat povrchy, má vzniknout zóna 30

19. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Po nedávných výkopových pracích při budování vodovodního řadu a plynového vedení vypadají českobrodské ulice Na Křemínku, V Lánech, Na Prutě a U Dráhy jako tankodrom. Město proto zahájilo přípravné projekční práce na obnově povrchů. 

Přístaviště na Kmochově ostrově v Kolíně by mělo být hotové do konce měsíce

17. 9. 2022 | Práce na výstavbě přístaviště pro malá plavidla na Kmochově ostrově pokročily v Kolíně. „Pokračuje tak výstavba série nových veřejných zastávek pro osobní lodě na Labi mezi Mělníkem a Kolínem, jimiž Ředitelství vodních cest ČR vytváří podmínky pro širší uplatnění rekreační plavby na tomto úseku Labe,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

V Kolíně otevřeli nové pracoviště magnetické rezonance, jsou v něm dva tunely

16. 9. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Nové pracoviště nukleární magnetické rezonance slavnostně otevřela v pátek 16. září Oblastní nemocnice Kolín.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kolínsku?

16. 9. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Podívejte se: V Kolíně ocenili dobrovolníky

15. 9. 2022 | Slavnostní ocenění dobrovolníků oblastním spolkem Českého červeného kříže a městem se konalo ve středu 14. září v obřadní síní na radnici v Kolíně. Setkání jsme navštívili s redakčním objektivem.

Dny evropského dědictví pokračují, akce se zaměří na Kmocha i židovské ghetto

14. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ V rámci Dnů evropského dědictví, které v Kolíně probíhají do neděle 18. září, se zájemci mohou těšit ještě na další komentované prohlídky a samozřejmě otevřené památky. Například na středu 14. září je od 16 hodin připravená prohlídka kostela sv. Víta.

Kolín spustil nové webové stránky

14. 9. 2022 | Kolín po dlouhých přípravách spustil nové městské webové stránky. Cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky přívětivější web s moderním vzhled tak, aby byl uzpůsobený i pro prohlížení v mobilních zařízení a vstřícný ke zrakově handicapovaným. Novinkou je zcela nový volnočasový portál kolinzije.cz.

Obrazem: V Cerhenicích pokřtili fotoknihu o městysi

13. 9. 2022 | Před Environmentálním centrem v Cerhenicích se ve čtvrtek 8. září odehrál křest nové knížky o městysi. Ne však tentokrát o jeho historii vyjádřené mnoha písmenky, ale o jeho současném životě zachyceném z velké části hledáčkem fotoaparátu.

Politici a veřejnost vzpomenuli v Kolíně a v Lošanech hrdiny bojů proti totalitě

13. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Po devatenácté se v Kolíně u pamětní desky štábního kapitána Václava Morávka u budovy obchodní akademie a u pomníku podplukovníka Josefa Mašína v Lošanech uskutečnily pietní akty.

Obrazem: Klienti sociálně terapeutické dílny obsluhují v kavárně už deset let

13. 9. 2022 | Deset let od otevření terapeutické kavárny při Sociálně terapeutické dílně Diakonie ČCE - středisko Střední Čechy slavili v kolínské Kouřimské ulici.

Plánovaná doubravčická škola bude mít dva vnitrobloky i malé náměstíčko

13. 9. 2022 | Přípravy výstavby velké svazkové školy Český Brod - Doubravčice opět pokročily. Budou ji tvořit dvě části. V Brodě to bude rozšíření stávající ZŠ Žitomířská o nový pavilon, který už má pravomocné stavební povolení. V Doubravčicích se bude jednat o novostavbu, na kterou je hotový projekt a nyní bylo vydáno rozhodnutí o umístění stavby, tedy územní rozhodnutí - poslední fáze před vydáním stavebního povolení. ...

Dětské centrum Kolín otevře pediatrickou ambulanci a ambulanci fyzioterapie

12. 9. 2022 | Dětské centrum Kolín rozšíří své služby o dvě nové ambulance. Konkrétně jde o ordinace praktického lékaře pro děti a dorost a fyzioterapii. Spuštění možné registrace dětských pacientů se předpokládá v říjnu. Nyní je dětské centrum ve fázi vyjednávání smluv se zdravotními pojišťovnami. Předběžný zájem mohou rodiče projevit odesláním formuláře na webu centra.

Piktogramy na cyklostezkách v Kolíně by měly pomoci proti kolizním situacím

11. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Na cyklostezkách v Kolíně bude nové doplňkové značení. „Dlouhodobě řešíme neukázněnost některých účastníků provozu na cyklostezkách,“ předeslal místostarosta Michal Najbrt. Problém je například na sdružených cyklostezkách. Na jejich začátku je sice označení, kudy mají chodit chodci a kudy jezdit cyklisté, ale ne vždy se to dodržuje.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
14:12:14 | 28.09.2022Zpravodajství KolínDnes.cz

Ve středočeských obcích bude za Piráty zasedat dvakrát více zastupitelů než v předešlém volebním období

Pirátská vize a program zaznamenaly ve Středočeském kraji pozitivní ohlas, v jeho obcích bude za Piráty zasedat dvakrát více zastupitelů než v minulých volbách. Tři z nich nově také ve statutárním městě Kladno, kde Piráti společně se STAN získali ...

Startuje středoškolská výzva Daruj srdce

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové již potřetí vyhlašuje pro středoškolské studenty výzvu s názvem Daruj srdce. Jejím cílem je přiblížit mladým li ...

Experti varují: V Česku se objevil nový škodlivý kód pro Android

Bezpečnostní specialisté z ESETu na základě srpnové statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku opět potvrdili dominantní postavení ...

V Čelákovicíh vznikne nové přístaviště pro osobní lodní dopravu

Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu dalších veřejných přístavišť na Labi. Tento týden začínají vyrůstat plovoucí mola pro malá plavidla a os ...

Středočeši třídí nejvíce ze všech krajů, i tak ale pravidelně nacházejí odpadky v přírodě

Pohozené odpadky ve volné přírodě jsou bohužel v České republice nepříjemnou realitou. Z nedávného průzkumu Iniciativy pro zálohování vyplynulo, že po ...Středa 28.9.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.