KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Policisté poradí, jak se bezpečně pohybovat na kole

6. 7. 2020 | Preventivní akci zaměřenou na bezpečnost cyklistů uspořádá v úterý 7. července od 10 do 13 hodin Policie ČR ve Veltrubské ulici v Kolíně. Nebude ale udělovat pokuty, naopak rozdávat drobné dárky a hlavně radit, jak se na kole pohybovat bezpečně.

Farní kostel v Českém Brodě má díky štědrému dárci nové osvětlení

6. 7. 2020 | Opravy vnitřních prostor farního kostela sv. Gotharda v Českém Brodě pokročily. Vloni se podařilo pořídit novou elektroinstalaci, vymalovat kostel a instalovat nové ozvučení. Všechny tyto opravy byly provedeny z finančních zdrojů farnosti, především díky štědrosti různých dárců, kteří přispěli částkou převyšující 500 tisíc korun.

PŘED 10 LETY: Děti z Kolína se před prázdninami zdokonalily v dopravní výchově

5. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Děti z Mateřské školy Bezručova v Kolíně vyrazily před deseti lety ještě těsně před koncem školního roku na nedaleké dopravní hřiště v areálu Vodního světa. Zdokonalovat se v dopravní výchově a samozřejmě se i vydovádět chodili malí 'předškoláčci' zhruba dvakrát ročně.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: V Pečkách udělají revizi všech zastávek

5. 7. 2020 | Na vedení města Pečky se obrátili občané s žádostí o zřízení autobusové zastávky u sídliště. Podobných problémů je ale více. „Víme, že problémem je také velká vzdálenost hřbitova od zastávky. Rozhodli jsme se, že před zřízením nových zastávek provedeme revizi těch stávajících,“ řekla starostka Alena Švejnohová. 

Město Pečky už má studii na tolik chybějící školní tělocvičnu

4. 7. 2020 | /VIZUALIZACE/ Základní škole v Pečkách chybí už celé roky tělocvična. To se ale může brzy změnit. Město schválilo studii na její výstavbu. „V nejbližší době vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace a začíná nelehký úkol získat na tento projekt financování. Tělocvična chybí, co škola stojí, a my jsme připraveni o ni zabojovat,“ uvedlo vedení města.

Z ARCHIVU: Nemocnice pořídila gamakameru a rentgenové přístroje za 42 milionů

3. 7. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Vysoce moderní přístroje za více než 40 milionů korun začaly před pěti lety sloužit pacientům v Kolíně. Jak tehdy upřesnil ředitel Petr Chudomel, nemocnice zakoupila nový denzitometr na měření hustoty kosti pro zkvalitnění diagnostikování osteoporózy, tři ultrazvuky - pro mammografický screening, pro centrální rentgen a pro screening trimestrálních vad na gynekologicko - porodnickém oddělení a dva plně digitalizované skiagrafické přístroje. ...

OBRAZEM: Českobrodská tržnice nabízí produkty místních výrobců

3. 7. 2020 | Českobrodská tržnice nabídla v pátek 3. července opět mnoho lákavého, ať už maliny, borůvky, jablka, květáky, cukety, mrkve, brambory, med, oplatky, bylinkové čaje, koření, ale i pivo z regionálních pivovarů, ovčí sýry, moravská vína, proutěné zboží. Nechyběl ani doprovodný kulturní program, obohacený o kytaristku, jejíž vystoupení se předchozí pátek kvůli dešti muselo zrušit.

Další mostek na průtahu Kolína čeká oprava, uzavírka bude několik měsíců

3. 7. 2020 | Na dlouhodobou uzavírku v Havlíčkově ulici se připravuje město Kolín. Od úterý 4. srpna do čtvrtka 19. listopadu bude kompletní uzavírka kvůli rekonstrukci propustku u přejezdu na Šťáralce. „Řešíme provoz městské hromadné dopravy, uzavírka bude dlouhá a v lokalitě je hodně firem a také škola. MHD tam bude zajíždět, bude jezdit objížďkou po obchvatu,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Speciální soupravy likvidují na Kolínsku desítky tun starých ekologických zátěží

3. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Že by se dodnes, více než třicet let po sametové revoluci, stále řešily problémy někdejších socialistických podniků, se na první pohled nezdá být pravděpodobné, ale je to tak. A nejsou to ledajaké drobné nesnáze, ale obrovské ekologické zátěže, na jejichž odstranění se vynakládají částky v řádu mnoha a mnoha desítek milionů.

Vzhled Masarykova mostu v Kolíně by se měl přiblížit jeho historické podobě

2. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Projektovou dokumentaci na opravu Masarykova mostu připravuje město Kolín. „Mostní konstrukce je co do statiky v pořádku, probíhají pravidelné mostní zkoušky,“ ubezpečil starosta Michael Kašpar s tím, že úpravy mostu se budou týkat jeho vzhledu. Ten by se měl hodně přiblížit původní historické podobě.

Na léto připravila města na Kolínsku vyžití nejen pro turisty

2. 7. 2020 | /VIDEO/ Nástup letní sezóny byl letos trochu opožděný, o to víc se města na Kolínsku snaží turistům nabídnout. Ale nejen jim. Mnohé z novinek uvítají i místní obyvatelé, ať už nadšenci historie nebo třeba rodiny s dětmi. Právě pro mladé rodiny je určená nová letní hra, kterou připravila destinační společnost Turistický spolek Kutnohorsko a Kolínsko.

Záchranáři dostali sedm nových sanitek. Na cestě je dalších osmnáct

1. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ještě chviličku počkat, než začne plnit své úkoly, musí nově pořízená sanitka, již ve středu 1. července převzali záchranáři v Českém Brodě. Ještě zbývá doplnit některé vybavení a namontovat madla, řekl Deníku primář středočeských záchranářů pro Kolínsko Robert Kučera.

První den bez roušek. Na tváři si je v obchodech nechalo minimum lidí

1. 7. 2020 | Se začátkem prázdnin mohli lidé po dlouhé době sundat roušky i ve vnitřních prostorách. V Kolíně to tak udělala drtivá většina; roušky si na tváři nechalo například v obchodech jen skutečně minimum lidí. Zatímco v restauracích a kavárnách bylo možné ochranu dýchacích cest sundat již dříve, například v obchodech se jednalo o novinku.

Pozemky v zóně se budou poprvé prodávat za vyšší cenu

1. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pozemky ve velké průmyslové zóně Kolín - Ovčáry se budou od nynějška prodávat dráž. „Nová vyšší cena vzešla z aktuálního znaleckého posudku,“ uvedl starosta Michael Kašpar. Dosud celé roky činila cena 410 korun bez daně za čtvereční metr. Nově to bude 441 korun bez daně, tedy přibližně o sedm procent více.

Z původně nucené distanční výuky si nakonec školy řadu prvků ponechají

1. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ První červencový den je tu, žáci mají před sebou celé dlouhé letní prázdniny. Učitelé a ředitelé škol ale ještě prázdninový odpočinkový čas nezahájili. Hodnotí zkušenosti z uplynulého školního roku, který byl kvůli koronavirové pandemii opravdu mimořádně odlišný od jiných, a rozhodují, co z mnohdy nucené distanční výuky využijí v dalším školním roce. A shodují se, že toho nakonec nebude málo. ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Od července opět budou v Kolíně gratulovat

1. 7. 2020 | Po době nouzového stavu se komise pro občanské záležitosti opět pouští do blahopřání obyvatelům, kteří aktuálně dovršili věk 75, 80, 85, 90 let a od devadesátky dále pak každý rok. Stejně tak zajišťuje pro rodiče a nově narozené děti tradiční obřad vítání občánků. Se slavnostními záležitostmi začnou členky komise znovu od počátku července.

Z ARCHIVU: Prvňáčci se v Kolíně rozloučili s deváťáky originální písničkou

30. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Celý rok se děti ve školách snažily, aby udělaly sobě i rodičům radost a přinesly domů na vysvědčení co nejlepší známky. A zatímco někteří školáci zvládali učivo bez mrknutí oka, pro jiné to byl opravdový boj. Jinak tomu nebylo před jedenácti lety ani na 7. základní škole Masarykova v Kolíně.

Město Kolín apeluje na brzké vyčištění potoka z Haltýře

30. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Poslední dny a týdny, kde se objevují vydatnější deště, opět otevřely problémy s vodou v Sendražicích. Přívalový déšť naplnil nedávno rekonstruovaný rybník Haltýř tak, že přetekl, hasiči museli vydatně opakovaně odčerpávat, dobrovolní hasiči odváděli vodu před vtokem do rybníka, aby se rozlila do okolních polí.

Jakou nemovitost je nyní na Kolínsku nejtěžší sehnat? Vlastně jakoukoli

30. 6. 2020 | Koupit na Kolínsku cenově dostupnou nemovitost, která by ještě k tomu byla alespoň trochu v dobrém stavu, je dnes prakticky unikát. Důvod je prostý. Nízká nabídka a vysoké ceny. „I mě jako zkušeného makléře ceny leckdy překvapují,“ popsala například realitní makléřka Pavlína Obešlová.

Z ARCHIVU: S pohádkovými postavičkami v Borkách plnili úkoly děti i dospělí

29. 6. 2020 | /FOTOGALERIE/ Lesopark Borky se před šesti lety zaplnil dětmi s rodiči a také pohádkovými postavičkami na akci pojmenované Přes pohádky do útulku za zvířátky organizované společně pracovníky kolínského domu dětí a mládeže a psího útulku Alíkov.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
10:12:44 | 06.07.2020Taxikáři při elektronických objednávkách už nemusí používat taxametry či střešní svítilny

Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněji provozovat variantu s objednáváním a placením výhradně přes mobilní aplikace. Nově se zlepšují ...

Policisté obvinili 58 zdravotních sester, lékařů a pacientů z fiktivního vykazování zdravotní péče

30.06.2020 | Krimi

Středočeský kraj - Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili jednu právnickou os ...

O bezúročnou půjčku budou moci středočeští podnikatelé žádat až do září

30.06.2020 | Z regionu

Středočeský kraj prodlužil termín, dokdy mohou podnikatelé, na jejichž živnost měla negativní ekonomický dopad epidemie koronaviru, požádat o bezúročn ...

Od 1. července bez roušek, protiepidemická opatření se zpřísní v některých částech Moravskoslezského kraje

29.06.2020 | Zpravodajství

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 je z pohledu celé České republiky nadále stabilní, nicméně počet nakažených narůstá v exi ...

Ministerstvo zdravotnictví vybralo další Centra duševního zdraví, která doplní plánovanou pilotní síť

26.06.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví ČR vybralo v rámci Programu Podpory Center duševního zdraví dalších osm Center duševního zdraví, která doplní stávající síť ...

Pětina Čechů vnímá svou finanční situaci spíše tíživě a sotva vychází s penězi

26.06.2020 | Ekonomika, podnikání

Ministerstvo financí provedlo měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace. Sběr dat probíhal v lednu 2020 na reprezentativním vzorku 1003 lidí ...

Na ocenění Regionální potravina Středočeská je navrženo devět výrobků

26.06.2020 | Z regionu

Ve Středočeském kraji odstartoval ve středu 24. 6. již jedenáctý ročník soutěže Regionální potravina. O prestižní ocenění, které mají právo používat p ...

O jeden volný obecní byt žádá průměrně 17 zájemců. Některé obce žadatele o bydlení diskriminují

20.06.2020 | Zpravodajství

Ombudsman zveřejnil zprávu z výzkumu týkajícího se obecního bydlení z pohledu práva na rovné zacházení. Výzkum realizovala bývalá ombudsmanka a zabýva ...

Na českém trhu se objevila nebezpečná sýrová pomazánka s klobásovým jedem

19.06.2020 | Zpravodajství

Na českém trhu se objevila potenciálně zdravotně nebezpečná sýrová pomazánka dovezená z Velké Británie. Státní veterinární správa (SVS) informaci obd ...

Od července budou roušky povinné jen v regionech se zhoršenou epidemiologickou situací

19.06.2020 | Zpravodajství

Vývoj epidemiologické situace v České republice zůstává ve většině regionů i nadále příznivý. Pracovní skupina pro rozvolňování karanténních opatření ...Pondělí 6.7.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.