KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Žáci v Českém Brodě se učí ve dvou nových prostorách

11. 12. 2019 | Ve dvou nových prostorách se nyní učí žáci Základní školy Žitomířská v Českém Brodě. Jde o multimediální učebnu a školní dílny spojené se skladem. Škole se podařilo uspět s žádostí o dotaci na oba tyto projekty, díky čemuž mohly být nejen vybudovány, ale jsou také vybavené moderním nábytkem a nejnovějšími ICT technologiemi.

Kolín přidal sousedům půl milionu na společný přivaděč

11. 12. 2019 | Celkem půl milionu korun pošle rozhodnutím zastupitelstva město Kolín sousední obci Radovesnice I na výstavbu kanalizačního přivaděče. Radovesnice původně žádaly o milion, ale už radní doporučili částku snížit na polovinu.

Kolíňáci už dostávají složenky na odpad

10. 12. 2019 | Již brzy čeká obyvatele Kolína avizovaná změna v systému placení svozu odpadu. Nyní už dostávají do svých poštovních schránek složenky, neboť od 1. ledna se přechází ze smluvního vztahu na klasický místní poplatek. Žádné smlouvy s městem se tedy už nebudou uzavírat.

Lavičky na autobusovém nádraží zčásti na dešti zatím zůstanou

10. 12. 2019 | S nástupem sychravého a deštivého počasí cestující, kteří využívající nedávno zmodernizovaný autobusový terminál v Kolíně, stále častěji poukazují na fakt, že některé lavičky jsou umístěné zčásti mimo zastřešení. Působí to prý, jako kdyby to někdo vyměřil chybně o pár desítek centimetrů. Město se ale tomuto nařčení brání.

KRÁTCE: Místostarosta s vikářem zapálili druhou adventní svíci

10. 12. 2019 | Při druhém adventním zastavení v Kolíně místostarosta města Michal Najbrt zapálil spolu s farním vikářem Marianem Brudnym druhou svíčku na adventním věnci. Zastavení u vánočního stromu na Karlově náměstí doprovodil Quartet Bohemia a Pěvecký kvintet složený ze členů sboru Continuo. Na další setkání se mohou Kolíňáci těšit v neděli 15. prosince od 17 hodin.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

9. 12. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Pohlednice z minulosti: Kolínskou čističku otevřeli před více než dvaceti lety

8. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Člověk podobné věci bere jako samozřejmost a ani by ho nenapadlo myslet si, že snad nikdy nic takového na tom známém místě nestálo. Řeč je o kolínské čistírně odpadních vod. Základní kámen byl položen v roce 1995, kdy se začala stavět. Do provozu ji potom odborníci uvedli v roce 1998.

Pyrotechnika ve městech naráží na omezení

8. 12. 2019 | Pro jednoho hezká světélka na obloze, pro jiného hotové peklo, které musí přetrpět. Názory na zábavní pyrotechniku jsou různé; jisté je ale to, že se řada měst chystá odpalování rachejtlí nějakým způsobem omezovat.

Rekonstrukce bývalé patologie omezí dopravní provoz v areálu nemocnice

6. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Změny se chystají v Oblastní nemocnici v Kolíně. V pondělí 6. ledna totiž odstartuje velká rekonstrukce pavilonu P na novou ústavní lékárnu. Ta bude otevřena i pro veřejnost. Stavba by měla trvat deset měsíců a kvůli zrušení stávajícího výjezdu z nemocnice budou muset pacienti počítat s omezením dopravního provozu nemocnice. Potvrdila to Stanislava Kubincová, mluvčí nemocnice.

Čipování leckdy nechávají majitelé psů na poslední chvíli. Příliš času nezbývá

5. 12. 2019 | Někde to lidé nechali na poslední chvíli, jinde to řeší průběžně a nic moc se nemění. Taková je situace, co se týká čipování psů; to je nyní od 1. ledna 2020 povinné, jinak psům nebude platit očkování proti vzteklině. A za to hrozí pokuta až ve výši 20 tisíc korun.

Blíží se rekonstrukce chodníků, parkování i kanalizace

2. 12. 2019 | Kolín chystá v několika oblastech rekonstrukce ulic. „Schválili jsme zadávací řízení pro veřejnou zakázku na stavební práce kvůli rekonstrukci Klenovické ulice,“ potvrdila místostarostka Iveta Mikšíková.

Mění se zákon o ubytování, pro město to znamená výpadek milion korun

2. 12. 2019 | Na milionový výpadek v rozpočtu města se bude muset připravit Kolín kvůli novelizaci zákona o místních poplatcích. Uvedl to kolínský starosta Michael Kašpar. Novela zákona s číslem 565/1990 totiž mění parametry o místním poplatku z pobytu. Změna se nově týká hlavně ubytoven, vysvětlil kolínský starosta.

Pohlednice z minulosti: Na oslavu výročí bitvy u Lipan dovezli balvany z bojiště

1. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kouřimské náměstí patří k největším náměstím středověkých měst v Čechách. Má rozlohu více než 16 tisíc čtverečních metrů. V roce 1934 se tam konala slavnost k 500. výročí bitvy u Lipan.

Město bude schvalovat vyhlášku o místním poplatku za psy

1. 12. 2019 | Zvyšování poplatku za psy se v Kolíně sice nechystá, ale vyhlášku bude přesto nutné aktualizovat. K novelizaci vyhlášky musí město přistoupit kvůli změně zákona o místních poplatcích. Ta bude účinná od začátku ledna. Občané však získají možnost zaplatit poplatky za své čtyřnohé miláčky dálkově přes portál občana.

Rakouští čerti vyvolali strach i pláč, nakonec ale zvítězily mobilní telefony

30. 11. 2019 | /FOTOGALERIE/ Poprvé v historii zavítali v sobotu odpoledne do kolínského Městského společenského domu rakouští čerti, a to coby součást odpoledního zábavného programu. Ten zahájil Jakub Cinibulk, písničkář s kytarou, který zahrál a zazpíval několik písniček a organizoval i soutěž pro malé účastníky.

Stavba sportovní haly by mohla začít po Novém roce

30. 11. 2019 | /VIZUALIZACE/ Rozhodnuto. Sportovní halu v lesoparku Borky v Kolíně bude stavět firma Strabag za cenu zhruba 97 milionů korun bez DPH. Oznámilo to vedení města. „Podle zákona mají ostatní účastníci patnáct dnů na případné odvolání, během této doby nemůže být podepsána smlouva,“ vysvětlil starosta Kolína Michael Kašpar.

Zakladatelé Občanského fóra v Kolíně se sešli po třiceti letech

29. 11. 2019 | /FOTOGALERIE/ Přesně na den po třiceti letech, kdy lidé v Československu, a tedy i v Kolíně, vyjádřili svoji touhu po svobodě a pádu totalitního komunistického režimu celostátní Generální stávkou, se v salonku hotelu Theresia sešli tehdejší Kolíňáci, kteří u toho tenkrát byli.

Kdo získá Cenu města Kolína za rok 2019? Navrhujte i vy

29. 11. 2019 | Za mimořádné počiny ve všech oblastech společenského života, které přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména; stejně tak i jako ocenění mimořádných projevů odvahy při záchraně lidských životů. To jsou účely, při kterých může vedení města udělit Cenu města Kolína.

Přátelům Františka Kmocha tentokrát vyhrávala Přívoranka

25. 11. 2019 | /FOTOGALERIE/ Netradičně až po třech týdnech se poslední listopadovou neděli sešli v sále kolínské Zámecké členové a přátelé Klubu přátel Františka Kmocha na svém tradičním nedělním tanečním setkání.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

25. 11. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
22:12:33 | 12.12.2019Na nekalé praktiky energetických šmejdů nedoplácí už jen senioři

Přestože nejsnadnějším cílem šmejdů bývají zpravidla senioři, nezaměřují se už jen na ně. Šmejdi vymýšlejí stále důmyslnější cesty, jak se dostat snadno k penězům, nevsázejí tak jen na klasický podomní prodej, ale pozornost zaměřují i na uzavírání ...

Cigarety a uzeniny jsou smrtelná kombinace - varují plicní lékaři

12.12.2019 | Další

Kouříte a pravidelně si dopřáváte šunkové chlebíčky, klobásky a další uzeniny? V tom případě si podle pneumologů násobíte šanci na vznik chronické obs ...

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos? Nominace končí na Silvestra a vítěz obdrží i 200 000 korun pro svou školu

12.12.2019 | Další

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě ...Čtvrtek 12.12.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.