KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

PODÍVEJTE SE: V Poříčanech uspořádali staročeské máje a vztyčili krále

15. 5. 2022 | V Poříčanech se v sobotu 14. května konaly staročeské máje. Již v pátek sbor dobrovolných hasičů připravoval krále v podobě vysokého, kůry zbaveného, jehličnatého stromu ozdobeného na vrchu stuhami a nechyběly ani májky, které hasiči rozvezli mezi místní obyvatele.

Umístit ukrajinské dítě do školky v Kolíně? Nemožné. Máme plno, hlásí mateřinky

13. 5. 2022 | Umístit děti ukrajinských uprchlíků do základních nebo mateřských škol v Kolíně? Prakticky nemožné. Všude je plno takřka po střechu. Podle odhadu místostarostky Ivety Mikšíkové by se mohlo jednat o potřebu umístit až tři stovky dětí. Nyní ale město zjišťuje, kolik ukrajinských rodičů má vůbec zájem přihlásit své děti do místních školek a škol. Výsledky by měly být známé zhruba do dvou týdnů. Na 24. května je pak svolané jednání s řediteli. ...

OBRAZEM: Před bacily ochrání cestující v kolínských autobusech ionty stříbra

13. 5. 2022 | V autobusech kolínské městské hromadné se testuje speciální povrchová úprava odpuzující viry a bakterie. Jedná se o technologickou novinku, biocidní úpravu povrchů. Vysoce efektivní antimikrobiální nátěrový systém se nazývá NG Coatings a vyvinula ho česká firma ve spolupráci s chemicko-technologickou fakultou v Pardubicích.

OBRAZEM: Děti v kolínské Pohádce navštívili dravci ze zoologické zahrady

12. 5. 2022 | Skvělý zážitek si odnášely z běžného květnového školního dne děti z Mateřské školy Pohádka v Chelčického ulici v Kolíně. Za krásného slunečného počasí jejich zahradu jejich školky navštívili pracovníci zoologické zahrady v Jihlavě, aby jim předvedli šest dravců.

V Úvalech vznikne lesní hřbitov. Cesta ve tvaru kruhu vyjádří koloběh života

11. 5. 2022 | /VIZUALIZACE/ Vzpomínkový háj - lesní hřbitov chtějí vybudovat v Úvalech. Na jeho podobě již pracuje městský krajinářský architekt Lukáš Štefl a jeho tým. Nově navržený vzpomínkový háj bude prostorově provázaný se stávajícím hřbitovem, čímž vznikne logický vstup z původní části do nové.

OBRAZEM: Po černém elektrobusu se cestující v Kolíně svezou na zkoušku cabriem

10. 5. 2022 | Na několik dní měli cestující Městskou hromadnou dopravou v Kolíně možnost vyzkoušet si jízdu elektrobusem. Okresní autobusová doprava Kolín, která MHD provozuje, se domluvila se společností Mercedes-Benz na krátké zápůjčce. Jak ale upřesnil místostarosta Michal Najbrt, není to tak, že by město od příštího roku přecházelo na elektrické autobusy.

FOTO: Barevné hřiště v Cerhenicích už slouží dětem

10. 5. 2022 | Barevné hřiště nebo-li vyžití přímo na chodníku v Cerhenicích je hotové. Na cestě spojující Cerhenice a Cerhýnky je nově dětem k zábavě připraveno sedm her. Další tři pak naleznou v centru Cerhenic.

Milé setkání v centru Kolína: mladá dívka přišla lékaři poděkovat za záchranu

10. 5. 2022 | Letošní kolínský Den záchranářů přinesl kromě skvělých zážitků i dojemný příběh. Za lékařem kolínské záchranné služby Robertem Kučerou přišla milá návštěva. Dvanáctiletá slečna, které se koncem dubna při tréninku z ničeho nic zastavilo srdíčko.

Čemu v Pečkách dáte svůj hlas? Mlžítkům, pump tracku nebo třeba diskgolfu?

9. 5. 2022 | O hlasy veřejnosti se uchází 15 zajímavých nápadů v Pečkách. Jsou mezi nimi mlžítka, společná pec na chleba, komunitní bylinková a květinová zahrada, přístřešek na chvalovické cyklostezce, studie k rekonstrukci klubovny mladých hasičů ve Velkých Chvalovicích nebo třeba workoutové hřiště pro děti i dospělé. 

PODÍVEJTE SE: Katolická střední škola v Kolíně oslavila 30 let

9. 5. 2022 | Dvouletá katolická střední škola v Kolíně oslavila 30 let svého fungování. V rámci oslav se uskutečnil Den otevřených dveří, výstava prací žáků, bohoslužba, koncert v budově školy i na zahradě. Na oslavu zavítal i biskup Václav Malý. 

Tradiční Den záchranářů nabídl oficiality, zábavu i vhodně podané poučení všem

9. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ V nádherném slunečném počasí zaplavily ve státní svátek dvě místa v Kolíně tisíce lidí – dopoledne Karlovo náměstí, odpoledne a v podvečer Kmochův ostrov, lávku a část u ní na zálabské straně. 

Hotely a penziony pozvolna zdražují, mají za sebou těžké dva roky

8. 5. 2022 | Hotel U Jezera ve Velkém Oseku zvládl dvouleté covidové období, i když běžní hosté příliš nepřijížděli. Ubytovávali se tam ale lidé, kteří do regionu mířili za prací.

OBRAZEM: Zábavné hry Oregonu opět přilákaly do lesoparku tisíce dětí

8. 5. 2022 | Již podvacáté uspořádal kolínský Tábornický klub Oregon Dětský den, který v posledních letech situuje do lesoparku Borky u soch dřevěných medvědů.

FOTO: Kolínští hasiči slavili 80 let. Gratulovali jim byznysmeni i politici

7. 5. 2022 | Kolínští hasiči slavili osmdesát let existence. V sobotu, v předvečer Dne záchranářů, se sešli v kolínské synagoze. Oslav se zúčastnilo vedení zdejší stanice, její členové, nadřízení i další příslušníci složek integrovaného záchranného systému. Nechyběli však ani podnikatelé nebo byznysmeni.

OBRAZEM: Krásná auta na kolínském náměstí. Ve městě začal sraz Mustangů

7. 5. 2022 | Před dvěma týdny zaplnily kolínské Karlovo náměstí vozy značky Mercedes – Benz, den před květnovým státním svátek se tam sjely zase ty mající ve znaku koně ve skoku, jde samozřejmě o známý Ford Mustang.

Komplikace: místo velké svazkové školy bude zatím sloužit menší škola v Jirnech

7. 5. 2022 | Už sedmým rokem město Úvaly spolu s okolními obcemi Dobročovice, Hradešín, Květnice a Přišimasy usilují o vybudování velké svazkové školy. Důvod je jasný: kriticky málo míst pro děti do škol. Nyní se realizace školy o něco přiblížila.

OBRAZEM: Nechyběl ani boršč. V centru Prostor to vonělo ukrajinskou kuchyní

7. 5. 2022 | Ukrajinské maminky a babičky, jejichž děti dochází v Kolíně do Kolárky do dětské adaptační skupiny, připravily v pátek 8. května pro veřejnost ochutnávku ukrajinské kuchyně. 

FOTO: Po Kolíně jezdí na zkoušku černý elektrobus

6. 5. 2022 | Do pondělí 9. května mohou cestující kolínské městské hromadné dopravy vyzkoušet cestování v plně elektrickém autobuse značky Mercedes Benz eCitaro. Jedná se o moderní autobus určený do města, který konkrétně v Kolíně jezdí na několika linkách v pátek, v neděli a v pondělí.

Mrázkova vila v Českém Brodě půjde k zemi. Přednost dostane rodinné bydlení

6. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Vila po zavražděném Františku Mrázkovi v Českém Brodu změnila majitele a zřejmě půjde k zemi. Firma ACT Invest Ltd., která za necelých 45 milionů korun rozlehlé pozemky a budovy koupila, s její existencí nepočítá.

Nová školka v Českém Brodě se bude skládat ze tří dvoupodlažních objektů

5. 5. 2022 | /VIZUALIZACE/ Nově připravovaná stavba Mateřské školy Kollárova Český Brod, které se také někdy říká Letadýlko, získala pravomocné stavební povolení. Novostavba školky nahradí stávající montovanou budovu, která pochází z roku 1976.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
10:13:47 | 16.05.2022Zpravodajství KolínDnes.cz

V Kolíně se 22. května 2022 koná Králičí hop. Součástí akce je také ukázka exotických papoušků

V neděli 22.5. 2022 se v Kolíně, v městském společenském domě, uskuteční Králičí hop. Je jedním z nejmladších sportů se zvířaty, který v současné době doslova dobývá celý svět. Vznikl zhruba před 30-ti lety ve Švédsku, Dánsku a Norsku. ...

Vodíkové autobusy by ve Středočeském kraji mohly vyjet již v roce 2024

Rada kraje na svém dnešním zasedání schválila memorandum o vzájemné spolupráci na projektu nákupu vodíkových autobusů mezi Středočeským krajem, Integr ...

Od 12. 6. 2022 dojde ve Středočeském kraji ke změně tarifu PID

Od 12. června 2022 dochází na základě rozhodnutí Středočeského kraje k několika úpravám jízdného na linkách v systému PID ve Středočeském kraji. Nejvý ...

Vláda spouští nový web k boji s drahotou, na pomoc lidem kvůli inflaci a růstu cen půjde 100 miliard

Dostali jste se kvůli rostoucím cenám do finančních potíží a nevíte, kdo vám může pomoci? Vláda spustila ve středu 11. května 2022 nové informační web ...

Komedie Miroslava Krobota Velká premiéra s Janžurovou a Šimčíkem vstupuje v červenci do českých kin

Nový film Miroslava Krobota s názvem Velká premiéra zamíří do kin 21. července. V komedii plné nečekaných situací, která vznikala pod pracovním názvem ...Pondělí 16.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.