KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Řidiče má na Šťáralce zpomalit retardér

22. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Obyvatelé kolínské lokality Šťáralka si dlouhodobě stěžovali, že nyní slepou silnicí projíždějí řidiči, kteří necítí sundat nohu z plynu. Radnice proto přichystala omezení, od kterého si nyní slibuje, že motoristy zpomalí. Nyní do zadní části instalovali zpomalovací práh. „Ten by měl částečně zpomalit tu dopravu, kterou někteří řidiči komplikují vysokou rychlostí,“ poznamenal starosta Kolína Michael Kašpar. ...

Stovky hendikepovaných dětí zápolily na tradičních Hrách pro radost

21. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Již osmnácté zimní Hry pro radost uspořádal organizační tým ze Základní, Mateřské a Praktické školy v Kolíně v čele s její ředitelkou Ladislavou Vavrincovou a hlavním organizátorem Tomášem Křivou ve čtvrtek 20. února v kolínské hale v Borkách. Tradičně se jich zúčastnily stovky hendikepovaných dětí i dospělých nejen z několika kolínských zařízení a z regionu, ale i z větší dálky.

Stromy na Kolínsku ohrožuje sucho, vítr i hmyz

21. 2. 2020 | Zvolna se blíží konec období vegetačního klidu, kdy se napříč celým okresem hojně kácelo kvůli kůrovci. Někde v této době padly za oběť i jediné dřeviny tvořící zeleň v celé lokalitě. Takovým místům se říká holiny a z hlediska lesního zákona je nutné je do dvou let zalesnit. Upozornil na to Radek Smutný, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Kolín.

Výzva pro čtenáře: Hlasujte, kdo na Kolínsku dostane finanční dar

21. 2. 2020 | V listopadu loňského roku se redakce Deníku dohodla se zástupci dm drogerie markt a společně jsme vyhlásili projekt Propojujeme generace. Netušili jsme, s jakou odezvou se naše výzva potká. Do projektu se přihlásilo 176 domovů seniorů a institucí, které pořádají programy, při nichž se potkávají zástupci různých generací. Vy nyní můžete díky hlasování v anketě pod článkem rozhodnout o tom, jaké instituci či domovu seniorů bude na Kolínsku finanční dar poskytnut. ...

Cyklista Jiří Zach: Ve dvaapadesáti mi rozjížděl spurt sedmdesátiletý kolega

20. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Živoucím důkazem toho, jak sport prodlužuje aktivní život, je pětašedesátiletý Jiří Zach z Peček. Za svůj život vyzkoušel řadu sportovních disciplín, v některých slavil i mezinárodní úspěchy a dodnes hraje závodně stolní tenis za domácí Spartak Pečky.  

Plukovník Josef Lottes pozval posluchače do zákulisí kriminálních případů

20. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Dvě a půl hodiny trvalo setkání zájemců o kriminalistiku se špičkovým vyšetřovatelem plukovníkem Josefem Lottesem, které se odehrálo předposlední únorovou středu v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně. Kriminalista návštěvníky nejdříve seznámil se svými začátky u policie, kdy odhaloval drobné krádeže, od kterých se dostal až k případům hýbajících mediálním i veřejným životem. ...

Kolínsko nabízí řadu možností, jak mohou aktivní senioři trávit svůj čas

20. 2. 2020 | Vždy je co dělat a kam vyrazit za zábavou. A rozhodně nezáleží na věku. I když je člověk seniorem, odehrává se celá řada událostí, kterých nejen že se může zúčastnit; ale jsou ještě organizované přímo pro něj. Být seniorem tak rozhodně neznamená, že člověk musí sedět doma.

Záchranáři mají lepší základnu. Měli by tam strávit rok a půl

18. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Stěhování z nevyhovujících prostor někdejšího výjezdového stanoviště do nově upraveného zázemí se dočkali zdravotničtí záchranáři v Kostelci nad Černými lesy. V dohledné době by je však měl čekat další přesun: do vlastního.

Kolínští rybáři podali odvolání proti sanaci Sandberku

18. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ V těchto dnech uplynul termín, do kdy bylo možné podat odvolání proti navrženému postupu revitalizace písníku Sandberk. Jak vysvětlil starosta Kolína Michael Kašpar, v tomto případě se nepostupuje podle správního řádu, ale podle speciálního ustanovení zákona o životním prostředí, kdy se Kolín nemůže odvolat stejně jako žádný z dotčených územních samosprávních celků, dokonce ani Česká inspekce životního prostředí. ...

Městský park stárne, bude potřebovat zásah

18. 2. 2020 | Radnice v Českém Brodě chystá obnovu městského parku u Pivovarského rybníku. Nyní nechala vypracovat odbornou studii, která napoví, jak nejlépe se zelení naložit, aby park zůstal zachovaný a pro své návštěvníky bezpečný i do budoucna. Řešit se budou nejen stromy a keře, ale i třeba také vybavení parku nebo to, jak bude jako celek vypadat.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

17. 2. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Na zálabské straně Kolína otevřou dva supermarkety

17. 2. 2020 | Obyvatelé Zálabí by se měli v dohledné době dočkat hned dvou supermarketů. Alespoň po jednom volají už celé roky. Příčinou je zejména to, že nákupní zóna je situovaná z velké části přesně na opačném konci města, to jest u výpadovky směrem na Prahu. Místní tak při cestě za nákupy musejí absolvovat průjezd celým a mnohdy ucpaným Kolínem.

Oprava Nového mostu je opět aktuální

17. 2. 2020 | Kdy se začne opravovat Nový most? O tom se v Kolíně hovoří už dlouho. Zatím posledním potvrzeným termínem je polovina roku. Podle aktuálních informací Správa a údržba silnic peníze na opravu zajistí, ovšem nemá stavební povolení, protože se odvolaly České přístavy. Odvolání putuje na krajský úřad.

KRÁTCE: Chřipek aktuálně opět přibylo

17. 2. 2020 | Nad hranicí epidemického výskytu se stále pohybuje počet respiračních onemocnění v kolínském regionu. Navíc v předchozím týdnu se ještě zvýšil cca o osm procent. Na sousedním Kutnohorsku zaznamenali nárůst dokonce o téměř 55 procent. V platnosti tak nadále zůstává zákaz návštěv v kolínské nemocnici, některé školy vyhlásily chřipkové prázdniny.

Společenský dům v Kolíně provonělo africké ovoce

16. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ještě o druhé hodině ranní tam poslední taneční kreace na hudbu pouštěnou diskžokejem předváděli maturanti kolínské Obchodní akademie a jejich kamarádi, jen o pár hodin později už se tvář Městského společenského domu v Kolíně opět proměnila. Již po několikáté tam zavítala firma zabývající se dovozem čerstvého ovoce z afrických zemí Ugandy a Tanzanie. Jeden den jej tamní farmáři utrhnou, druhý či třetí den po letecké dopravě už se prodává v Čechách. ...

Pohlednice z minulosti: Únorové havárie vodovodu v Benešově ulici v Kolíně

16. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Že kalamity s prasklým vodovodem zažívali obyvatelé Benešovy ulice v Kolíně opravdu dlouho, dosvědčují fotografie ze 14. února 1996. Barevné pocházejí z 8. února 2014. Rozdíl není velký. Tedy až na ten sníh. Potíže v obou případech způsobilo stáří potrubí, napomohl i mráz a střídání teplot.

I když v autobuse neplatíte, musíte dostat lístek

16. 2. 2020 | Město Kolín se připravuje na další smart vymoženosti v oblasti dopravy, konkrétně té městské hromadné autobusové. Doposud například zkoušelo tři druhy informačních panelů na zastávkách, jak dodal místostarosta Michal Najbrt, na vyzkoušení je město mělo zdarma. „Jako nejpraktičtější se ukázal ten, který je nyní na zastávce u Komerční banky,“ uvedl místostarosta.

Žena s telefonem v ruce chtěla skočit z mostu

15. 2. 2020 | Všímavý kolemjdoucí přivolal městské strážníky na Nový most v Kolíně, protože si viděl ženu, která se chovala, jako když chce z mostu skočit. Strážníci objevili plačící ženu, která se s telefonem u ucha pohybovala u zábradlí. Hlídce přiznala, že telefonuje se svou příbuznou, které oznámila, že si chce vzít život a skočit, protože má velké problémy, které už nemůže ustát.

Českobrodské radnici došla trpělivost, rozmístila fotopasti

15. 2. 2020 | Se stále opakujícím problémem černých skládek v příměstské části Štolmíř už došla českobrodské radnici trpělivost. Nechala proto do okolí rozmístit několik fotopastí. „Strážníci městské policie v lokalitě zároveň provádějí častější kontroly,“ uvedla PR manažerka města Petra Ištvániková a dodala, že záznamy z fotopastí poslouží jako důkazní materiál v případném trestním řízení.

Na kauzu Třídvorské ulice v Kolíně je nový znalec

14. 2. 2020 | Kauza dosud nezapočaté rekonstrukce sítí v Třídvorské ulici v Kolíně by se mohla trochu posunout. Na přelomu roku se vše opět zadrhlo, tentokrát na soudním znalci, který by měl rozlousknout spor mezi městem a stavební firmou, která vyhrála výběrové řízení, ale nakonec ani nepřevzala staveniště. To se mělo událo v létě roku 2018, od té doby se vleče spor a v Třídvorské se ani nekoplo.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
08:12:24 | 23.02.2020Ministerstvo financí: Většina lidí chce místo stravenek dostávat peníze

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Drtivá většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo ...

Provozovatel internetového obchodu podvedl 400 zákazníků, získal tak 2,3 milionů korun

20.02.2020 | Krimi

Chebští kriminalisté intenzivně pátrají po nepoctivém prodejci. Ten měl od 5. prosince 2019 do 12. prosince 2019 provozovat internetový obchod www.tec ...

Jak se vyhnout bolavým zádům při dlouhodobém sezení u počítače

20.02.2020 | Další

Kancelářská práce se může na první pohled zdát jako něco pohodlného a nepříliš rizikového ve srovnání s manuálním zaměstnáním. Opak však může být prav ...Neděle 23.2.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.