KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Mateřská škola Pohádka bodovala v soutěži s muzejní expozicí Josefa Lady

22. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Zástupci Lektorského oddělení Regionálního muzea v Kolíně Kristýna Svobodová a Tomáš Lebeda navštívili v pátek 22. února dopoledne Mateřskou školu Pohádka na kolínském Zálabí, aby předali ceny z výtvarné soutěže.

Kousek lesa do mateřské školky přinesl sám myslivec. Děti byly nadšené!

22. 2. 2019 | Pečky - Dnešní děti jsou zavalené novými technologiemi, zájem o přírodu v mnoha případech klesá. Kdo nemá telefon, jakoby nežil. A tak se učitelky z Mateřské školy Mašinka v Pečkách rozhodly v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ pozvat místního myslivce Vlastimila Cintla, který děti navštívil, přečetl jim knihu a povyprávěl jim o mysliveckých zážitcích.

Diagnostikovali mu Bechtěrevovu nemoc. Začal sportovat a je osobním trenérem

22. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Když rezignujete v hlavě, tak tělo rezignuje taky. To je přece kapitulace na celé čáře, říká osobní trenér Michal Pokorný z Kolína. Řada lidí v jeho situaci by se nepřízni osudu poddala; Michal Pokorný se ale problémům postavil doopravdy čelem. Lékaři mu totiž před několika lety diagnostikovali Bechtěrevovu nemoc druhého stupně.

Kostel v Gruntě skrývá tajemství. Kryptogram s úryvkem z bible

21. 2. 2019 | Grunta /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Víte, že kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě na Kolínsku skrývá kryptogram, tedy skrytý nápis? Jedná se o úryvek z bible, konkrétně z Matoušova evangelia a pozorný návštěvník ho najde na fresce s námětem klanění tří králů, kdy mudrci přicházejí s dary a klanějí se narozenému Ježíši. Je paradox, že „Šifru mistra Leonarda“ zná snad každý, ale o takzvaném „Grunteckém kryptogramu“ neví téměř nikdo. Napravme to! ...

Zákaz bojových plemen? Spíše záleží na páníčcích, říkají lidé

20. 2. 2019 | Kolínsko - Lidé jsou otřeseni případem z Českolipska, kde seniorku na procházce napadla argentinská doga. Seniorka v nemocnici zemřela; lidé tak uvažují, zda není na místě zpřísnění legislativy pro chov bojových plemen.

Vítězkou projektu Daruj radost se stala učitelka ze základní školy

20. 2. 2019 | Český Brod /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Představeni byli již dva výherci projektu Daruj radost, který se konal na Českobrodsku. Na prvním místě se umístila učitelka Olga Kupcová z 2. základní školy v Českém Brodě. Co pro učitelku znamená získané první místo, jak si vysvětluje vyjádřenou podporu i jak se za její učitelská léta mění děti a rodiče?

V kostele sv. Víta posvětili základní kámen komunitního centra

19. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ – Stavba komunitního centra Farní charity v Kolíně byla zahájena. V úterý 19. února od 15 hodin se uskutečnilo slavnostní svěcení základního kamene. Přítomen byl i generální vikář pražské arcidiecéze biskup Zdenek Wasserbauer.

Žáci si užili odpoledne plné zábavy i výher

19. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ – Děti z 5. a 6. základní školy z Kolína si užily veselé odpoledne! Nejprve se vyhlašovali výherci ze stolní hry, a poté už přišla na řadu pořádná taneční zábava.

Restaurování triptychu v obřadní síni bude brzy u konce

19. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Od počátku nového roku je obřadní síň kolínské radnice uzavřena. Hlavním důvodem je restaurování triptychu Václava Radimského. To se již blíží do finále. Síň by měla být opět otevřena od pátku 22. února.

Kousek radosti získala i malá Adriana. Výhra pomůže nejen jí, ale i celé rodině

19. 2. 2019 | Hradešín /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Dalším z vítězců projektu Daruj radost byla rodina Kiliánových z Hradešína a jejich malá nemocná dcera Adrianka. Ta obdržela druhé místo. Pro její rozvoj a klid potřebuje rodina bezbariérové zázemí. Péče o holčičku je stojí přibližně čtyřicet tisíc korun měsíčně. Jaká je výchova dítěte jako je Adrianka, jaké radosti i výzvy přinesl život rodičům a starším sourozencům? ...

U pokládání základního kamene komunitního centra nebude chybět ani biskup

18. 2. 2019 | Kolín - V uplynulých dnech byla zahájena stavba komunitního centra Farní charity Kolín, která bude stát na pozemku kostela sv. Víta na Zálabí. V úterý 19. února bude od 15 hodin položen základní stavební kámen. Při té příležitosti nebude chybět ani generální vikář biskup Zdenek Wasserbauer.

Návrhy za slučování čtyř středních škol zatím spadly ze stolu

18. 2. 2019 | Kolínsko - Zasvé prozatím vzaly plány vedení Středočeského kraje na slučování středních škol na Kolínsku a na Praze-východ. Už předem to naznačilo vyjádření zastupitelského klubu středočeských komunistů před pondělním jednáním krajského zastupitelstva. KSČM obvykle podporuje krajskou koalici složenou a ANO a ČSSD - pro slučování škol se ale její zastupitelé rozhodli ruce nezvednout.

Oprava tábornické podlahy se blíží do finále

18. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Výhercem soutěže „Stavíme vám sen“ se už v prosinci minulého roku stal projekt „Podlaha ve společné klubovně“ české tábornické unie Oregon, Průzkumník, Stopaři a Utah z Kolína. Hlavní cenou soutěže, kterou organizovalo Lepší místo, bylo sto tisíc korun na realizaci vítězného projektu.

Zdenku Mašínovou starší ocenilo ministerstvo

16. 2. 2019 | Lošany u Kolína /FOTOGALERIE/ - Zdenka Mašínová starší byla Ministerstvem obrany ČR oceněna in memoriam jako účastnice protikomunistického odboje. Informaci sdělil historik Petr Blažek ze státního Ústavu pro studium totalitních režimů. Zpráva je satisfakcí pro dceru Zdenku Mašínovou mladší, která v Lošanech u Kolína buduje muzeum na statku svých rodičů.

Nového provozovatele MHD by mohl znát Kolín do konce února

16. 2. 2019 | Kolín – Nového provozovatele městské hromadné dopravy by mohl znát Kolín do konce února; provozu by se ujal od 1. února 2020. Řekl to kolínský místostarosta Michal Najbrt. „Nabídky přišly, nebyla jedna, více nemůžu zatím říct. Předpokládáme, že bychom se do konce února mohli dozvědět konkrétní společnost,“ okomentoval místostarosta výběrové řízení.

Kolín má za sebou veřejné slyšení k zástavbě poblíž vodárenské věže

16. 2. 2019 | Kolín – Vedení města představilo studii, která by se mohla stát součástí nového územního plánu. Ta řeší zástavbu v lokalitě poblíž kolínské vodárenské věže.

V Českém Brodě se rozdávala radost. Jak využije dary třetí výherce?

15. 2. 2019 | Český Brod /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - V nedávné době rozdávalo Lepší místo spolu s online lékarnou Pilulka.cz radost v Českém Brodě. Výherci se stali ti lidé, kteří svými činy zlepšují a zpříjemňují život na Českobrodsku. Jedním z nich je Jana Kratochvílová, předsedkyně a manažerka neziskové organizace Leccos.

Klubko s nití pomáhá: ples podpoří děti i seniory

15. 2. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Spolek Klubko s nití pomáhá pořádá každoročně tradiční benefiční ples. Letos se uskuteční v sobotu 2. března od 20 hodin v kolínských Starých lázních. Návštěvníci se mají na co těšit, vedle bohatého programu a vystoupení kapely Bohemica budou moci přispět na dobrou věc.

Kolín chce peníze na chytré toalety. Město by mohlo pořídit dvě

15. 2. 2019 | Kolín - Město Kolín by se mohlo dočkat chytrých toalet. Fungují nezávisle na kanalizaci a mají solární napájení; stejně tak si umí „zavolat“ o tekutinu pro chemické čištění, pokud dojde, případně o toaletní papír. Otevřít toalety, a tím pádem i zaplatit, půjde přes mobilní telefon - pomocí SMS zprávy.

Probační a mediační služba si připomíná Evropský den obětí

15. 2. 2019 | Kolín - Na 22. únor připadá Evropský den obětí; v tento den roku 1990 byla ve Velké Británii podepsána Charta práv obětí. Cílem je zvýšit povědomí o možné pomoci a podpoře obětem trestných činů, ale i jejich blízkým. Den si připomíná také Probační a mediační služba.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
08:12:48 | 23.02.2019Řetězce Billa a Penny dostaly pokutu 164 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za zneužití významné tržní síly pokuty v celkové výši 164 372 000 korun obchodním řetězcům BILLA, spol. s r.o. a Penny Market s.r.o. (dále jen Billa a Penny) a jejich dceřiné společnosti Rewe Buying Group ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...

Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

15.01.2019 | Z regionu

STŘEDOČESKÝ KRAJ - K podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajsk ...Sobota 23.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.