KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Kolín poskytne dezinfekci lidem: půl litru Anti-Covidu na domácnost

8. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Dezinfekci Anti-Covid poskytne Kolín svým občanům. Každá domácnost dostane půl litru. Týká se to ale pouze lidí, kteří mají v Kolíně trvalé bydliště, nájemní smlouva nestačí. „Nárok na dezinfekci máte v rámci domácnosti na adrese trvalého bydliště,“ uvedla mluvčí radnice Šárka Hrubá.

Dobrovolník Martin Turek: Riziko je všude, to bychom museli sedět jenom doma

8. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Martina Turka zná řada Kolíňáků jako jednoho vedoucího kolínské Spartan skupiny. Sportovci nezahálí ani v době koronaviru a pomáhají potřebným. Jedním takovým hrdinou z první linie v boji s koronavirem je bezpochyby i on. Sportovci z jeho skupiny totiž rozváželi roušky těm nejpotřebnějším.

Kolín bude ve čtvrtek a pátek rozdávat dezinfekci občanům

7. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek 9. dubna a v pátek 10. dubna se v Kolíně odehraje distribuce dezinfekce. Každá domácnost od města dostane půl litru Anti-Covidu. Rozdávat se bude na 29 výdejních místech, které korespondují s volebními místnostmi. Řekl to starosta města Michael Kašpar. „Ve čtvrtek by se distribuce měla uskutečnit od 14 do 20 hodin, případně v pátek od 8 do 12,“ uvedl.

Kolínský farář Ján Halama: Jsme spojeni a Boží pomoc nám dává naději

7. 4. 2020 | /ROZHOVOR/ Čekají nás Velikonoce, jaké jsme ještě nezažili; a můžeme si přát, že už podobné ani nezažijeme. Vládní opatření mající za cíl zamezit šíření koronaviru se dotknou jednoho z největších křesťanských svátků. Letos se odehrají v komornějším režimu, kdy se lidé nebudou moci ani vydat do kostelů na mši. Odložené jsou také křty; jediné, co zůstalo, je možnost dohodnout se na zpovědi.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

6. 4. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Roušek měli málo, přesto lékárníci svému okolí pomáhali

6. 4. 2020 | Nedostatek roušek byl na začátku problém, nyní se situace zlepšuje, máme k dispozici i respirátory. Na tom se shodují oslovení lékárníci v Kolíně i sousedním Českém Brodě. Přesto je ale otázka, jak dlouho bude boj s koronavirem trvat a jak dlouho takové zásoby vydrží. Je to hra o čas.

Rouškomat sklízí úspěch, lidé nakoupili téměř 2000 roušek

5. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zájem o roušky v době koronavirové krize stále trvá. Třebaže by si mohl člověk myslet, že za několik týdnů boje s virem mají všichni roušek dostatek, opak je pravdou. Rouškomat v Kolíně na poliklinice nainstalovalo vedení města již ve středu 1. dubna. K pátku 3. dubna ale lidé nakoupili 1920 roušek. Jedna stojí v automatu 30 korun.

Zvíře často k veterináři doprovázela celá rodina. 'Korona' tomu brání

5. 4. 2020 | Koronavirová krize dolehla nejen na lékaře a další zdravotníky, ale také na veterináře. Řada z nich zpočátku řešila pouze akutní potíže zvířat, preventivní zákroky nechávali na pozdější dobu. Nyní veterináři ordinují téměř v běžném režimu, pacientů však mají většinou méně.

Jaké další obchody otevřít? Lidé volají po obuvi i papírnictví

4. 4. 2020 | V souvislosti s diskuzí ohledně otevírání prodejen domácích potřeb jsme se čtenářů na našem facebookovém profilu zeptali, jaké další obchody by si zasloužily otevření. Ukazuje se, že Kolíňákům chybí široká škála obchodů.

Města chystají ochranné balíčky. Některá pro bezdomovce, jiná pro seniory

3. 4. 2020 | Pomoc chystají města pro nejohroženější skupiny obyvatel; jinde dávají dezinfekční prostředky občanům plošně. Společné je ale úsilí preventivně rušit možná ohniska nákazy. Těmi mohou být například osoby bez přístřeší. Způsoby, jak pomoci této skupině, se zabývají například v Kolíně.

Lékaři z chirurgického oddělení diagnostikovali Covid-19

2. 4. 2020 | Pozitivní případ nemoci Covid-19 způsobené novým typem koronaviru diagnostikovali odborníci lékaři z chirurgického oddělení Oblastní nemocnice Kolín. „V rámci chirurgického oddělení Oblastní nemocnice v Kolíně byl na COVID 19 pozitivně testován lékař, který je v domácím léčení,“ řekli k případu představitelé kolínské nemocnice.

Nečekané dopady 'korony': kromě ceny dezinfekce roste i cena pervitinu

2. 4. 2020 | Koronavirová krize se promítá do všech oblastí životů lidí. Hovoří se ale i o tom, že v současném nouzovém stavu mohou mít problém drogově závislí lidé; sehnat jejich drogu v této situaci může být téměř nemožné. Zatímco u klientů, kteří jsou v substituční léčbě, je situace jiná. Horší to je u uživatelů například pervitinu, protože stoupá jeho cena.

Kolín nabídl pomoc lékařům, zájem je velký

2. 4. 2020 | Lékařům distribuuje stát prostřednictvím Oblastní nemocnice v Kolíně ochranné zdravotnické pomůcky. „Město Kolín nabídlo lékařům pomoc v podobě dovozu těchto ochranných prostředků. Na základě uzavřené plné moci mezi městem Kolín a lékařem vyzvedneme a dovezeme přidělené ochranné pomůcky přímo do jejich ordinace,“ uvedli představitelé města.

Dobrovolní hasiči pomáhají, kde se dá. Obstarávají i nákupy

2. 4. 2020 | Na přední linii v boji proti koronaviru jsou také dobrovolní hasiči. „Pomáhají tam, kde je jich místo, to je ve svých obcích, městech. Tam kde jsou aktivní jednotky požární ochrany, tak jsou zejména připraveni zastoupit profesionální hasiče, kteří jsou v první linii,“ uvedla Kamila Havlínová, starostka Okresního sdružení hasičů Kolín.

Kontrola ve vykoupeném obchodě vzedmula emoce

1. 4. 2020 | Ostrou slovní přestřelku vyvolala s odstupem času kontrola v obchodě, na niž se úředníci Středočeského kraje vypravili ještě před vyhlášení striktních omezení souvisejících s šířením nového typu koronaviru. Byla to doba nejistoty, kdy se čekalo, co přijde - a lidé houfně nakupovali do zásoby trvanlivé potraviny. Pokud možno ve slevě, aby to tolik nestálo.

OBRAZEM: Kolín má svůj rouškový automat. Stojí na poliklinice

1. 4. 2020 | Stále to je v České republice vzácnost; ale využívat ji dostanou příležitost i obyvatelé Kolína, a vůbec všichni, kdo navštíví kolínskou polikliniku. Rouškový automat začal fungovat ve středu 1. dubna a Kolín se tak řadí mezi několik málo měst, které ho mají km dispozici.

Lidé mají obavy ze staré ubytovny

1. 4. 2020 | Ubytovna v Palackého ulici ve Velimi se stala terčem kritiky a obav obyvatel okolí. „Představuje trvalé zdravotní riziko a bezpečnostní, zvláště při požáru, jak pro její obyvatele, tak pro obec Velim. Zvláště v současné mimořádné situaci s vyhlášením stavu nouze vládou kvůli pandemii koronaviru. Feťáci a zahraniční dělníci tam žijí společně v katastrofálních podmínkách,“ popsal redakci Kolínského deníku jeden z obyvatel. ...

VIDEO: Do rytmu poučení se zavrtěli i kolínští záchranáři

1. 4. 2020 | Zdařilou show v podobě videa, které na YouTube za jediný den nasbíralo přes čtyři a čtvrt tisíce zhlédnutí, připravili v rámci preventivních aktivit proti šíření koronaviru kolínští záchranáři. Připojili se k celosvětovému hitu sociálních sítí, internetové výzvě #coronavirusdancechallenge. V rámci středních Čech jako první ze zapojených složek integrovaného záchranného systému sklidili velký ohlas kolínští hasiči, kteří reagovali na podnět z řad policie. ...

Pořadatelé si netroufají odhadnout, kdy začnou s Otevřenou ulicí

1. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zatímco se každý rok touto dobou začínalo hovořit o tom, jaký bude program na celou další sezonu Otevřené ulice, tedy sousedského setkávání na různých místech v Kolíně, letos to je jinak. Koronakrize se podepsala i na tom, že nikdo neví, kdy skončí současná opatření, která mají zabránit šíření tohoto viru.

Linka pomoci vyřídila už téměř 200 telefonátů

1. 4. 2020 | Přesně 193 telefonujících obsloužila linka pomoci, kterou zřídilo město Kolín. Na číslo 721 952 438 od jejího vzniku v úterý 17. března tak zavolalo téměř 200 lidí s žádostí o různou formu pomoci.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
20:12:15 | 08.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Středa 8.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.