KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Osmdesátníci a online objednávání? Pomoc na Kolínsku nabízí radnice

20. 1. 2021 | Říct seniorovi 80 plus, že se má online objednat na očkování proti covid-19, které mu možná zachrání život, je stejné, jako říct mně, že mám zítra přeplavat kanál La Manche. Tak charakterizoval obtíže systému elektronické registrace na podání očkovací látky starosta Cerhenic Marek Semerád.

Kanalizace se v Lošanech už buduje, stavba vodovodu je na spadnutí

19. 1. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Ani vodovod, ani kanalizace. To si ještě vloni mohli říct obyvatelé Lošan. A jak to tak vypadá, příští rok by mohlo být oboje. Na kanalizaci už se pracuje, výstavba vodovodu je na spadnutí. Rýsuje se opravdu reálně, takže obec možná mezi budováním obou inženýrských sítí opraví povrchy jen provizorně, aby je nemusela hned po půl roce zase rozkopávat.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

18. 1. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

V Polepech se rozjíždí kastrace toulavých koček

16. 1. 2021 | Obec Polepy ve spolupráci s dobrovolníky připravuje kastraci koček. V obci totiž existují lokality, kde dochází k nekontrolovanému rozmnožování koček, které nemají domov, narůstají počty koťat, která trpí nedostatkem potravy, mohou se mezi nimi šířit zvířecí nemoci, paraziti a mnohdy ani nezvládnou přežít zimu.

V areálu ZZN v Českém Brodě bude re-use centrum, město na něj získalo dotaci

16. 1. 2021 | V areálu ZZN vznikne re-use centrum. Město už na jeho vybudování získalo dotaci. Místo pro opětovné použití věcí, například nábytku, elektrospotřebičů nebo domácích potřeb, se má nacházet v jedné z budov původního ZZN, v novém silu.

Očkování: čtyřiaosmdesátiletý senior pojede za vakcínou sto kilometrů

15. 1. 2021 | Přihlásit svého čtyřiaosmdesátiletého tatínka se pokoušela i Dana Zářecká ze Zásmuk u Kolína. A stalo se z toho devadesátiminutové martyrium. „Hned v osm ráno jsem spustila registraci. A první kámen úrazu byl PIN. Nevydržela jsem na něj čekat, protože nepřicházel. Dole byla hláška ‚Poslat znovu PIN‘. Klikla jsem na ni, což byla osudová chyba,“ říká.

Obce Cerhenice a Ratenice spojí stezka pro pěší, lemovat ji bude stromořadí

15. 1. 2021 | Městys Cerhenice společně se sousední obcí Ratenice plánují vybudovat v trase nového vodovodu pěší stezku. Ratenice čeká připojení na cerhenický vodovod, jehož kapacita je dostatečná. Jako protihodnotu obec slíbila, že v trase vodovodu, který je položen ve společné cestě, vybudují stezku.

Na vybudování podchodu pod nádražím v Kolíně se znovu hledá firma

15. 1. 2021 | Správa železnic vypsala soutěž na firmu, která postaví podchod pod kolínským nádražím. Už podruhé. Výběrové řízení s oficiálním názvem 'Zajištění bezbariérového přístupu na nástupiště v železniční stanici Kolín' bylo vyhlášeno na sklonku minulého roku, firmy se mohou o zakázku ucházet až do letošního 28. ledna. Záměr je stále stejný: vybudovat nový podchod pro cestující, o kterém se mluví už léta.

OBRAZEM: Kolínsko zasypal sníh, u Hatí byla silnice několik hodin neprůjezdná

14. 1. 2021 | Sněhová nadílka, do které se Kolínsko ve čtvrtek 14. ledna probudilo, nepřinesla během rána a dopoledne na silnicích větší problémy. Řidiči, kteří sem tam skončili ve škarpě, samozřejmě zcela jistě drsnými slovy na adresu počasí nešetřili, ale naštěstí nedošlo k nehodám s tragickými následky.

Lidé v Kolíně si přáli opravy silnic a chodníků, leckde už město vybírá firmu

14. 1. 2021 | Kolínskou a Lipanskou ulici čekají rekonstrukce. Jsou prvními dvěma stavbami letošního roku, které míří k zahájení. „Na obě akce už proběhly návrhy na vyhlášení výběrového řízení, čekáme, kdo se přihlásí,“ potvrdil kolínský starosta Michael Kašpar. Po výběru zhotovitele by práce mohly začít na jaře.

Univerzita třetího věku zahájí další semestr

14. 1. 2021 | Senioři i lidé v invalidním důchodu budou mít v koronavirové době plné omezení příležitost komunikovat s okolním světem a zároveň se vzdělávat. Město Český Brod totiž ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou otevírá další semináře Virtuální univerzity třetího věku. Výuka bude samozřejmě probíhat distanční formou.

Památník osvobození v Kolíně se dočká renovace. Za zhruba dvě stě tisíc korun

13. 1. 2021 | Památník obětí druhé světové války v Sokolské ulici se dočká renovace. Zastupitelé bude schvalovat podání žádosti o dotaci ministerstvu obrany. „Práce by měly stát kolem dvou set tisíc korun, dotace by mohla pokrýt zhruba polovinu nákladů,“ připomněl starosta Michael Kašpar.

Z 'přestěhování' obce do jiného okresu nadšení v Černíkách nepanuje. Naopak

13. 1. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Od nového roku došlo k několika málo změnám územní struktury Středočeského kraje. Nejvíce ji pocítili obyvatelé obce Černíky. Ti se 'přestěhovali' z Nymburska na Kolínsko. Změna měla zlepšit dostupnost úřadů pro občany. Jenže to se úplně nestalo a místní jsou ze změny zklamaní.

Složenky na platbu za odpad už letos do schránek nepřijdou

12. 1. 2021 | Výše ročního poplatku za odpady v Českém Brodě stoupla letos o 60 korun na částku 816 korun. Zároveň už nebude radnice občanům posílat do schránek složenky. Poplatek lze uhradit do konce června převodem na účet města nebo osobně v pokladně radnice během provozní doby, případně po dohodě v jiném čase, a to platební kartou nebo v hotovosti.

Město Kolín vlastní pozemky, které před více než jedenácti lety prodalo

12. 1. 2021 | Město Kolín je majitelem pozemků, které prodalo před více než jedenácti lety. Tak lze shrnout rozhodnutí Okresního soudu v Kolíně v kauze ploch prodaných za někdejšího místostarosty Romana Pekárka. Jde o pět pozemků o celkové rozloze přes devět hektarů v průmyslové zóně na Šťáralce, které město prodalo na sklonku roku 2009 společnosti zabývající se pozemními a průmyslovými stavbami.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

11. 1. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: V kolínské bedně přání bylo nakonec 490 vzkazů

11. 1. 2021 | Na kolínské radnici přepočítali všechna přání a podněty, které se našly v bedně přání pod vánočním stromem na Karlově náměstí. „Myslel jsem, že jich letos bude méně, ale je jich naopak mnohem více,“ odhadl už při prvním pročítání vzkazů starosta Michael Kašpar. Nakonec se pracovnice radnice dopočítala k k neuvěřitelnému číslu 490.

V Českém Brodě se pracuje na budově úřadu, okna v knihovně jsou již hotová

11. 1. 2021 | /VIZUALIZACE/ Ačkoli počasí po příchodu nového roku připravilo sníh a mráz, opravy na městských objektech v Českém Brodě se rozjely podle plánu. Začala rekonstrukce pracoviště pro agendu občanských průkazů a evidence obyvatel i přiléhajících prostor. Průchod přízemím budovy městského úřadu čp. 56 je proto po nezbytně nutnou dobu uzavřen. 

Proudy lidí mířící do kouřimského skanzenu? Tak to se tentokrát nekonalo

11. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Hodně špatnou sezónu má za sebou kouřimské muzeum lidových staveb. Kvůli pandemii se neuskutečnily velikonoční a nakonec ani vánoční národopisné pořady, které mívají masovou návštěvnost a tvoří značnou část tržeb. Jediným obdobím, kdy lidé mohli přicházet a jakž takž i přicházeli, bylo léto, které ale celkově návštěvnost samozřejmě nevyrovná.

Jó, Vánoce, Vánoce odcházejí…

10. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Příroda sice zrovna teď vykouzlila sněhovou atmosféru, ale zvyk je zvyk, po Třech králích se zkrátka sundává vánoční výzdoba z ulice měst a krásné vánoční stromky, které ještě před pár dny dělaly v místech zvaných domov radost malým i velkým, se válejí u popelnic a kontejnerů. Taková je realita těchto dnů. 

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
14:12:35 | 20.01.2021Zpravodajství KolínDnes.cz

Středočeský kraj schválil projekty prevence kriminality, požádá vládu o dotace

Program prevence kriminality na rok 2021 schválili středočeští radní. Obsahuje konkrétní projekty, na jejichž uskutečnění bude kraj žádat o finanční prostředky z Dotačního programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2021. "Celkem půjde o ...

Středočeští celníci našli při běžné kontrole vozidla zbraně i drogy

KLADNO - Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Superb s českou SPZ se třemi muži. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nou ...

Muž úmyslně oslnil laserovým světlem policejní vrtulník na Mladoboleslavsku. Hrozí mu 8 let vězení

Mladoboleslavští kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání zločinu Obecné ohrožení osmadvacetiletému muži cizí státní příslušnosti. ...

Modernizované vlaky CityElefant nabídnou zásuvky pro dobíjení a Wi-Fi

V plném proudu je modernizace jednotek CityElefant, které nabídnou cestujícím více služeb a komfortnější cestování. Ve vylepšených vlacích bude snadné ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...Středa 20.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.