KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Budou lidé v Kolíně jezdit po městě na sdílených kolech? Rozhodnuto ještě není

3. 2. 2023 | Kolín zvažuje, že zavede sdílená kola. Systém, který pro rychlou přepravu nabízí předplacená kola, již s úspěchem funguje v mnoha městech, včetně některých ve Středočeském kraji. „Diskutujeme o tom, přemýšlíme o tom, ale je to finančně poměrně náročná záležitost. Necháváme si proto od různých firem předložit nabídky a uvidíme,“ uvedl starosta Michael Kašpar s tím, že toho času zatím rozhodnuto není. ...

Netradiční výuka angličtiny: ze žáků 4. základní školy se stali herci

3. 2. 2023 | /FOTO/ Skvělým způsobem obohatil učitelský sbor na 4. základní škole v Kolíně výuku anglického jazyka. Žáci své vědomosti zužitkovali v divadelním představení. Do školy totiž přijela divadelní společnost The Bear Company, aby zahrála hru v angličtině.

Český Brod schválil letošní rozpočet. Od kraje koupí liblickou školu

3. 2. 2023 | Investice do škol, penzionu pro seniory i plánů na revitalizaci náměstí a rozvoje dalších lokalit. To vše obsahuje nově schválený rozpočet města Český Brod pro letošní rok.

Unikátní skanzen v Kouřimi se rozroste. Nabídne i kopii zaniklého kostela

2. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ V kouřimském skanzenu přibudou další stavby. Středočeský kraj zde počítá s výstavbou nové vstupní budovy a několika dalších objektů. Značného rozšíření by se pak Muzeum lidových staveb mohlo dočkat v průběhu příštího roku.

Z mlýnu byty? Kolínská bezdomovkyně by jej radši viděla jako technickou památku

2. 2. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Obvykle se jich na urbanismus a názory na to, jak by mohlo vypadat okolí, kde přebývají, nikdo neptá. Deník to přesto zkusil a bezdomovkyně, která přebývá za Radimského mlýnem v Kolíně, se na osud této stavby zeptal.

Řidiči se musí připravit na komplikace. Chystá se oprava mostu v Doubravčanech

2. 2. 2023 | /FOTO/ Most na silnici I/2 v Doubravčanech, tedy na „starém“ silničním tahu mezi Kolínem a Prahou, je ve špatném stavu. Ředitelství silnic a dálnic proto nyní chystá jeho celkovou rekonstrukci. V době prací budou řidiči jezdit po mostu provizorním. 

Konečně do ní neprší, historická tvrz dostala novou střechu. Depozitář nebude

1. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Rekonstrukce historické tvrze v Hradeníně, kterou před lety od soukromého majitele v dezolátním stavu vykoupil Středočeský kraj pro potřeby Regionálního muzea v Kolíně, zase o kousek pokročila.

Charitativní týden Chance ligy: hokejisté podarovali děti hračkami ze sbírky

31. 1. 2023 | /FOTO/ Oblastní spolek Českého červeného kříže v Kolíně byl jedním z podarovaných, kam se dostaly hračky v rámci projektu Charitativního týdne Chance liga, při němž klub SC Marimex Kolín na zimním stadionu pořádal sbírku hraček. Hokejisté Miroslav Kukla, Tomáš Sajdl a Vojtěch Síla je pak doručili také na odbor sociálně-právní ochrany dětí a na dětské oddělení kolínské nemocnice.

Schizofrenik má sebevražedné sklony. Může si ublížit, policisté po něm pátrají

31. 1. 2023 | Policisté hledají 37letého Martina Šiguta, jehož zmizení oznámila jeho opatrovnice v pondělí 30. ledna v odpoledních hodinách policistům v Kolíně. Pohřešovaný muž odešel již v neděli 29. ledna kolem desáté hodiny večer pro cigarety, a to z dosavadního bydliště - chráněného bydlení - v Kolíně. Doposud se ale nevrátil.

Revitalizace zámeckého parku v Červených Pečkách začne kácením. Porazí 48 stromů

31. 1. 2023 | V zámeckém parku v Červených Pečkách se brzy rozjede první etapa revitalizace. Městys již vybírá firmu na arboristické ošetření stromů. Předpokládaná hodnota prací je 980 tisíc korun. V první fázi přijde na řadu kácení celkem 48 stromů a dvou keřových skupin včetně frézování pařezů tak, aby na vzniklé ploše mohl být založen nový trávník.

Podívejte se: Projekty navržené obyvateli Českého Brodu už jsou prakticky hotové

30. 1. 2023 | Vítězný projekt z participativního rozpočtu Českého Brodu 2022, psí park, už vyrostl před školní jídelnou, vchod je z Žižkovy ulice. Díky dvěma veřejným sbírkám a podpoře nadace Via přibude navíc ještě jedna překážka pro psy a tři lavičky.

Město chce koupit areál liblické střední školy. Splácet by ho mělo deset let

30. 1. 2023 | Do konce roku 2023 má ještě město Český Brod v bezplatném pronájmu budovy a vybavení Střední školy managementu a grafiky v Liblicích. V roce 2021 bojovalo proti jejímu sloučení s kolínskou průmyslovkou, aby se nepřestěhovala do Kolína, a tím pádem v Liblicích nezanikla. Od počátku roku 2022 se proto stalo jejím zřizovatelem. A nyní chce nemovitosti odkoupit.

Město chystá naučnou stezku okolo rybníka Peklo. Hotová by měla být ještě letos

30. 1. 2023 | V Kolíně vznikne nová naučná stezka, která povede kolem rybníka Peklo. Ten se nachází nedaleko městské vodárny v údolí pod zahrádkářskou osadou. Jejím cílem by mělo být zatraktivnění pobytu v přírodě pro občany města ve vyhledávané lokalitě. V té dojde i ke zpevnění komunikace.

Poříčanské jelito se běželo již potřetí. Závod si nenechaly ujít ani děti

29. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Třetí ročník čím dál populárnějšího běžeckého závodu s názvem Poříčanské jelito se uskutečnil v sobotu 28. ledna v Poříčanech v parku před místní základní školou.

Před lety jednosměrka, tento rok má v části Sokolské ulice vzniknout pěší zóna

28. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Další změny se letos dočkají řidiči v Sokolské ulici v Kolíně. Už před několika lety vznikla jednosměrka v části ulice od výjezdu z parkoviště v pivovaru po křižovatku s Kmochovou ulicí, nyní se v další části chystá pěší zóna. „Měla by vzniknout kolem sokolovny směrem k zastávce a domovu pro seniory,“ upřesnil starosta Michael Kašpar.

Příběh resuscitované ženy má šťastný konec i díky zaměstnancům finančního úřadu

28. 1. 2023 | Vrtulník zdravotnické záchranné služby přistál v pondělí 23. ledna na Karlově náměstí v Kolíně. Do Fakultní nemocnice v Hradci Králové následně transportoval asi šedesátiletou ženu, kterou na finančním úřadě postihla náhlá srdeční zástava.

Je rozhodnuto: Kolínsko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

28. 1. 2023 | Okres Kolín se drží celorepublikového trendu a za prezidenta si vybral Petra Pavla. Ten získal 58,62 procenta hlasů. Volební účast druhého kola prezidentských voleb dosáhla na Kolínsku na 71,31 procenta, oproti prvnímu kolu tedy ještě o zhruba 1,5 procenta více.

Jak vidí volbu prezidenta školáci z Kolína aneb někdo rád brokolici, jiný ne

28. 1. 2023 | Předvolební kampaň a volby prezidenta České republiky jsme si v poslední době užili a ještě užijeme možná víc, než by nám bylo milé. A nebylo to vždycky zrovna veselé, na pohled ani na poslech. Jak vnímají volbu prezidenta žáci z 5. základní školy v Kolíně se můžete podívat v reportáži, kterou natočili v první den voleb. 

Podívejte se: I na Českobrodsku se uskutečnilo druhé kolo prezidentských voleb

27. 1. 2023 | Druhé kolo prezidentských voleb probíhalo v pátek i na Českobrodsku. S redakčním objektivem jsme navštívili volební místnosti v Českém Brodě, Liblicích, Lstiboři, Chrášťanech a Chotouni.

Pro domov se zvláštním režimem byla vytvořená speciální volební komise

27. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Velký zájem voličů podobně jako v prvním kole prezidentských voleb zaznamenaly volební komise na Kouřimsku a Plaňansku také v kole druhém. Lidé v pátek přicházeli k volebním místnostem již drahnou dobu před jejich otevřením. V Kouřimi měli brzcí voliči výhodu, že frontu před volební místností v budově radnice nemuseli stát, ale sedět. Lavice na chodbě přišly vhod.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
14:11:49 | 04.02.2023Zpravodajství KolínDnes.cz

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na webu Středočeského kraje. Kraj na ocenění v tomto ročníku obdržel rekordních 70 nominací. Lidé mohli ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...

Mladý muž kupoval přes internet automobily, ale slíbené peníze nezasílal. Hrozí mu až pět let vězení

PRAHA - Kriminalisté z pražské Palmovky obvinili 19letého muže, který pod různými přezdívkami na sociálních sítích a internetových portálech poptával ...Sobota 4.2.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes