KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Herna v kolínském muzeu nabízí procházky knižními příběhy spojené s výtvarnem

23. 7. 2021 | Regionální muzeum v Kolíně se připojilo k celostátnímu projektu nazvaného Celé Česko čte dětem a o prázdninách nabízí dětem i jejich případnému doprovodu čtení pohádek především regionálních autorů spojené s dětskými výtvarnými aktivitami.

Svazková škola by se mohla začít stavět už příští rok, vznikne i venkovní hřiště

23. 7. 2021 | Plánovaná svazková škola obcí Český Brod a Doubravčice je zase o krok blíže své výstavbě. Vláda na svém jednání tento týden schválila program na stavbu a navýšení kapacit základních škol v letech 2021 až 2028 v celkové výši 6,8 miliardy korun.

Otevřená ulice ve víru tance. Nechybělo argentinské tango a španělské flamenco

22. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Velice úspěšné bylo letošní druhé kolínské sousedské setkávání pojmenované Otevřená ulice. Na nedávno nádherně zrekonstruovaném Bartolomějském návrší se poslední červencovou středu v ideálním počasí, kdy nebylo horko ani zima a déšť také nehrozil, sešly stovky lidí.

Práce na opravě podchodu pod Jaselskou ulicí pokračují. Hotovo má být v říjnu

22. 7. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Do poloviny až konce října by měla být hotová velká rekonstrukce podchodu pod Jaselskou ulicí. Práce pokračují podle plánu, podchod je pro chodce samozřejmě uzavřen, na povrchu musí řidiči počítat s drobným omezením, provoz je v části Jaselské ulice převeden do protisměru.

OBRAZEM: Blokové čištění v Kolíně se neobešlo bez odtahu

21. 7. 2021 | V blokovém čištění v Kolíně byla ve středu 21. července na řadě zálabská Zličská ulice. Došlo i na jeden odtah vozu, který si zapomnětlivý majitel záhy i s pokutou vyzvedl v sousední ulici U hřiště.

VIDEO: Jak vypadá most zevnitř? Nahlédli jsme do útrob Nového mostu v Kolíně

21. 7. 2021 | Prohlídku staveniště rekonstruovaného Nového mostu v Kolíně pořádala ve středu Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. V jejím rámci bylo možno nahlédnout do jindy nepřístupného místa - samotného vnitřku tubusu mostu, který byl uveden do provozu v září 1992. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Tragédie v Českém Šternberku: na jezu se převrhli skauti z Kolínska

21. 7. 2021 | Tragédie, k níž došlo na jezu v Českém Šternberku, se bohužel dotýká kolínského regionu. Podle informací Deníku byli nezletilí, kteří se na jezu s raftem převrhli, účastníci skautského tábora právě z Kolínska.

Martyrium končí. Třídvorská ulice v Kolíně by se konečně mohla začít opravovat

21. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Město Kolín schválilo objednávku znaleckého posudku na proběhnuvší rekonstrukci Pražské ulice. Zpracuje jej ČVÚT, polovinu z celkem 890 tisíc korun zaplatí město, polovinu firma, jež opravu prováděla.   

PODÍVEJTE SE: Místo tanečního reje se v sále společenského domu rovnou bruslí

20. 7. 2021 | Jeden kluk a několik dívek na kolečkových bruslích opanovali tento týden v dopoledních hodinách taneční parket velkého sálu kolínského Městského společenského domu.

Léto na středočeských silnicích: řidiče čekají uzavírky, kolony i objížďky

20. 7. 2021 | Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i dopravní komplikace na silnicích v podobě omezení, uzavírek, objížděk a kolon. Někde řidiči natrefí na uzavírku jen v několika letních dnech, jako třeba v Mnichově Hradišti v době konání tradiční Anenské pouti, jinde mají po celé léto jistotu, že se omezením nevyhnou, protože jsou dlouhodobá, jako například při cestě z Kutné Hory do Církvice. Jsou i taková místa, kde sice zrovna aktuálně žádné práce neprobíhají, ale kvůli uzavírkám v okolí se tam nahrnulo ...

VIDEO: Pes, který vyskočil z prvního patra, se v pořádku vrátil majiteli

19. 7. 2021 | Pořádnou dávku štěstí měl pejsek, který v pondělí ráno utekl z domova ve Veltrubské ulici v Kolíně. Vystrašené zvíře se povedlo odlákat do sousední, méně frekventované Sadové ulice, kde byli již připraveni městští strážníci.

Říčany chystají nový parkovací systém

19. 7. 2021 | Ve  městě Říčany probíhá instalace svislého a vodorovného dopravního značení, které je nutné pro spuštění nového parkovacího systému. Ten by měl pomoci řešit problémy s parkováním nejen místních obyvatel, ale i řidičů přijíždějících ze spádových obcí.

Ve Štolmíři se uskutečnilo tradiční pečení chleba. Akci obohatil bleší trh

17. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Tradiční pečení chleba ve Štolmíři se uskutečnilo v sobotu 17. července. Pečení opět obohatil bleší trh, na kterém bylo možné koupit mnoho zajímavých věcí, jako například oblečení, knížky, bižuterii, hračky, keramiku a spoustu dalších krásných věcí.

OBRAZEM: Majitelé vozů značky Mercedes-Benz zaplnili Karlovo náměstí v Kolíně

17. 7. 2021 | Sotva v noci odjely karavany poskytující uplynulé čtyři dny zázemí hercům a filmovému štábu natáčejícím v Kolíně seriál Nebezpečné známosti, ústřední kolínský rynk se zaplnil znovu. Již od osmé hodiny ranní se na něj sjížděly vozy prestižní značky Mercedes-Benz a to od těch historických, přes v jistých sortách oblíbených v časech komunistů až po současné a nejnovější, nechyběl i jeden stroj pracovní. ...

Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky mezi Prahou a Kolínem

17. 7. 2021 | Kvůli poruše trakčního vedení u Poříčan se na frekventované trati Praha - Kolín v sobotu na několik hodin zcela zastavily vlaky. Provoz se podařilo obnovit k 16. hodině.

Kolín hledá nového majitele domu v Zengrově ulici. Objekt je v dezolátním stavu

16. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Prodej bytového domu v Zengrově ulici řeší nyní město Kolín. Konkrétně se jedná o čp. 441/1 a 441/2, což je dvojvchod s domy po 16 bytech společně se zahradou ve vnitrobloku. Vyvolávací cena bude 19,2 milionu.

Děvčata z CrossDance zabodovala na World Championship

16. 7. 2021 | Dívky z CrossDance uspěly ve světovém finále taneční soutěže. Všechno to začalo už na jaře, v době celosvětové pandemie a uzavření sportovišť, kdy uspořádala mezinárodní taneční organizace IDO soutěž nazvanou Continent versus continent.

Nekonečná cesta na hradeckou dálnici se od soboty zlepší

16. 7. 2021 | Nekonečná cesta ze Pňova na hradeckou dálnici se od soboty zlepší. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zde dokončí práce, které se o 14 dní neplánovaně protáhly.

Oslavy v Doubravčicích se zaměří na poznávání obce a jejich obyvatel

16. 7. 2021 | Další sousedské odpoledne plánují v Doubravčicích na poslední srpnovou sobotu. Současně se bude slavit 690 let od založení obce, program tedy bude velkolepý.

PODÍVEJTE SE: Pozdě, ale přece se nakonec v Kolíně otevřela ulice

15. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pravidelné sousedské setkávání Otevřená ulice slaví v letošním roce již sedm let od svého vzniku. „Byly časy, kdy jsme měli i aprílovou Otevřenou ulici,“ smál se Filip Šádek, jeden z organizátorů v narážce na fakt, že letos i tyto akce narušila vládní opatření a zákazy kultury ve spojení s coronavirem. Takže premiéra se odehrála až uprostřed léta druhou červencovou středu, a to na parkánech za synagogou. ...

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
22:12:11 | 24.07.2021Zpravodajství KolínDnes.cz

Středočeský kraj v následujících pěti letech investuje 30 milionů korun do odborných škol

Téměř 30 milionů korun bude v následujících pěti letech investováno do odborných škol ve Středočeském kraji díky projektu zaměřenému na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Projekt, jehož nositelem je Nadace ...

Informační stánky k integraci Kolínska a Kutnohorska od 1. 8. 2021

Od 1. srpna 2021 (neděle) bude do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje zahrnuta rozsáhlá oblast zahrnující Kolínsko, Kutnohors ...

O změně tarifu Pražské integrované dopravy bude informovat kampaň Kup si kupon

Hlavní město Praha a Středočeský kraj a jejich organizátoři ROPID a IDSK představují informačně-osvětovou kampaň, která bude od 1. července informovat ...

Ve Velimi proběhlo představení nových vlaků typu push-pull pro Moravskoslezský kraj

Vedení Českých drah a zástupci Moravskoslezského kraje si ve Zkušebním centru VUZ ve Velimi prohlédli první novou soupravu typu push-pull. Flotilu ČD ...

Středočeský kraj nastaví spravedlivý systém spolufinancování dopravní obslužnosti

Zavést pořádek do financování dopravní obslužnosti kraje chce co nejdříve Středočeský kraj. "Nově navržené standardy nastaví spravedlivý a transparent ...Neděle 25.7.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.