KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Děti v Býchorech se vydávají na cestu světem pohádek po celý rok

23. 4. 2019 | Býchory - Aktivity děti z Mateřské školy v Býchorech se odvíjejí po celý rok od vzdělávacího programu Světem pohádek - rok s Večerníčkem. Každý měsíc i každé roční období je tak zaměřeno na jinou pohádku. To potvrdila i vedoucí učitelka Eva Kašparová.

Na nápady zlepšení ve městě rozdělí 200 tisíc korun

23. 4. 2019 | Pečky - Ještě do konce měsíce mají obyvatelé Peček jakožto fyzické osoby, ale i spolky a instituce příležitost dát radnici vědět o svém nápadu, co ve městě vylepšit. Navrhnout zlepšení mohou lidé už od 15 let. Může to být jeden nebo více nápadů. Zasílají se buď elektronicky prostřednictvím formuláře na lepsimisto.cz/lepsi-pecky, nebo si lze na podatelně městského úřadu vyzvednout tištěný formulář a tamtéž ho do úterý 30. dubna vyplněný odevzdat. ...

Startují opravy na sídlišti, přibudou desítky míst k stání

23. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Prodloužený velikonoční víkend je za námi a s prvním pracovním dnem startuje velká rekonstrukce Moravcovy a Březinovy ulice, letošní největší investice do rekonstrukce ulic v Kolíně. „Jedná se o vnitřní část sídliště, takže firma by měla udělat jednu etapu, až bude hotová, bude tam dovoleno parkování a práce se přesunou na další etapu. Začíná se u Kremličkovy ulice,“ upřesnil místostarosta Michael Kašpar. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

22. 4. 2019 | Kolínsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Nová cyklověž na nádraží v Kolíně je už těsně před otevřením

22. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Automatické zařízení pro úschovu jízdních kol, alias cyklověž, která vyrostla v rohu autobusového nádraží, se pomalu chystá na otevření. Práce začaly vloni na podzim, slavnostní otevření město podle slov místostarosty Michaela Kašpara plánuje předběžně na pátek 10. května.

Pohlednice z minulosti: Z historie obce Tatce

21. 4. 2019 | Tatce /FOTOGALERIE/ - Pár minut cesty od Kolína leží v Polabské nížině obec Tatce. Její doménou jsou kaplička Panny Marie a dvůr knížete z Liechtensteina. První písemná zmínka o obci je pravděpodobně doložena z roku 1292, ale archeologické nálezy dokládají původ mnohem starší. V minulosti byla obec důležitou obchodní spojkou, tehdy nazývanou Žitavská cesta.

Spolek Kruštík rozvíjí péči o okolí na Kolínsku

21. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Co dělat, když vás štve stav životního prostředí? Založit spolek, řekli si manželé Vrbští. A tak na podzim minulého roku vznikl spolek Kruštík. Letos se poprvé oficiálně podílel na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jeho aktivita sahá ale mnohem dál.

Sedm, nebo devět? Počet kolínských radních by se mohl na konci června změnit

21. 4. 2019 | Kolín - Současný starosta Kolína Vít Rakušan se rozhodl po svém zvolení do čela STAN opustit starostovské křeslo k 24. červnu. Jako svého nástupce uvedl současného místostarostu Michaela Kašpara. V nejužším vedení města bude volný post místostarosty.

Do nádob na bioodpad lidé naházeli mrtvá zvířata a kamení

20. 4. 2019 | Český Brod - Obyvatelé města dlouhodobě vzorně třídí odpad. Tedy alespoň většina. „Výsledky třídění se dostavují,“ předeslal ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

Tajemný Kolín zaujal v soutěži

19. 4. 2019 | Kolín - Geolokační hra nejen pro děti, která je v jiné dimenzi provádí městem, získala druhé místo na soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů Turistpropag 2019. „Konkurence byla velká, v jednotlivých kategoriích bylo padesát až šedesát uchazečů. Takže druhé místo je úspěch,“ komentoval starosta Vít Rakušan.

KRÁTCE: V Přišimasech plánují zmodernizovat celé fotbalové hřiště

19. 4. 2019 | Přišimasy - Několikrát už obec Přišimasy žádala o dotaci na rekonstrukci fotbalového hřiště. Nyní to opět zkouší u ministerstva pro místní rozvoj. Akce by měla vyjít na 2,9 milionu korun, dotace by mohla činit něco přes dva miliony. Snahou obce je, aby nová plocha hřiště 90 x 60 metrů splňovala požadavky Fotbalové asociace ČR.

U Bartoloměje pracují archeologové, zvonice je téměř hotová

19. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Rozsáhlá šedesátimilionová rekonstrukce areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně úspěšně pokračuje. Objevila se menší zdržení, jako například nutnost vyměnit více poškozených trámů, ale celkový harmonogram by to podle místostarosty Michaela Kašpara ohrozit nemělo. Kompletně hotovo včetně restaurování kostí v kostnici by mělo být do konce roku.

V Kolíně ožívají tradiční velikonoční liturgické zvyky

18. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Oslava Velikonoc a zvyků s tím spjatých jsou spojeny zejména s pomlázkou, koledou, vajíčky či se štamprlí něčeho ostřejšího. V církvi jsou ale Velikonoce velmi podstatnou událostí. Jak potvrdil farář Římskokatolické farnosti Kolín Jan Halama, jde o nejsvětější svátek v roce - oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

KRÁTCE: Místo kostek bude na celém průtahu asfaltový povrch

18. 4. 2019 | Pečky - Během plánované rekonstrukce průtahu městem dojde k výměně kamenných kostek za asfalt, protože kamenná dlažba při současné dopravní zátěži nesplňuje hlukové limity. Dlažba bude použita na zadláždění parkovacích pruhů a míst pro přecházení.

Radní diskutovali v Zibohlavech o kanalizaci

17. 4. 2019 | Zibohlavy - Na několik nedostatků, které trápí obyvatele Zibohlav, upozornili lidé členy městské rady, kteří do této příměstské části Kolína vyjeli na výjezdní zasedání. A to přímo v terénu. Během prohlídky Zibohlav se hovořilo například o zatékání do autobusové zastávky, nefungujícím radaru, nepřehledné křižovatce nebo o chybějícím oplocení dětského hřiště. Všechny problémy přislíbilo vedení města postupně řešit. ...

Děti z mateřinky v Jestřabí Lhotě se vydaly hledat jaro

17. 4. 2019 | Jestřabí Lhota /FOTOGALERIE/ - Každoročně se děti z Mateřské školy v Jestřabí Lhotě vydávají na hledání jara. Akci tradičně vyhlašují Mladí ochránci přírody, ti zároveň určí, který víkend se bude dubnové pátrání konat a jaké záludné úkoly mají děti splnit. Letos museli i ti nejmenší účastníci najít kvetoucí blatouch, žabí vajíčka a lidi skákající přes švihadlo.

Českobrodský okruh oslaví letos 85 let

17. 4. 2019 | Český Brod /FOTOGALERIE/ - Českobrodský okruh, tedy závod historických vozidel a motocyklů, konající se v posledních letech tradičně na prvního máje, oslaví letos kulaté pětaosmdesátiny. Akce se vždy účastní více než stovka autoveteránů nejrůznějších značek a stáří spolu s desítkami motoveteránů. I letos okruh naváže na svou tradici z roku 1934 a následujících let, kdy se jezdil jako neoficiální příprava strojů a řidičů na slavných 1000 mil československých. ...

Firmy se o práci neperou, město ruší už několikáté výběrové řízení

17. 4. 2019 | Kolín /FOTOGALERIE/ - Výběrové řízení na stavby za 40 milionů korun vyhlásilo město Kolín. O zakázky nikdo neprojevil zájem. A rozhodně to není první případ. Naposledy to bylo výběrové řízení na výstavbu dvoupatrového pavilonu mezi Základními školami Masarykova a Bezručova za cca 21 milionů. Stejně jako na tento projekt získal Kolín dotaci i na nástavbu Základní školy Mnichovická za víc než 17 milionů. Ani na tuto práci se nikdo nepřihlásil. ...

Konec jedné éry. Vít Rakušan skončí jako starosta Kolína 24. června

16. 4. 2019 | Kolín - Starosta Kolína a poslanec Vít Rakušan skončí ve starostovském křesle 24. června. Oznámil to na svém facebookovém profilu. Datum to není náhodné. Co se týká jeho nástupce, vyjádřil se jasně: podle jeho slov bude Michael Kašpar skvělým starostou.

Čas strávený ve školce obohatí zvířata i pěstování bylinek a zeleniny

16. 4. 2019 | Ohaře /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy v Ohařích si po celý rok mohou užít velké zahrady, která oplývá kolem budovy. Ředitelka Pavla Staňková i ostatní učitelky dbají na to, aby děti trávily co nejvíce času na čerstvém vzduchu. A vzhledem k tomu, že začala jarní sezona, společně na zahradě vysadily zeleninu a bylinky. A jelikož k přírodě patří i zvířata, mohou se děti starat o krásné barevné andulky, rybičku a šneky. ...

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
20:12:50 | 23.04.2019Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový je reálný stav, který krajský úřad dlouhodobě neřeší. Naprázdno zatím vychází i snaha Ministerstva ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...

Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

13.04.2019 | Zpravodajství

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního měs ...Úterý 23.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.