KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Bude dost míst? Mateřské školy v Kolíně dostaly při zápisu 438 přihlášek

22. 5. 2024 | Míst v kolínských mateřských školách by měl být i příští rok dostatek. Sice ještě není jisté, kolik dětí přesně v září nastoupí, je však velmi pravděpodobné, že kapacity se nenaplní.

Bláznivé počasí, říkají pěstitelé jahod. Samosběry na Kolínsku ale přesto budou

22. 5. 2024 | Brzké jaro a následné mrazy ovlivnily letošní úrodu jahod na Kolínsku. A rozhodně ne k dobrému. Pěstitelé upozorňují, že letošní sklizeň nebude taková, jako je zvykem. Lidé se ale zároveň nemusí bát, že by plody nebyly vůbec. Pozdější odrůdy však teprve dozrávají.

Do Legerovy ulice řidiči na křižovatce neodbočí. Důvodem je havárie kanalizace

21. 5. 2024 | Z důvodu havárie kanalizace je od dnešního dne omezena doprava na světelné křižovatce ulic Jaselská, Legerova a Žižkova.

Na parkovišti u nádraží řidiči narazí na novou závoru a platební terminál

21. 5. 2024 | /FOTO, CENÍK/ Parkoviště před kolínským vlakovým nádražím má nový závorovým systém s platebním terminálem. Mění se rovněž ceny parkovného.

Uzavírka Veltrubské ulice se protáhne. Na vinně je havarijní stav vodovodu

21. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Rekonstrukce kanalizace na krátkém úseku Veltrubské ulice měla být hotová do 10. července. Tento termín už se ale s jistotou nestihne. V průběhu prací totiž došlo ke zjištění, že vodovodní trubky jsou v této lokalitě v havarijní stavu a je nutné je vyměnit. Termín zprůjezdnění výpadovky na Velký Osek tak zatím není známý.

Brod nechal zpřístupnit historickou cestu. Vznikl zajímavý pěší okruh, avizuje

21. 5. 2024 | /FOTO/ Český Brod dokončil vyklízení a zpevnění historické úvozové cesty nedaleko vodojemu. Ta propojí asfaltku vedoucí od Štolmíře k silnici na Kounice s alejí v poli nad bývalou traktorkou, kterou město nechalo vytvořit loni na začátku roku.

V ulici U Nemocnice je dopravní omezení. Opravuje se teplovod

20. 5. 2024 | Až do 31. května je částečně omezen provoz v ulici U Nemocnice. Důvodem je rekonstrukce teplovodu.

Bude stačit kapacita? Do základních škol v Kolíně nastoupí pět stovek prvňáků

20. 5. 2024 | /VIDEO/ Všechny přihlášené děti, které se ve dnech 4. a 5. dubna dostavily k zápisům do prvních tříd, se do kolínských základních škol dostanou. Jak potvrdilo vedení města, kapacity škol jsou k tomu dostačující. A to i díky nově vzniklým nástavbám některých budov z posledních let. Školy příští rok otevřenou dvacet tříd.

Masarykova, Želivského i prostor u školní jídelny: Český Brod opraví chodníky

20. 5. 2024 | /FOTO/ Město Český Brod letos opraví několik chodníků. Již začala oprava části chodníku v ulici Želivského, chystá se rovně rekonstrukce v ulici Bedřicha Smetany nebo v Masarykově ulici.

V pátek odstartoval prvním dnem Festival kávy a čokolády, pokračuje celou sobotu

18. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Zase jiný sortiment zaplnil v pátek odpoledne prostory kolínského městského společenského domu, od jedné hodiny po poledni se v něm otevřely dveře Festivalu kávy a čokolády. 

V pondělí zasedá kolínské zastupitelstvo. Podívejte se do programu

17. 5. 2024 | Zasedání Zastupitelstva města Kolína se odehraje v pondělí 20. května od 15 hodin se v přednáškovém sále č. 113 podnikatelského inkubátoru CEROP Kolín v areálu Kolínského zámku.

Prezidentem kolínské Toyoty bude od června jako první Čech Robert Kiml

16. 5. 2024 | Novým prezidentem kolínské automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se od června stane Robert Kiml, dosavadní viceprezident pro výrobu. Doposud funkci zastával Koreatsu Aoki, který zůstane na pozici výkonného poradce top managementu. Kiml bude prvním Čechem ve funkci prezidenta kolínské automobilky. ČTK o tom dnes informoval mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Rekonstrukce povrchu Třídvorské ulice začne v červenci, prodlouží se cyklostezka

16. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Třídvorská ulice se dočká své finální rekonstrukce. Už v červenci by měla začít opravu povrchu silnice, která vloni byla dlouho uzavřená kvůli opravě kanalizace a vodovodu. Souběžně s touto investicí Středočeského kraje navíc město chystá prodloužení cyklostezky, která vede na Tři Dvory, směrem do centra.

Broďáci Brodu: začalo hlasování, lidé vybírají z devíti návrhů

16. 5. 2024 | Letošní ročník participativního rozpočtu Broďáci Brodu vstoupil do další fáze. Počínaje středou 15. května mohou občané svými hlasy podpořit navržené projekty. Letos se jich o realizaci uchází devět.

Gymnázia hlásí plno, druhé kolo přijímacích zkoušek zřejmě otevírat nebudou

15. 5. 2024 | Uchazeči o studium znají výsledky přijímacích zkoušek. Zájem o studium na Gymnáziu Kolín a Gymnáziu Český Brod byl i v letošním roce velký a obě třídy prvních ročníky se zaplnily již z prvního kola řízení. K tomu druhému by tak došlo jen v případě výjimečného stavu, který se ale nedá očekávat.

Kvůli havárii neteče na Zálabí voda. Oprava má být hotová večer

15. 5. 2024 | Ve Veltrubské ulici v rámci rekonstrukce kanalizace a vodovodu došlo k prasknutí uzavíracího šoupěte. Tato havárie si vyžaduje okamžitou opravu a vlivem toho na Zálabí neteče voda.

Do konce měsíce by měl být zaplacen poplatek za odpad

15. 5. 2024 | Blíží se poslední den, kdy by měl být zaplacen místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství. Datum splatnosti je 31. května. „Pokud k tomuto datu nebude poplatek uhrazen, vystavuje se občan nebezpečí navýšení tohoto poplatku,“ připomíná na svém webu město Kolín.

V Kolíne je o očkování proti černému kašli zájem. Kdy budou vakcíny?

15. 5. 2024 | Poměrně velký zájem o očkování proti černému kašli evidují praktičtí lékaři v Kolíně. Ne každý však má momentálně vakcíny k dispozici, proto si někteří lidé musí počkat, až se jim z jejich ordinace ozvou, že mohou na injekci přijít. Čeká se totiž, až objednané kusy dorazí. 

Kancelář evidence místních poplatků v Kolíně je do středy uzavřena

14. 5. 2024 | Kancelář evidence místních poplatků a vymáhání pohledávek je dočasně uzavřena. Město Kolín informovalo, že příčinou jsou provozní důvody.

Stavba okružní křižovatky u bývalého ZZN má začít v květnu. Hotovo bude v říjnu

14. 5. 2024 | Ještě v květnu by mohla začít stavba okružní křižovatky u bývalého ZZS v Českém Brodě. Radnice v pátek 10. května informovala, že zástupci města a Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje podepsali smlouvu s vybranou stavební firmou BES s.r.o., která křižovatku postaví.Zpravodajství KolínDnes.cz

Více než 30 milionů korun míří na podporu malých obcí Středočeského kraje

Radní včera schválili 64 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Největší dotace míří na intenzifikaci ČOV Měšice (1 999 000 Kč). Záměr ještě musí projednat ...

Aplikace PID Lítačka představuje unikátní vyhledávač tras nové generace

Aplikaci PID Lítačka pro cestování v Praze a Středočeském kraji využívají každý den stovky tisíc lidí. Představuje tak nepostradatelný nástroj pro kaž ...

Středočeský kraj a Hlavní město Praha chystají velkou soutěž na železniční dopravce

Středočeský kraj a Hlavní město Praha připravují výběrová řízení na dopravce ve veřejné drážní dopravě. S novými dopravci by měly na koleje vyjet nové ...

ČHMÚ vydalo ve Středočeském kraji výstrahu před nebezpečím vzniku požárů

Český hydrometeorologický ústav vydal dne 29. 4. 2024 výstrahu č. 000151 před nebezpečím vzniku požárů na území Středočeského kraje, platnou od 30. 4. ...

Středočeský kraj se ostře ohrazuje proti návrhu MČ Prahy 6 týkající se regulace dopravy při příjezdech z kraje

Rada Středočeského kraje na svém včerejším jednání přijala usnesení, ve kterém se ostře ohrazuje proti návrhu městské části Prahy 6 v souvislosti s pl ...Středa 22.5.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes