KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Vinylové desky se ve společenském domě nabízely asi naposledy

19. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Od sobotní jedenácté hodiny nabízeli dva prodejci v salonku Městského společenského domu v Kolíně celou škálu vinylových LP desek, a to v žánrovém rozsahu od popu přes hard rock až po metal, a to od tuzemských i zahraničních skupin a zpěváků.

V centru Kolína chtějí sledovat klimatické změny

19. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Město Kolín by se mělo stát interním aplikačním garantem v novém projektu Technologické agentury ČR. V praxi to znamená osazení centra mnoha čidly a sledování nejen klimatických změn po dobu dvou let.

U chrámu sv. Bartoloměje se budují cesty i záhony

18. 10. 2019 | Práce na revitalizaci okolí chrámu sv. Bartoloměje pokračují. Na spodním parkánu se budují nové cesty, připravují se záhony pro budoucí bylinkovou zahradu. Během terénních prací se našla původní kamenná lavička, která byla součástí vnitřních opěrných zdí. Rozhodně ale nebyla odstraněna. Naopak - dočká se opravy a bude i po staletích dál sloužit.

Část krovů na paláci se možná nebude muset měnit

18. 10. 2019 | Do konce roku se bude na Žerotínském paláci kolínského zámku opravovat střecha včetně krovu. Nyní je odkrytá, za deště zaplachtovaná, protože se sundavá stará střešní krytina a dělá se průzkum krovů. Akci město vysoutěžilo na dva roky, první část by měla být hotová do konce letošního roku, pokračovat se bude na jaře.

Rybář by se měl naučit mít k přírodě respekt, říká Josef Živčák

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Josef Živčák z Kolínska je vášnivým rybářem již od dětství. Ke koníčku ho přivedl otec, když mu daroval první rybářský prut. A rybaření doporučuje všem jednak jako sport, ale také jako možnost relaxovat.

Dílo na Vinici nesmí porušit fólii skládky

17. 10. 2019 | Radní Kolína schválili podmínky pro vyhlášení architektonicko výtvarné soutěže, ze které vzejde návrh na umělecké dílo pro kopec Vinice. „Bude to dílo trvalého charakteru na rozdíl od proluky v ulici Politických vězňů,“ připomněla místostarostka Iveta Mikšíková a upřesnila, že lhůta pro podání návrhů do soutěže byla prodloužena až do úterý 7. ledna.

KRÁTCE: První etapa revitalizace cukrovaru je zkolaudovaná

17. 10. 2019 | Nová budova školních dílen v areálu bývalého cukrovaru v Cerhenicích je zkolaudovaná. Dílny jsou první etapou revitalizace celého areálu, který jakožto zchátralý soukromý objekt dlouhá dělal městysi ostudu. Věřím, že stavba bude našim žákům dobře sloužit,“ uvedl starosta Marek Semerád.

Kolínská porodnice se stěhuje, rodičky zamíří i do Nymburka

16. 10. 2019 | Z důvodu stěhování kolínské porodnice do nově zrekonstruovaných prostor dojde od středy 23. října od 18 hodin do 31. října do 6 hodin k omezení provozu a odklonu porodů do okolních nemocnic, tedy i do té nymburské.

Začal výlov Žehuňského rybníku. Opět vydává sto tun ryb, hlavně kaprů

16. 10. 2019 | /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ V úterý 15. října začal výlov největšího rybníku ve středních Čechách - Žehuňského rybníku. Ten každoročně vdává několik tun ryb, je to zejména kapr, tolstolobik, sumec, candát, štika a lín. Výlov rybníku o rozloze 258 hektarů a délce 5,5 kilometru bude pokračovat do čtvrtka 17. října.

Kolíňáci už nebudou lepit známky na popelnice

16. 10. 2019 | Od příštího roku už lidé nebudou muset na popelnice vylepovat samolepky, ani uzavírat smlouvy na vývoz odpadu. Kolín totiž aktuálně přechází na systém místního poplatku. Dlouhá léta byl ve městě nastavený smluvní vztah.

Město chystá další akce pro seniory

15. 10. 2019 | Programem v rámci Dnů seniorů akce města i dalších organizátorů pro lidi této věkové skupiny nekončí. V úterý 15. října a v dalších dnech je pro seniorky v Městském společenském domě v Kolíně připravena kosmetická poradkyně, na 22. října je plánované posezení se sociálním odborem města ve Štítarech, 24. října se bude v klubu v Benešově ulici hovořit o osteoporóze, chystá se i zajímavá přednáška klinických farmaceutů. ...

Školy a učiliště lákaly ve společenském domě nové studenty a učně

15. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Již po pětadvacáté se v pondělí 14. října v prostorách Městského společenského domu v Kolíně uskutečnila tradiční Přehlídka škol. Komu to v daný den z nějakého důvodu nevyšlo, může tradiční letošní dvoudenní setkání navštívit ještě v úterý 15. října do sedmnácti hodin.

Město chce spolu s průtahem i točnu autobusů

15. 10. 2019 | Ještě další dva pozemky by kolínská radnice ráda začlenila do seznamu těch, které se budou v rámci předání průtahu převádět z vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do majetku města. O tom už se hovoří od otevření obchvatu, tedy už od roku 2012. Aktuálně se jedná o pozemcích na Šťáralce. „Jde zejména o točnu autobusů,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

14. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Kolínský okrašlovací spolek chystá sázení v cihelně

14. 10. 2019 | Nově vzniklý Kolínský okrašlovací spolek se v sobotu 19. října pustí do svého prvního sázení, a to v lokalitě u cihelny. Bude se sázet několik desítek ovocných stromů (konkrétně jabloně, třešně, hrušně, švestky, višně), z nichž velká většina je už zájemci o sázení rozebraná.

Město Kolín chystá připomínku výročí sametové revoluce

14. 10. 2019 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Rozšířené oslavy výročí sametové revoluce chystá město Kolín. Tentokrát nebude jen program v neděli 17. listopadu na náměstí, ale budou i další akce prakticky během celého měsíce. Už ve čtvrtek 7. listopadu se chystá beseda s pamětníky pro studenty, přijedou novinářka a diplomatka Janina Hřebíčková a spisovatel Petr Pazdera Payne.

OBRAZEM: Kolínské děti v sobotu řádily s halloweenskými strašidly

12. 10. 2019 | "Halloweenské tvoření a zábava k tomu" se na Centrálním dětském hřišti u aquaparku Vodní svět konalo v sobotu 12. října. Nechyběla strašidelná stezka, výtvarné dílničky ani animační program. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Opravené vlakové nádraží otevře ve čtvrtek 17. října

12. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření zrekonstruované nádražní budovy v Kolíně se plánuje na čtvrtek 17. října od 10 hodin. Mělo by přijet mnoho hostů. A to včetně ministra dopravy. Vždyť jde o druhé nejfrekventovanější nádraží v Praze a celém kraji. První je Praha - hlavní nádraží, po něm hned Kolín.

Opravili domov pro seniory, práce vyšly na 16 milionů korun

11. 10. 2019 | Domov pro seniory ve Slovenské ulici s kapacitou dvě desítky klientů má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Začala už vloni a vyšla na více než 16 milionů korun. Rekonstrukce objektu z roku 1992 probíhala na etapy, třetí, poslední etapa se plánovala až na příští rok, ale podařilo se ji dokončit už letos.

Uzavřela se výpadovka, na obchvatu je nával

11. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Rekonstrukce silnice podemleté vodou při havárii vodovodu a s tím související opětovné kompletní uzavření výpadovky z Kolína směrem na Prahu zkomplikovala dopravu na obchvatu, kam je nyní svedená veškerá doprava.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
22:12:45 | 19.10.2019Nastávající maminky potřebují speciální, a přitom zábavné cvičení

Kurzy cvičení pro těhotné bývají trochu monotónní. Přitom vhodný pohyb je v tomto období velmi důležitý. Nově koncipovaný kurz v Monkeys Gym Juklík na Praze 5 se v průběhu 10 lekcí zaměřuje na různé oblasti těla, které vyžadují v těhotenství ...

Podzimní přejídání? Jak se ovládnout a nemlsat

16.10.2019 | Další

Podzim je v plném proudu a třebaže neukazuje svou nejkrutější podobu, příslib mrazů a brzkých stmívání nás ovlivňuje. Ať už ponurnou náladou, únavou č ...

Čeští senioři podceňují očkování proti chřipce. Každý rok jich za to stovky zbytečně zaplatí životem

10.10.2019 | Další

Chladné měsíce roku jsou typické zvýšeným výskytem viru chřipky, kterému každoročně podlehnou stovky tisíc lidí na celém světě. U nás jich zemře v sou ...Sobota 19.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.