KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Sběrný dvůr v Sadové ulici v Kolíně nejspíš v létě zmizí. Důvodů je hned několik

18. 4. 2021 | Mezi obyvateli kolínského Zálabí se šíří informace, z níž nejsou nadšení, a to, že radnice hodlá zrušit sběrný dvůr v Sadové ulici. A není to fáma. Informaci potvrdil starosta Michael Kašpar s tím, že sběrné místo by mělo být zrušeno od července. „Vede nás k tomu řada důvodů. Jednak jsou to důvody ekonomické,“ předeslal starosta.

OBRAZEM: Lidé stále myslí na vysílené zdravotníky. Ti si každé pomoci velmi váží

18. 4. 2021 | Ovoce, sladkosti, nápoje, koláče, bagety, pizzy, kávu, výživové doplňky, energetické nápoje, drogerii, hračky, kosmetické přípravky, rádia, kávovary, to vše a mnoho dalšího včetně finančních darů posílají lidé zdravotníkům do kolínské nemocnice jako poděkování za jejich boj o zdraví a životy covidových pacientů.

Kolínská nemocnice snížila počet covidových lůžek na méně než polovinu

18. 4. 2021 | Počet covidových pacientů se v Oblastní nemocnici Kolín snížil na 56. Je to počet, jaký měla nemocnice naposledy loni 12. prosince. „Snížil se i počet pacientů na jednotkách intenzivní péče, kterých je nyní 14, šest z nich vyžaduje umělou plicní ventilaci,“ upřesnil ředitel nemocnice Petr Chudomel.

Závažný stav: na Novém mostě v Kolíně se musí začít akutně 'hasit' to nejhorší

17. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Termínů, kdy by teoreticky měla začít celková rekonstrukce Nového mostu v Kolíně, byla už řada, naposledy se mluvilo o druhé polovině loňského roku. Ani to ale neklaplo. Nakonec to dopadlo tak, že oprava, byť dílčí, je už zcela neodkladná a musí začít hned.

OBRAZEM: Kousek romantiky uprostřed Kolína. Jaro dorazilo na Zálabskou skálu

16. 4. 2021 | Mnoho sluníčka meteorologové na víkend neslibují, přesto zajdete-li na Zálabskou skálu v Kolíně, bude víc než patrné, že jaro dorazilo i do toho malebného kousku romantiky uprostřed města.

Třetí odběrové místo v Kolíně má dostatek volných termínů. Otevírá ve všední dny

16. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V pořadí třetí testovací místo v Kolíně v areálu 1. kolínského sanatoria v ulici V Břízách je otevřeno každý všední den od 8 do 14 hodin. Provozují ho klinické laboratoře Citylab a provádí antigenní testování i PCR testy pro osoby se žádankou i samoplátce. V rezervačním systému má aktuálně dostatek volných termínů.

Ulice v Úvalech dostanou přednost. Recyklátem jich tam vyspraví přes dvacet

16. 4. 2021 | Opravy silnic, na kterých se podepsala zima, by se letos měli dočkat obyvatelé Úval prakticky ve všech čtvrtích. První práce se týkají opravy děr asfaltováním a vystříkáním turbem.

OBRAZEM: Déšť, vítr, občas slunce. Chladné počasí stále obléká lidi do kabátů

15. 4. 2021 | Po slunečné neděli, kdy se milovníci teplých dnů naladili, nás zatím celý pracovní týden počasí opět obléká do bund a kabátů. A sem tam to chce do ruky i deštník a vhod by přišla i kapuce, aby vítr necuchal vlasy.

Živé slunečníky v Kolíně: u gymnázia přibude nová alej katalp, poskytnou stín

15. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Revitalizace prostoru před kolínským gymnáziem, která se kvůli obavám z propadu daní letos neměla uskutečnit, se do rozpočtu města nakonec vrátila a nyní už je na spadnutí. Kolín už vyhlásil veřejnou zakázku na tyto práce, firmy mají nabídky podat do 20. dubna.

Deník na návštěvě. Podívejte se, jak se žije v Pečkách. Unikátem je kostel

15. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Jubilejní chrám Mistra Jana Husa v Pečkách, postavený v letech 1913 - 1916, je v Evropě ojedinělou stavbu rané fáze kubismu. „Současně je to jediný kostel na světě s čistě kubistickým interiérem,“ uvedl historik Roman Šulc s tím, že stavba se navíc dochovala v původním stavu bez jakýchkoliv pozdějších úprav a původní je i zmíněné kubistické zařízení.

Procházka pod korunami dubů: naučná stezka v Zásmukách vede bývalou oborou

14. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V bývalé oboře v Zásmukách je ukryta naučná stezka o pěti zastavení. A protože byla její součástí i bažantnice, tak má jméno podle ní. A proč se na naučnou stezku vydat? Hlavním důvodem je zřejmě procházka pod majestátnými korunami dubů, ale na návštěvníky čekají také infopanely s popisem okolní přírody.  

Nová školní jídelna v Českém Brodě už slouží dětem. Na úvod měly kuřecí plátek

14. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V souvislosti s návratem části dětí do škol se rozjíždí i školní jídelny a stravování. Čilý ruch a zvonění příborů je nyní slyšet také ve zcela nové centrální jídelně v Bezručově ulici v areálu nemocnice v Českém Brodě. Aby byla dodržena všechna hygienická nařízení, která souvisí s chodem jídelen a vydáváním obědů školním dětem, došlo k zprovoznění také blízké výdejny.

PODÍVEJTE SE: Karlovo náměstí v Kolíně ožilo trhy. Zajít na ně lze každý den

13. 4. 2021 | Ovoce, zelenina, květiny. Sortiment, který od chvíle povolení trhů přilákal na Karlovo náměstí v Kolíně řadu nakupujících. Zraky většiny příchozích nebo i náhodných kolemjdoucích upoutalo například právě nepřeberné množství květin všech možných druhů a barev, mnoho lidí prostě neodolalo, něco z té krásy si vybralo, a odneslo si tak domů kousek jara.

Autobusy se na kolínské Vinici nevytočí. Město bude muset vykoupit pozemky

13. 4. 2021 | Dlouhodobým záměrem města je prodloužit linky městská hromadné dopravy do satelitního městečka na Vinici. „Kolín se postupně rozrůstá. Logickým důsledkem je požadavek na začlenění nových lokalit do městské infrastruktury. Podařilo se zajistit vybudování zastávky a provoz linky číslo 9 v lokalitě Spálenka a chtěli bychom prodloužit linku i do lokality Vinice,“ potvrdil místostarosta Michal Najbrt.

V Úvalech upraví chodník u zdravotního střediska. Práce rozdělí do dvou etap

13. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Opravy chodníků patří k nejčastějším podnětům obyvatel ke zlepšení bydlení v dané lokalitě. Nejinak je tomu i v Úvalech. Město nyní zahajuje rekonstrukci chodníku u zdejšího zdravotního střediska. Práce budou rozděleny do dvou etap.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

12. 4. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Děti i učitelé na Kolínsku se zpátky do školy těšili. Jeden test byl pozitivní

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po dlouhé době se nejmladší žáci vypravili zpět do škol. Návrat proběhl bez problémů. Do školy se těšily děti i učitelky. Ve 4. základní škole Kolín byl výsledek jednoho antigenního testu pozitivní.

Školní tělocvična prosvítí Pečky. Lucerna má vyzařovat energii pro celé město

12. 4. 2021 | /VIZUALIZACE/ Škola se dočká nové tělocvičny. Nebude to sice hned za týden, ale přípravy pokročily. „Zpracování projektové dokumentace ke krásné studii naší tělocvičny je náš největší letošní plán,“ řekla starostka Alena Švejnohová. Tělocvična bude samozřejmě hlavně pro sportovní aktivity školních dětí, jichž je aktuálně přes 680, ale i pro veřejnost a navíc by se z ní měla stát další z dominant města. ...

Starosta Kolína vyvrací fámu: Radimského mlýn se bourat nebude

11. 4. 2021 | /VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Radimského mlýn se bourat nebude. Fámu vyvrací starosta Kolína Michael Kašpar. Objekt je sice v soukromých rukou, ale záměry na jeho rekonstrukci investor s městem konzultuje.

Pásek se neobávejte, nejsou kvůli covidu. I knihovna v Kolíně v pondělí otevře

10. 4. 2021 | Od pondělí se opět otevřou knihovny. Do té kolínské v Husově ulici bude možné zajít i přesto, že si z dálky leckdo všimne, že je opáskovaná víc než v nejtvrdším lockdownu. 

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
04:12:06 | 19.04.2021Zpravodajství KolínDnes.cz

Celníci dopadli drogového dealera před kladenským kulturákem

KLADNO - Drogový dealer se snažil návykové látky zbavit. Podstrčil jí taxikáři pod ...

Opravy mostu přes Labe v Kolíně, který je v havarijním stavu, začnou příští týden

Most v Kolíně na silnici II/125, který je významnou dopravní spojnicí obou břehů řeky Labe je ve velmi špatném stavu a je nezbytné okamžitě zahájit je ...

Středočeský kraj investuje 1,6 milionů Kč do primární prevence ve školách

Prevence rizikového chování je důležitou oblastí, která je díky současné koronavirové situaci stále aktuálnější. Středočeského kraje tyto aktivity pod ...

Sčítání 2021: Od soboty se můžete sečíst i na listinném formuláři

V sobotu 17. dubna startuje listinná fáze Sčítání 2021. Papírové formuláře budou do domácností těch, kteří se dosud nesečetli online, roznášet za dodr ...

Dobíjecí stojany ČEZ pro elektromobily ve Středočeském kraji vloni nezahálely

Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily. Ve Středoče ...Pondělí 19.4.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.