KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kolínský deník - zprávy

Z regionu

Kolínský deník - zprávy Zdroj: Kolínský deník - zprávy |

Kamery ukázaly špatný stav sítí v Českém Brodě

23. 8. 2019 | V těchto dnech je naplánovaný rozjezd výměny vodovodu a kanalizace v Tuchorazské a Moravské ulici. V Tuchorazské ulici se bude jednat o výměny vodovodního a kanalizačního řadu včetně domovních přípojek mezi křižovatkami s Roháčovou a Jungmannovou ulicí, příčinou je havárie na kanalizačním řadu. Ta je důvodem prací i v Moravské, kde se bude dělat totéž, ale v celé ulici.

Necelých pět kilometrů silnice omládne za necelých pět milionů

23. 8. 2019 | Pohodlněji a bezpečněji by se zanedlouho mělo jezdit po silnici druhé třídy mezi Českým Brodem a Ondřejovem. Necelých pět kilometrů komunikace mezi Mukařovem a Struhařovem na Praze-východ vylepší opravy za 47 milionů korun s DPH.

Zájem o cyklověž je v Kolíně čím dál větší

23. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Automatické zařízení na úschovu kol neboli cyklověž, která v květnu otevřela na autobusovém nádraží, je cyklisty využívaná čím dál víc. Jako každé nové zařízení si své uživatele postupně nachází, ale jde jí to rychle. V prvním měsíci provozu ubytovala 198 jízdních kol. V červnu už to bylo 673 kol a v červenci 1002.

Oprava výpadovky z Kolína na Týnec startuje

22. 8. 2019 | Rekonstrukce výpadovky z Kolína na Týnec nad Labem startuje. Silnice číslo II/322 bude v úseku mezi Kolínem a Třemi Dvory opravená do čtvrt roku. „Jde o stavbu, která by měla být hotova do pátku 15. listopadu letošního roku,“ potvrdil ředitel Krajské správy a údržby silnic Zdeněk Dvořák.

Silnici Na Vinici rozšíří do tří měsíců

21. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Dlouho plánované rozšíření silnice v kolínské ulici K Vinici, tedy jediné přístupové cesty k rychle se rozrůstajícímu satelitnímu městečku, startuje. Stavební firma v těchto dnech přebírá staveniště a práce se mohou rozjet. Podle jejího harmonogramu by měla být akce hotová zhruba za čtvrt roku. Během prací se budou dělat také dvě přeložky inženýrských sítí.

KRÁTCE: Knihovna opět balí učebnice

21. 8. 2019 | S blížícím se novým školním rokem opět přichází pro rodiče a žáky potřeba balení učebnic. A občas na jejich atypické formáty nelze sehnat dobře padnoucí a funkční obaly. Městská knihovna Kolín proto opět nabízí zabalení učebnic do pevné fólie, kterou sama používá na balení svých vlastních titulů. Knihy lze přinášet ve výpůjčních hodinách knihovny na kterékoli oddělení. Knihovna je zabalí buď na počkání, nebo je připraví na další pracovní den. ...

Geosan: V Pražské ulici jsme narazili na skálu

21. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Město Kolín a společnost Geosan Group stále řeší neshody v rámci rekonstrukce Pražské ulice. Zejména zpoždění dokončení stavby.

Do konce roku chce město vylepšit naučnou stezku v Borkách

20. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Ještě do konce roku by město chtělo aktualizovat, renovovat a zmodernizovat naučnou stezku v kolínském lesoparku Borky. Jak informoval starosta Michael Kašpar, smlouva zatím ještě není, ale město je ve velmi pokročilém jednání s obchodním řetězcem Billa, který by akci uhradil.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

19. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Kolín nově zavedl funkci koordinátora průmyslové zóny

19. 8. 2019 | Organizační změny ve fungování městského úřadu, které odstartovaly začátkem léta, pokročily dále. Proběhla již výběrová řízení na vedoucí nových oddělení a odborů. Vedoucím nového oddělení vnitřního auditu a kontroly se stala, a městská rada ji již do funkce schválila a jmenovala, Šárka Jelínková, stávající interní auditorka. „Bude zde fungovat komplexní vnitřní kontrola,“ shrnula tajemnice městského úřadu Dagmar Soukupová. ...

Nový parčík doplnily květinové záhony

19. 8. 2019 | Problémy a průtahy provázená rekonstrukce Pražské ulice v Kolíně dosud není zakončená oficiální kolaudací. Město se stavební firmou řeší ještě nedodělky a další detaily. To však nebrání předčasnému užívání ulice, tedy vlastně běžnému provozu pro řidiče a až na vyrovnávání terénu v některých místech i pro chodce. A také dalším finálním úpravám.

V Labi se bude opět hromadně plavat

19. 8. 2019 | Podruhé se v Kolíně uskuteční hromadné plavání v Labi, konkrétně memoriál Hany Greenfieldové. Plavci se u Kmochova ostrova sejdou v neděli 25. srpna v 10 hodin.

Pohlednice z minulosti: Také v Křečhoři kdysi tradičně slavili konec žní

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slavnosti svátku sklizně jsou jedním ze základů slovanské lidové kultury. Dožínky neboli také obžinky, žnivuvka či ožinek jsou oslavou konce žní, kdy hospodáři děkuji přírodě za poskytnutou úrodu. Nedílnou součástí oslav bývala živá muzika, tanec a dobrá nálada.

OBRAZEM: Ve Lstiboři světili nový zvon

18. 8. 2019 | Ve Lstiboři nedaleko Českého Brodu se v sobotu 17. srpna odpoledne uskutečnila poutní mše. Hlavním celebrantem byl emeritní pomocný biskup pražský Mons. Karel Herbst. Při mši svaté byl také požehnán nový zvon, který byl posléze i zavěšen do kostelní věže. Zvon byl odlit v Holandsku, nese jméno Josef a opět vrátí do vesnice starou tradici zvonění.

Spuštění programu Invipo město odložilo

16. 8. 2019 | Letos na jaře se mělo město zapojit do půlročního pilotního programu Invipo, prostřednictvím kterého se měla shromažďovat a analyzovat data zejména z dopravy, tedy od městské autobusové dopravy přes parkování až třeba po měření rychlosti, ale třeba také informace a průtoku na vodních tocích. Celý projekt se ale posunul.

Revitalizace Zálabské skály může začít, město vybralo firmu

16. 8. 2019 | Na druhý pokus se městu podařilo vybrat firmu, která se co nevidět pustí do dlouho plánované revitalizace Zálabské skály.

Nejstarší rodák pomáhá Nesměni doplnit její historii

15. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Na nedávné setkání rodáků první srpnový víkend se kvůli lázním nedostavil ten nejstarší nesměňský rodák Otakar Urban (93). A tak se za účasti místní kronikářky Jaroslavy Holé, zásmucké starostky Marty Vaňkové a vnuček kamarádů uskutečnilo další setkání v obecním domku.

V Českém Brodě vybudují školní kuchyň a jídelnu za 75 milionů

15. 8. 2019 | Nová školní kuchyň a jídelna za více než 75 milionů začne příští týden vznikat přestavbou stávající jídelny v areálu nemocnice. 20. srpna přestavbu zahájí stavební firma, která budovala například i laboratoře pražského IKEMu.

Pod koly vlaku vyhasl mladý život

14. 8. 2019 | K tragické události došlo ve středu ráno na kolínském nádraží. Podle informací policie muže ročníku 1998, krátce před půl sedmou ráno srazil vlak.

Kolínští skauti strávili část prázdnin s dětmi z Ukrajiny

14. 8. 2019 | Skupina devíti skautů a skautek vyjela 31. července na Volárnu, kde strávili část prázdnin spolu s dětmi z různých koutů Ukrajiny, které tráví léto v rámci projektu Pomáháme společně na několika místech České republiky.

Zdroj: Kolínský deník - zprávy - kolinsky.denik.cz
18:12:53 | 23.08.2019RegioJet plánuje od června 2020 zavedení přímého vlakového spojení z Česka na Ukrajinu

RegioJet, největší středoevropský plně soukromý provozovatel dálkových vlaků, chystá další rozšíření provozu svých mezinárodních vlakových spojů. Od června 2020 plánuje zavedení přímého vlakového spojení na Ukrajinu. Za tímto účelem podal RegioJet ...

Finanční správa se zaměřila na kontrolu poskytovatelů ubytovacích služeb přes Airbnb

21.08.2019 | Ekonomika, podnikání

Finanční správa se v rámci kontrolní činnosti zaměřila v uplynulých měsících na subjekty, které poskytují ubytovací služby přes elektronickou platform ...

Hospodářská komora: Většina firem volá po změně současného systému stravenek

19.08.2019 | Ekonomika, podnikání

7 z 10 firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových strav ...Pátek 23.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.