KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kolín a Středočeský kraj

OBRAZEM: Tajemství staré bambitky se vrátilo do skanzenu. Diváci se mohou těšit

10. 5. 2021 | V Muzeu lidových staveb v Kouřimi se natáčí Tajemství staré bambitky 2. V pokračování úspěšné a oblíbené pohádky se diváci opět setkají s Tomášem Klusem, Kamilou Janovičovou, Ondřejem Vetchým, Miroslavem Vladykou, Jiřím Lábusem a dalšími postavami známými z prvního dílu. Ovšem těšit se mohou také na nové tváře. Těmi budou například známý herec Petr Štěpánek nebo Václav Noid Bárta.

OBRAZEM: Sváteční den zpestřil fanouškům punku stream ze společenského domu

9. 5. 2021 | /VIDEO/ Když nemohou fanoušci na koncerty, přijdou koncerty za nimi – to je heslo, které už několik měsíců platí v covidovými opatřeními sevřené zemi a kapely i orchestry napříč žánry tak využívají přenosy svých koncertů přes internet. O sváteční sobotě se přidal i kolínský Městský společenský dům, v jehož sále si daly dostaveníčko kapely Kozičky a Blank Out.

Muzeum v Kolíně prodloužilo výstavy. Nabízí sladkosti či lombardské architekty

8. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Své brány návštěvníkům opět otevřelo i Regionální muzeum v Kolíně. Kromě stálých expozic mohou návštěvníci zhlédnout i výstavy, jejichž trvání muzeum prodloužilo.

Klíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

3. 5. 2021 | Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

Jiřina Bohdalová: Kdybych věděla, kde beru energii, rozdávala bych ji

3. 5. 2021 | Měla jsem štěstí na lidi – říká na adresu své hvězdné kariéry čerstvá devadesátnice Jiřina Bohdalová. K herectví ji už od malička vedla její matka Marie, rozená Brunnerová, která pracovala jako služebná a věnovala se ochotnickému divadlu. Nejprve Jiřinu přihlásila do baletní školy Niny Gordon-Mládkové, posléze i do filmového komparsu. Otec František Bohdal byl truhlář.

Hurá za poznáním: do skanzenů hned, do galerií a muzeí po víkendu

1. 5. 2021 | Své první letošní návštěvníky smějí po uvolnění koronavirových omezení přivítat muzea, památníky a galerie nejenom ve středních Čechách. Vládní rozhodnutí povoluje jejich otevření od 3. května – přičemž většina krajských institucí tohoto typu se chystá otevřít od 4. května: v úterý.

No Name ani Jaroslav Uhlíř v Milovicích nevystoupí. Votvírák se opět odkládá

27. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Ani na podruhé se neuskuteční 14. ročník jednoho z největších českých pop rockových festivalů pod otevřeným nebem Votvírák. Ten se tradičně koná v červnu na milovickém letišti. Jak ale aktuálně oznámili pořadatelé, stejně jako loni se chystaný program ruší a přesouvá tentokrát na rok 2022.

OBRAZEM: Podívejte se, jak českobrodské děti ztvárnily v soutěži bájného gryfa

25. 4. 2021 | Více než pět desítek účastníků poslalo své obrázky do českobrodské soutěže o nejkrásnější výtvarné ztvárnění bájného gryfa. Jednoho či více z těch, kteří střeží sokolský poklad - sokolovnu.

PŘED 10 LETY: Parket patřil stavebníkům. Mezi maturanty byly pouze dvě dívky

24. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Především pánskou záležitostí byl před deseti lety maturitní ples odehrávající se v Městském společenském domě v Kolíně, kde se sešli především studenti dvou tříd kolínské stavební průmyslové školy. Vedle rozkřičených a rozparáděných mladých mužů v kravatách se v dlouhých šatech nenápadně pohybovaly pouhé dvě dívky.

PODÍVEJTE SE: Staré národní dějiny s novějšími spojí návštěvníkům muzea tunel

15. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kudy kráčela národní historie? Spoustu středočeských i pražských památek, nálezů a událostí představí v celostátních i evropských souvislostech nová stálá expozice v historické i nové budově Národního muzea.

Zdroj: kolinsky.denik.cz | Další zprávy »
02:12:54 | 12.05.2021

Středa 12.5.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.