KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kolín a Středočeský kraj

Oslava rockové muziky a svobody: v Kolíně zazpívala Jana Uriel Kratochvílová

24. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po dlouhých dvanácti letech se do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně vrátila předposlední zářijový čtvrtek zpěvačka Jana Kratochvílová. Žena, která svým chraplákem a oblékáním se do sítí a barevných podprsenek tak dlouho dráždila komunistický režim, až byla nucena emigrovat do Anglie.

PODÍVEJTE SE: Komorní sál v Kolíně zaplnily lebky a hnáty, zahrál KriminalRoman

23. 9. 2021 | Zajímavou výstavu obrazů Santa Franiela v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně nahradila od předposledního zářijové středy neméně zajímavá expozice Kolíňáka Tomáše Štědrého. I on zažil úplně první vernisáž ve svém životě, navíc se sám nepovažuje za žádného výtvarného umělce a své artefakty vyrábí pro filmové produkce, únikové hry i soukromé zájemce.

OBRAZEM: České filharmonické kvarteto hrálo v synagoze upravené klavírní skladby

22. 9. 2021 | Tentokrát v kolínské synagoze se uskutečnil předposlední zářijové úterý další koncert v rámci již sedmapadesátého cyklu místního Kruhu přátel hudby, fanouškům vážné hudby se představilo České filharmonické kvarteto.

Uzávěrka fotosoutěže Brody v Brodě je za dveřmi

22. 9. 2021 | Už jen týden zbývá do uzávěrky letošního ročníku fotografické soutěže Brody v Brodě. Za osm let trvání soutěže přišlo mnoho krásných fotografií měst a městských zákoutí, městských slavností a událostí. Okolí těchto měst je neméně krásné, a proto se organizátoři rozhodli, že zadání rozšíří na celé regiony.

Motto „tradiční, a přece nové“ dodrželi pořadatelé posvícení do puntíku

19. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Obléci do nového hávu tradiční posvícení se rozhodli v Českém Brodě. Pod názvem Gothardské posvícení připravili ve dnech 17. až 19. září pro návštěvníky třídenní kulturní program. Jeho součástí byla hudební vystoupení od country přes swing až po tvrdší rockovou muziku.

PODÍVEJTE SE: Romové se bavili na taneční zábavě

19. 9. 2021 | Po delší době se ve velkém sále Městského společenského domu sešly stovky Romů na zábavě organizované Martinem Gažikem.

Starostova 12 vyhrávala všem, ale Mariím obzvlášť

19. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po dvou týdnech se v kolínském sále Na Zámecké opět uskutečnilo nedělní taneční odpolední setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha, tentokrát jim vyhrávala malá dechovka Starostova 12.

OBRAZEM: Hudební program k výstavě Historie rocku přilákal jen hrstku fanoušků

18. 9. 2021 | Už ve čtvrtek se na kolínském Karlově náměstí objevily obří bannery s fotografiemi světových rockových hvězd a textem mapujícím začátky různých hudebních žánrů.

Pavel Šporcl představil své nové album Paganiniana v sedlecké katedrále

18. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Světoznámý houslista Pavel Šporcl zahrál v pátek v Katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře skladby ze svého nového alba s názvem Paganiniana. Kutná Hora byla třetí zastávkou jeho turné z celkových čtrnácti. Jako hosta si Pavel Šporcl vybral kytaristu Lukáše Sommera.

V krajské soutěži hudebních skupin zabojuje patnáct nejlepších

18. 9. 2021 | Dvě místa, Starý zámek v Hořovicích (tam již v neděli po poledni) a Regionální muzeum v Jílovém u Prahy – plus 15 hudebních skupin. To jsou v souhrnu semifinálová kola Středočeské Skutečné ligy; největší tuzemské soutěže neprofesionálních kapel v hraní naživo. Což nebývá úplně běžné; často se v soutěžích posuzují účastníci podle zaslaných nahrávek, jejichž pořízení může být pro začínající uskupení problém… ...

Zdroj: kolinsky.denik.cz | Další zprávy »
22:12:27 | 24.09.2021

Pátek 24.9.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.