KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kolín a Středočeský kraj

Galbraith, Kepler či Bolavá. Kdo se skrývá za pseudonymy bestsellerových autorů

23. 3. 2023 | Žena vydávající se za muže, tři muži píšící pod jménem ženy i manželé, kteří vydávají thrillery jako jeden spisovatel. Víte, kdo jsou ve skutečnosti Robert Galbraith, Carmen Mola nebo Lars Kepler? Také za jménem italské bestsellerové autorky Eleny Ferrante se skrývá někdo jiný. A pod pseudonymem v současnosti píšou také čeští autoři.

The Crushers: Evropská tour byla velká jízda, jsme teď syrovější a autentičtější

22. 3. 2023 | /ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Ač mladí, na hudební scéně nejsou žádnými nováčky. Kutnohorská kapela The Crushers hraje ve stejné sestavě už od roku 2015. Další posun v muzikantské kariéře jim přinesla jejich letošní zimní evropská tour s kolínskými Blank Out.

KVÍZ: Dagmar Havlová slaví sedmdesát. Znáte její slavné filmové role?

22. 3. 2023 | Hned svým prvním filmem Holky z porcelánu zazářila. Do paměti jím vešla i díky roztomilé scénce „o gazele“, kterou sehrála nesmělému instalatérovi Tomáškovi v podání Jana Hartla. Ve středu 22. března oslaví herečka Dagmar Havlová Veškrnová sedmdesáté narozeniny.

Pravákům navzdory. Hru na akordeon Viktorka nevzdala a vyhrála okresní soutěž

20. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Osmiletá Viktorie Perclová z Chotusic měla odmala velké přání. Umět hrát na harmoniku jako její dědeček. Velkou naději na úspěch jí ale zpočátku nikdo příliš nedával – holčička je totiž levačka a pro ty je hra na akordeon extrémně náročná. S učením navíc začínala před dvěma lety, v době covidu, kdy veškeré hodiny probíhaly pouze online.

Tak tu sedím a čekám na smrt. Film Velké nic je trefnou zprávou o nás

20. 3. 2023 | Ticho a pusto, ulice bez lidí, na Karlově mostě jediný člověk, blízkým náměstím courá jen holub. Pak nás rychlý střih přenese do rušného dispečinku sanitek. Tak začíná český dokument Velké nic, jenž koncem týdne vstoupil do kin a který výtečně mapuje čas, kdy se zastavil svět. Tečka za dobou pandemie.

Společenským domem zněl bejbypank, přijel Kašpárek v rohlíku

19. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Skupina Kašpárek v rohlíku už v Kolíně hrála, ale vždy to bylo na venkovní scéně. Na svátek Josefa se poprvé představila ve vnitřních prostorách, a to ve velkém sále městského společenského domu. 

Taneční sál v Chotouni nejdřív patřil dětem, večer pak parket opanovali dospělí

19. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Dětský maškarní bál rozproudil v sobotu v Chotouni u Českého Brodu dětský maškarní DJ Ivo Procházka, který dětem rozdával odměny za správně provedené úkoly. 

Účastníci tanečních kurzů pro dospělé oblékli bizarní pokrývky hlav

19. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Po karnevalu v pokračovacích kurzech pro dospělé tanečníky manželů Pavly a Jaromíra Kuprových v kolínském sále Na Zámecké došlo i na kurz pro začátečníky, kteří se v sobotu představili na hodině nazvané Klobouková.

V kolínském kině si užili film Bastardi 4: Reparát i s hvězdnou delegací tvůrců

19. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Režisér Tomáš Magnusek je v kolínském Kině 99 jako doma, absolvoval zde už několik návštěv se svými předchozími filmy. Vyprodaný velký sál si v sobotu večer před projekcí svého posledního pokračování populární série Bastardi nazvané Bastardi 4: Reparát neužil, besedoval tou dobou jinde, takže přes zcela zaplněný sál předstoupil Martin Wox Musil, který pozval před promítací plátno dnes hodně populárního romského herce Zdeňka Godlu a dalšího herce žijícího v nedalekých Poděbradech Er ...

Studenti podnikání a mediální tvorby ukončili plesový maraton kolínských škol

18. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Tečku za studentskými plesy kolínských škol udělali v pátek 17. března večer v Městském společenském domě v Kolíně studenti hned šesti tříd Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby Kolín.

Zdroj: kolinsky.denik.cz | Další zprávy »
10:12:36 | 23.03.2023

Čtvrtek 23.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes