KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kolín a Středočeský kraj

Některé výstavy dostanou sbohem. Některé masopusty bohužel také

21. 1. 2022 | Výstavy lze navštívit v teple vytopených sálů i ty venkovní, přičemž některé už budou končit – a pro změnu začínat by mělo období masopustů. Aktuální pozvánky Středočeské centrály cestovního ruchu připomínají, že i v době obav z šíření koronavirové varianty omikron je kam vyrazit za kulturou a zážitky.

OBRAZEM: Lidé se s režisérem Dušanem Kleinem rozloučili dlouhým potleskem

21. 1. 2022 | Filmaři, herci a přátelé se dnes v krematoriu v pražských Strašnicích rozloučili dlouhým potleskem s filmovým tvůrcem Dušanem Kleinem. Režisér a scenárista, jehož nejvíce proslavila série filmů o "básnících", zemřel 9. ledna ve věku 82 let. Smutečnímu obřadu předcházel minulý pátek Kleinův pohřeb v úzkém rodinném kruhu. Obřadní síň byla pro veřejnost otevřena ještě hodinu a půl po obřadu.

Přátelé Vladimíra Serbuse dokončili knihu fotografií Proměny města Kolína 2

21. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Křest druhého dílu knihy Proměny města Kolína se uskutečnil v obřadní síni kolínské radnice. Jedná se o pokračování publikace Vladimíra Serbuse. Pět fotografů a přátel Vladimíra Serbuse se po jeho smrti rozhodlo jeho projekt dokončit, čímž vznikla kniha Proměny města Kolína 2 Vladimír Serbus & Přátelé.

OBRAZEM: Letošní hudební cyklus vážné hudby zahájilo Trio Českého rozhlasu

21. 1. 2022 | Letošní, již osmapadesátý ročník kolínského cyklu Kruhu přátel hudby odstartoval. V komorním sále Městského společenského domu v Kolíně jej zahájilo Trio Českého rozhlasu hrající ve složení hobojista Lukáš Pavlíček, hráč na klarinet Lukáš Dittrich a kolínský rodák, fagotista Libor Soukal.

FOTO: Divadelním klubem zněla hudba šedesátých let, Animals to ale nebyli

21. 1. 2022 | Na lahůdkový hudební večer s legendou šedesátých let zvaly propagační materiály kolínského městského divadla slibující účast původních členů legendární kapely Animals Johna Steela a Mickeye Gallaghera. Těm však příjezd do republiky zhatil covid.

OBRAZEM: Film o lásce napříč generacemi přivezli do kolínského kina jeho tvůrci

20. 1. 2022 | Nový český film Srdce na dlani promítlo v celostátní předpremiéře kolínské Kino 99 třetí lednovou středu v zaplněným velkém sále. Před projekcí ředitel biografu Petr Hejcman přivítal zarouškované diváky a upozornil je na slíbenou delegaci, která se dostaví po promítání.

OBRAZEM: Fotograf René Hrala zaplnil galerii Pod točnou metafyzickými snímky

18. 1. 2022 | Lednovou uměleckou smršť v téměř všech kolínských výstavních síních završila vernisáž výstavy fotografií Reného Hraly nazvaná Jedním okem ve Studiové scéně Pod točnou v Městském divadle v Kolíně.

VIDEO: Promlčeno. Karel Roden se v novém filmu vypořádává s minulostí

18. 1. 2022 | Zločin, bolavé rány a pomsta. To jsou motivy filmu Promlčeno, v němž režisér Robert Sedláček otvírá téma promlčených trestných činů. Drama, jež už před českou premiérou posbíralo zahraniční ceny, uvidíme v kinech od 28. dubna. Zatím nabízejí tvůrci malou vizuální ochutnávku.

KVÍZ: Jaroslav Dudek. Znáte otce Bakalářů a Nemocnice na kraji města?

17. 1. 2022 | Ačkoliv Jaroslav Dudek vystudoval režii na DAMU a jeho profesní život je spojen s Divadlem na Vinohradech, ovlivnil i mnoho televizních fanoušků. Kdo by neznal cyklus Bakaláři inspirovaný příběhy diváků nebo seriál Nemocnice na kraji města, do kterého obsadil snad všechny herce ze svých milovaných Vinohrad. Turnovský rodák by 17. ledna oslavil 90 narozeniny.

Ples se ruší, maturiťáky se přesouvají na jaro až léto a někdy i pod širé nebe

16. 1. 2022 | Plesová sezona v Kolíně by za běžných okolností nyní nabírala na obrátkách. Ale všechno je jinak. Zatím to vypadá, že první plesy se uskuteční až koncem jara.

Zdroj: kolinsky.denik.cz | Další zprávy »
20:12:00 | 21.01.2022

Pátek 21.1.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.