KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu » Kolínský deník - kultura

Kultura a volný čas v regionu

Kolínský deník - kultura Zdroj: Kolínský deník - kultura |

MiniGarage Fest v Kolíně. Z garáží zněla nejen punková muzika

20. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pod názvem MiniGarage Fest uspořádala parta okolo kapely Blank Out a personálu kolínského Baru Pod Hodinama o víkendu festival především punkové muziky, kterým navázala na již dlouhotrvající tradici. Právě slovo mini v názvu symbolizovalo návrat ke kořenům přehlídky, kde kapely hrály opravdu z garáží.

Veřejné pečení chleba, ale i jarmark. Na návsi ve Štolmíři to opět žilo

20. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Ve Štolmířské peci se opět peklo. Letos první veřejné pečení, které se konalo 19. června, doprovázel i bohatý jarmark, na kterém bylo možné zakoupit bižuterii, mýdla, bylinky, textil, sladkosti či víno.

Kulturní léto zve do prázdnin k hledání identity i na spoustu legrace

18. 6. 2021 | Hned tři komedie a po jednom dramatu, scénickém čtení a muzikálu nabídne ještě do konce června program Středočeského kulturního léta. To až do sklonku září bude nabízet setkání s divadelníky v netradičních prostorách – v areálech muzeí a skanzenů zřizovaných Středočeským krajem. Nebo i setkání s filmem: do prázdnin jsou přichystána také dvě promítání letního kina: nyní v pátek v památníku Panenských Břežanech a poslední červnovou sobotu (26. 6.) v Hornickém skanzenu Mayrau. Od července se pak př ...

OBRAZEM: Výherci literární soutěže si odnesli svá Macharova pera i další ocenění

18. 6. 2021 | Vzhledem k vládním hygienickým opatřením místo v tradičním prosinci ale až uprostřed června se sešla v čítárně Městské knihovny v Kolíně porota tradiční literární soutěže Macharovo pero s těmi, kteří bodovali v loňském roce.

OBRAZEM: Když se nesmí tancovat, se Schodištěm se v Kolíně alespoň pochodovalo

17. 6. 2021 | Další z hudebních koncertů se uskutečnil třetí červnovou středu na rekonstruovaných terasách za Městským společenským domem v Kolíně, kde zahráli písničkář Václav Koubek a kapela Schodiště. Showman Koubek nejen zpíval své písničky za vlastního doprovodu akordeonu i především hráče na klávesy a kytaru Ondřeje Fencla a postupně i dalších muzikantů ze Schodiště, ale bavil i svými historkami se života, které vydal v několika knihách. ...

Režisér Rudolf Havlík besedoval s diváky o svém filmu Bábovky

16. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ S tolik vytouženým uvolněním proticovidových opatřeních se otevírají i sály biografů a jak je v Kolíně dlouholetým zvykem, vedení místního Kina 99 projekce často ozvláštňuje návštěvami tvůrců. Tím, který první přijel právě do snad lepších kulturních časů, byl režisér Rudolf Havlík, který krátce uvedl svůj film Bábovky před jeho kolínskou projekcí.

OBRAZEM: Frekventanti tanečních kurzů se vrátili na parket. Netradičně v červnu

15. 6. 2021 | Vzhledem ke koronavirovým opatřením a dlouhému uzavření nejen kulturních akcí se až teď dostalo na taneční kurzy, které právě vládní zákazy zastavily už v říjnu minulého roku. Manželé Hana a Eduard Zubákovi, kteří vedou kurzy v Městském společenském domě v Kolíně, tak zareagovali rychlostí blesku a zbylé kurzy zorganizovali.

Lidé se mohou se Šafránkovou rozloučit 25. června. Pohřeb bude jen pro rodinu

14. 6. 2021 | Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela minulý týden ve věku 68 let, bude 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. Pohřeb se uskuteční ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství u kostela bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách. 

Chůze v sedmimílových botách, soutěž v pojídání vaflí. To bylo Zábavné odpoledne

13. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pod názvem Zábavné odpoledne zvalo vedení obce Jestřabí Lhoty na náves před obecní úřad na druhou červnovou neděli o třetí hodině odpolední děti i jejich rodiče na karneval spojený se soutěžemi. 

Řemesla na tvrzi v Nebovidech přilákala stovky lidí

12. 6. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Několik set příchozích si nenechalo v sobotu 12. června odpoledne ujít možnost po delší době opět zavítat na Nebovidskou tvrz. Spolek téhož jména tam uspořádal tradičně oblíbený pořad Řemesla na tvrzi.

Řemesla, domácí kutilství, fotografie i filmy. To je výstava ve Starém Kolíně

12. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Chcete si připomenout stará řemesla, mnohdy zaniklá? A k tomu ještě udělat dobrý skutek, tedy finančně podpořit opravu kostelních hodin na kostele sv. Ondřeje? Tak to musíte navštívit výstavu nazvanou „Řemesla a domácí výroba ve Starém Kolíně“.

Po dlouhé době se opět sešli sběratelé známek, mincí a pohledů

12. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sběratelé především známek, pohledů a mincí se v sobotu 12. června ráno po dlouhých měsících pauzy zaviněné koronavirovými opatřeními sešli v saloncích Městského společenského domu v Kolíně. A všichni měli radost, že se opět vidí a mohou vzájemně komunikovat. 

PODÍVEJTE SE: Festival nového cirkusu Cirkopolis v Kasárnách baví. A zadarmo!

10. 6. 2021 | Festival nového cirkusu Cirkopolis se v Kasárnách Karlín koná do 11. června. Mezinárodní festival je zaměřen na prezentaci současných inovativních představení v oblasti nového cirkusu. Program festivalu je zdarma.

Víkend otevřených zahrad. Lidé zavítají do soukromých, školních i zámeckých

9. 6. 2021 | Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Tentokrát připadl na 12. a 13. června a v Praze a Středočeském kraji se otevře 39 zahrad.

OBRAZEM: Barokní hudbu interpretovalo v Kolíně pestré muzikantské složení

8. 6. 2021 | Tentokrát v sále kolínského podnikatelského inkubátoru Cerop se uskutečnil třetí koncert letošní koronavirem hodně narušené hudební sezony Kruhu přátel hudby, která teď kvapí tempem jednoho koncertu za týden. Tentokrát dorazil kvartet hudebníků říkající si Lyra da Camera zaměřující se na barokní a klasicistní hudbu a vyznačující se především koncertní pestrostí.

Koronavirus prý kraji loni sebral přes polovinu návštěvníků

6. 6. 2021 | Polovinu návštěvníků sebraly loni koronavirus a s ním spojená omezení středočeským návštěvnickým lákadlům všeho druhu. Plyne to ze slov krajského radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václava Švendy (Spojenci/TOP 09). Loňský pokles návštěvnosti se odhaduje na více než 50 procent ve srovnání s rokem předchozím.

OBRAZEM: Sendražičtí si užili jediné postcovidové máje široko daleko

5. 6. 2021 | Z někdejších tradičních bašt staročeských májů, jako jsou Veltruby, Ovčáry, Velký Osek nebo Volárna, letos drží tradici pouze Sendražice. Večerní program jsme v sobotu 5. června navštívili s redakčním objektivem.

Ještě týden jsou v kolínské galerii k vidění plátna malíře Oldřicha Tichého

5. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vzhledem k hygienickým opatřením se na konci května bez obvyklé vernisáže otevřela v Galerii města Kolína v suterénu městského divadla výstava malíře Oldřicha Tichého. Jedenašedesátiletý autor žijící v poslední době v Dojetřicích u Sázavy tam vystavuje především velkoplošná plátna s charakteristickými rysy jeho současné tvorby.

Historické bitvy, Plaňany fest, Chinaski. Letní kulturní akce budou

5. 6. 2021 | Po zrušeném Kmochově Kolínu, za něhož město organizuje jako náhradu alespoň jednodenní koncert, přichází další zrušený letní festival, a to Kouřimská skála. Původně se měla konat 14. srpna, ale kvůli nejasným podmínkám a opatřením kvůli koronaviru se zhruba před týdnem organizátoři nakonec rozhodli přesunout ji na příští rok, nový termín je 13. srpna 2022.

Festival dechových hudeb jinak! Náhradu za Kmochův Kolín obstará sedm orchestrů

4. 6. 2021 | Za normálních okolností by v těchto dnech v Kolíně finišovaly příprav na největší kolínskou kulturní událost, mezinárodní festival s více než půl století dlouhou tradicí Kmochův Kolín. Ten je tradičně pořádaný v první polovině června – letos to teoreticky mělo být 11. až 13. Jenže festival, který neuskutečnil už vloni, ani letošní ročník nebude. Důvodem jsou koronavirové restrikce.

Zdroj: Kolínský deník - kultura - kolinsky.denik.cz
14:12:27 | 21.06.2021

Pondělí 21.6.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.