KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu » Kolínský deník - kultura

Kultura a volný čas v regionu

Kolínský deník - kultura Zdroj: Kolínský deník - kultura |

PŘED 10 LETY: Travesti show Screamers pobavila především ženskou část publika

22. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nejen pražská O2 aréna, ale i Městský společenský dům v Kolíně hostil před deseti lety populární popovou hvězdu Lady Gaga. A dokonce dříve, než vystoupila v hlavním městě. Samozřejmě, že ta kolínská byla jen v rámci programu populární travesti show, která do města zavítala s novým programem nazvaným Screamers pod šapitó.

Sobotní Noc divadel bude. I když zůstane zavřeno

20. 11. 2020 | Těšit se na divadelní zážitek, třebaže se člověk do divadla vůbec nevypraví, nahlédne tam jenom na dálku a možná ani nebude sledovat, co se odehrává na jevišti, ale jak to vypadá za ním? I to je možné. Díky internetovým přenosům.

PŘED 10 LETY: Organizátoři plesu nachystali na půlnoc klání v jízdě na koloběžce

15. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Před deseti lety počtvrté se na svém bále pod heslem 'i vedoucí se mohou bavit' sešli ti, kteří stáli v čele kolínských mládežnických organizací, a to na Plese dětských organizací. Podruhé si k němu vybrali velký sál městského společenského domu, kam si pozvali nejen taneční orchestr Echo 91, ale i břišní tanečnice či skupinu historického šermu Poprávu, která s hlavním organizátorem celého večera Honzou Hykšem v týmu předvedla Svatou válku. ...

Vzpomínkový koncert z Kolína nabídnou muzikanti tentokrát po internetu

13. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Původně už v neděli 13. září se měl v synagoze konat jedenadvacátý Vzpomínkový koncert na památku odsunutých kolínských židů, opatření okolo koronaviru jej odsunuly na středu 18. listopadu do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně, ale ani tenhle další termín kvůli výjimečnému stavu nevyšel. Hlavní tahoun celého programu, dirigent Vít Podrazil, se proto rozhodl, že milovníkům vážné hudby tento zážitek zprostředkuje virtuálně přes internet. ...

Na chodbu společenského domu umístili nové fotografie

10. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Každoročně po uskutečněném dalším ročníku festivalu neverbálního divadla Gasparáda se promění fotografie na chodbě kolínského Městského společenského domu.

PŘED 10 LETY: Filmaři natáčeli v Kolíně německý celovečerní film Muž s fagotem

8. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Sníh, vánoční trh s mnoha stánkaři, živé kachny či koně, čilý ruch a mnoho historických rekvizit. Tak vypadala noc před deseti lety před chrámem svatého Bartoloměje v Kolíně. Hodně využívanou a mnoha mimokolínskými záviděnou scenérii opanovali filmaři, tentokrát z česko-německé produkce.

Na tradiční adventní trhy na Kolínsku můžeme v letošním roce zapomenout

6. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Adventní trhy se sváteční atmosférou podtrženou zpíváním koled a vůní horkého svařeného vína letošní předvánoční období s největší pravděpodobností provázet nebudou. Města napříč Kolínskem tyto tradiční akce ruší.

PŘED 10 LETY: Stovky fanoušků v Kolíně si nenechaly ujít koncert Ewy Farné

1. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Hudebnímu idolu mladých patřil před deseti lety večer v Kolíně. Stovky diváků se přišly podívat na první vystoupení Ewy Farné. V městském společenském domě byla doslova několik desítek minut před koncertem hlava na hlavě.

PŘED 10 LETY: Taneční páry v Českém Brodě si užily první prodlouženou

18. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Chlapci a děvčata v českobrodských tanečních absolvovali v rámci kurzu před deseti lety svou první prodlouženou. Pro mnohé to byla příležitost, po měsíci tvrdého pilování, předvést souvislejší taneční kroky svým příbuzným, přátelům a známým. Účastníci tanečních kurzů si s nimi také poprvé mohli zatančit.

Janáčkovo kvarteto hrálo výjimečně ve velkém sále kolínského společenského domu

8. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Odložený koncert Janáčkova kvarteta, který se měl původně uskutečnit v květnu v rámci padesátého šestého cyklu kolínského Kruhu přátel hudby, se odehrál první říjnovou středu, a to za zcela jiných podmínek, než tomu běžně bývá. Komorní sál Městského společenského domu v Kolíně vyměnil za velký sál, kde technici postavili další, menší pódium, židle rozmístili do vějíře a s velkými rozestupy, diváci přišli samozřejmě v rouškách. ...

Pořadatelé na Kolínsku kvůli koronaviru ruší a přesouvají další akce

7. 10. 2020 | Vzhledem ke stále se nelepšící pandemické situaci covidu-19 a opatřením, která ji logicky provázejí, organizátoři v celém kolínském regionu omezují či ruší kulturní a společenské akce. A zároveň se snaží alespoň některé z nich za přísných hygienických opatření uskutečnit.

Sál kolínského kina provoněly květiny, jejich prodej podpořil 'neziskovku'

4. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zcela netradiční nedělní odpoledne zažil velký sál kolínského Kina 99, pro svoji „Šou s květinou“ si jej pronajalo jedno z kolínských květinářství na již historicky druhé setkání tentokrát s podtitulem Ježiš holka, ty se vdáváš.

Na Blešáku na vzduchu se učí obchodovat i ti nejmenší

3. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Za krásného podzimně babího léta se uskutečnil první říjnovou sobotu v kolínském Komenského parku pod již tradičním názvem Blešák na vzduchu bazar velkého spektra zboží. „Jsme spokojeni, vyšlo počasí, venku se ještě můžeme sejít, a hlavně máme radost z toho, že je tentokrát velice pestrá nabídka, své si tu vyberou i pánové,“ chválila Zuzka Křivánková, jedna z organizátorek.

Sálem zněly melodie z filmů v provedení velkého ukrajinského orchestru

2. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zřejmě tečku za kulturou v Městském společenském domě v Kolíně na několik budoucích týdnů učinil koncert ukrajinského orchestru Lords Of The Sound s pořadem nazvaným Music is coming. V rouškách sedící publikum nadchly v originálním provedení interpretované melodie ze světoznámých filmů, seriálů a počítačových her jako Hra o trůny, Harry Potter či Pán prstenů, Liga výjimečných nebo Piráti z Karibiku, to vše ve špičkovém zvuku i nasvícení. ...

Solitér Ondřej Maleček představil svá lesní zátiší

2. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ K již tak bohaté výstavní kolínské nabídce se přidala další expozice, a to přímo v Galerii města Kolína, kde své obrazy představil Ondřej Maleček.

Klavírní kvarteto Josefa Suka vsadilo v Kolíně na český večer

30. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Původně už před týdnem se měl odehrát další koncert z letošní již padesáté šesté sezony Kruhu přátel hudby. Klavírní kvarteto Josefa Suka však v Komorním sále kolínského Městského společenského domu zahrálo až poslední zářijové úterý, jeden z muzikantů se totiž na čas ocitl v karanténě. 

Vernisáž mladé výtvarnice Hančové napodruhé už vyšla

28. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Netradičně v sobotu 21. března měla otevřít svoji výstavu teprve patnáctiletá kolínská výtvarnice Anna Michaela Hančová, tehdy žákyně kolínské 4. základní školy právě s rozšířenou výtvarnou výchovou. Stejně jako spousty jiných akcí v tom období i téhle vystavil stopku koronavirus.

Čtyři holky na pódiu bavily několik dalších stovek v hledišti

27. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Další z jara odložené představení se podařilo zrealizovat ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně, poslední zářijovou neděli na jeho pódiu vystoupila dívčí tanečně – pěvecká skupina Lollipopz. Tři dvanáctileté a jedna třináctiletá dívka říkající si Nikča, Ellie, Nikki a Pája s barevnými parukami na hlavách popletly svým fanynkám ty jejich tak, že po prvních taktech úvodní písničky Tančím, zpívám se sálem neslo hysterické pištění a svítily natáčecí mobilní telefony v je ...

Vína koštovali i nabízeli jen ti nejstatečnější

27. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Slunečné počasí, zaplněné Karlovo náměstí, muzika interpretovaná několika kapelami a hromada prázdných lahví po skončení – tak to vypadalo na akci nazvané Vinný košt vloni v Kolíně. Letos se úspěšné ochutnávání vinného moku i jídla spojené s kulturou mělo opakovat, jenže vrcholí další vlna protikoronových opatření, navíc až do odpoledne nejen v Kolíně pršelo.

OBRAZEM: Pokáč rozezpíval vyprodaný Kulturní dům Svět v Českém Brodě

24. 9. 2020 | Písničkář Pokáč zavítal do českobrodského kulturního domu v úterý 22. září. Ještě před ním vystoupil před vyprodaným publikem Pavel Čadek, písničkář s cellem, který se představil svými písněmi jako například Nestíhám, Nelajkla mi status, Úředníkův song a mnoho dalších. Po něm už přišel na pódium hlavní aktér večera.

Zdroj: Kolínský deník - kultura - kolinsky.denik.cz
10:12:26 | 26.11.2020Sokolský běh republiky 2020

Kdy: Sobota 28.11.2020
Kde: Na 30 místech celé ČR
Nemáš ještě plány na státní svátek 28. října? Přihlas se na Sokolský běh republiky, který se běží na několika místech po celé ČR. V loňském roce se premiérového ročníku zúčastnilo na dva tisíce ...

SETKÁNÍ SBĚRATELŮ / Kolín

Kdy: Sobota 12.12.2020
Kde: Městský společenský dům, KolínČtvrtek 26.11.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.