KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Regionální muzeum

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Karlova 27 od Jstojanov Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Regionální muzeum se nachází v centru Kolína, v Brandlově ulici v bezprostřední blízkosti chrámu sv. Bartoloměje. K otevření muzea došlo v roce 1925 - a už tehdy sídlilo ve stejném objektu jako v současnosti. Od začátku se krom jiného zaměřilo na archeologii. Výstavní prostory muzea se dnes nacházejí ve třech historicky cenných objektech. Dům čp . 27 na nároží Brandlovy a Karlovy ulice - Stará farní škola, stojící v jihozápadním rohu areálu kostela sv. Bartoloměje - Nová farní škola čp. 35, dnes archeologické oddělení, postavená italským stavitelem Janem Rudolfem roku 1612.

V budově regionálního muzea se nachází stálá expozice "Měšťanský dům" - (bydlení a styl života měšťanských vrstev 19. století)

Druhá expozice s názvem "Královské město Kolín ve středověku" - (je instalována ve sklepních prostorách domu s unikátními raně gotickými architektonickými detaily)

Třetí expozice přibližuje téma "Hygiena a péče o tělo v průběhu staletí" - (hygienické potřeby z 19. století, doprovodné texty, které dokumentují historický vývoj toaletního papíru, mýdla, záchodů, a další zajímavosti)

Regionální muzeum v Kolíně spravuje i tři pobočky: Muzeum Kouřimska v Kouřimi, Podlipanské muzeum v Českém Brodě a Etnografické Muzeum lidových staveb v Kouřimi.

Otevírací doba:
Leden až Prosinec / úterý - pátek * 09:00 - 17:00 // sobota - neděle * 10:00 - 17:00

Mapa:Čtvrtek 18.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.