KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Výhružný dopis jsem si od čínské ambasády neobjednal, tvrdí Mynář

2. 4. 2020 | Kancléř prezidenta Vratislav Mynář odmítl, že by si Kancelář prezidenta republiky jeho prostřednictvím objednala od čínské ambasády výhružný dopis bývalému šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS). Mynář to uvedl ve stanovisku, které poskytl ČTK.   

Česko eviduje 3858 nakažených. Babiš chce nouzový stav jen do konce dubna

2. 4. 2020 | S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 44 lidí. Proti ranním údajům je to o čtyři více. Zvýšil se i počet uzdravených, proti ránu o šest na 67 pacientů. Případů nákazy koronavirem je 3858. Premiér Andrej Babiš prohlásil, že vláda přistoupí na návrh opozice, aby byl nouzový stav prodloužen pouze do konce dubna, ačkoliv vláda schválila prodloužení stavu o 30 dní, tedy do 11. května.      ...

Hamáček: Čísla vypadají nadějně. Omezení ale budou trvat, Babiš mluví o červnu

2. 4. 2020 | Také ve čtvrtek zasedl Krizový štáb, který jednal o vývoji epidemie koronaviru v Česku. Ministr vnitra a předseda štábu Jan Hamáček následně označil situaci za nadějnou, klesá totiž poměr mezidenního nárůstu v počtu nakažených a čísla se aktuálně pohybují kolem deseti procent. V Česku je aktuálně 3604 nakažených, 40 nemocných zemřelo. 

Česko zaznamenalo další mrazivé ráno. Nejméně naměřili v Jizerských horách

2. 4. 2020 | Dnešní ráno bylo opět mrazivé, i když ne tak rekordně jako středeční. Nejvíce mrzlo v Jizerských horách, kde meteorologové ve stanici Jizerka-rašeliniště u Kořenova naměřili minus 15,4 stupně Celsia. Na Šumavě se teplota blížila k minus 15 stupňům Celsia. Na několika stanicích měřících alespoň 30 let padl dokonce teplotní rekord pro 2. duben. Údaje zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebookovém profilu. Podle meteorologů jsou takovéto minimální teploty běžné pro konec ledn ...

Koronavirem v ČR onemocnělo 3604 lidí. Hejtmani musí vyhradit lůžka pro seniory

2. 4. 2020 | V České republice odhalily laboratoře již 3604 případů nákazy novým typem koronaviru. Během středy hygienici oznámili celkem 281 nových případů nákazy, což je o 26 méně než v úterý. Celkem bylo na území Česka provedeno 60990 testů. Z choroby covid-19 se dosud úspěšně zotavilo 61 pacientů, 40 nemocných osob zemřelo. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek prohlásil, že by se život v ČR mohl do normálu vrátit na konci května či v červnu. Rozhodne podle něj situace ve druhé polovině dubna. ...

Poradna Deníku ke koronaviru: Má nezaměstnaná žena s dětmi nárok na ošetřovné?

2. 4. 2020 | Vážení čtenáři, přísná opatření, která se téměř denně mění, přinášejí stále nové a nové otázky. Deník se snaží být i ve stavu nouze užitečným zdrojem informací.

Vláda chytračí, říká právník a posílá na stát žalobu

2. 4. 2020 | Ministři si hrají na lišáky a chytračí, tvrdí právník Ondřej Dostál. Aby vláda nemusela vyplatit živnostníkům škody, které jim vzniknou kvůli mimořádným „koronavirovým“ opatřením, ohýbá podle něj vlastní zákony.

Zavíráme, hlásí české lázně. Epidemie koronaviru přinesla jejich kolaps

2. 4. 2020 | Českým lázním hrozí zánik. Kvůli koronaviru. Lázeňská zařízení, jež v Česku nabízela asi 13 procent kapacity pro přenocování v zemi, jsou kvůli nouzovému stavu ze čtyř pětin uzavřena. A za pár dní budou úplně prázdná, až skončí nynější léčebné turnusy, obávají se šéfové lázní.

Roman Prymula: V Česku je asi tisíc nakažených, kteří nebyli testováni

1. 4. 2020 | Neodhalených případů nákazy COVID-19 je v ČR podle odhadů náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly v populaci asi 30 procent. Řekl to dnes večer v České televizi. Potvrzených případů je k dnešnímu odpoledni asi 3500. Při započtení 30 procent neodhalených by to znamenalo v populaci asi 4500 nemocných, asi tisícovka nakažených by tak nebyla zatím testována ani izolována.  

Česko má 3589 případů koronaviru. Uzdravilo se 61 pacientů

1. 4. 2020 | Koronavirem se v České republice nakazilo již 3589 lidí. Z nemoci covid-19 se dosud v Česku uzdravilo 61 pacientů, naopak 39 lidí postižených koronavirem zemřelo. Nový šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček ve středu uvedl, že hodlá prodloužit nouzový stav o 30 dní. Na ekonomickou situaci v souvislosti s koronavirem reaguje také Česká národní banka, která zmírnila podmínky pro získání hypoték.

Ukliďme Česko: Organizovaně ne, jednotlivci s opatrností mohou pomoci

1. 4. 2020 | Konání organizovaných akcí "Ukliďme Česko", kterých bylo naplánováno před vyhlášením stavu nouze přes 2400, je minimálně do jeho ukončení pozastaveno. Hromadné úklidy tak proběhnou nejspíš až na podzim při Celosvětovém úklidovém dni, který je letos vyhlášen na 19. září. Jednotlivcům při dodržování určitých pravidel však v jarním úklidu přírody nic nebrání. 

Hamáček chce prodloužit nouzový stav o 30 dní. Zvýší pravomoce policie

1. 4. 2020 | Ve středu poprvé v plném počtu zasedl Ústřední krizový štáb pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka. Schůze začala v 10 hodin a primárně se řešilo rozdělení práce mezi jednotlivé krizové skupiny. Hamáček rovněž uvedl, že chce prodloužit nouzový stav o 30 dní. Nyní platí do 11. dubna, tedy do Velikonoc. Podle něj to neovlivní případné uvolňování nynějších omezení. 

Piráti a ODS si v průzkumech polepšili. Volby by vyhrálo hnutí ANO

1. 4. 2020 | Volby do Poslanecké sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30,8 procenta hlasů. Druzí by byli s výrazným odstupem Piráti následovaní ODS. Opoziční TOP 09 by se do Parlamentu těsně nedostala. Vyplývá to z volebního modelu agentury STEM, který se konal v počáteční fázi koronavirové krize, ještě před zavedením hlavních omezení. Ve srovnání s lednovým průzkumem si ANO pohoršilo o 1,9 procentního bodu. Naopak Piráti a občanští demokraté si mírně polepšili. ...

Česko eviduje 3330 nakažených koronavirem. Vojtěch: Neprobíhá tragický scénář

1. 4. 2020 | Případů nákazy novým typem koronaviru v Česku přibylo na 3330. Testů bylo v úterý provedeno za jeden den dosud nejvíc, víc než 6200. Z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, se uzdravilo 45 lidí, v nemocnicích zemřelo 32 pacientů. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

Z domovů pro seniory se stává „smrtící past“. Na ministra se valí tvrdá kritika

1. 4. 2020 | Jeden mrtvý a více než padesát lidí v důchodovém věku nakažených koronavirem. Tak vypadá situace v litoměřickém domově pro seniory U Trati. „Na výsledky testování ošetřujícího personálu stále čekáme,“ řekl Jindřich Vinkler, ředitel Centra sociální pomoci, pod které domov spadá.

Koronavirus v domovech pro seniory: Maláčová chce širší testování

31. 3. 2020 | Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce kvůli narůstajícímu počtu nemocných v domovech pro seniory rázně testovat na nákazu novým koronavirem v těchto zařízeních. O situaci bude ve středu znovu jednat prostřednictvím videokonference s hejtmany. Je podle ní třeba najít řešení pro případ, že se o nemocné v domovech nebude mít kdo starat. Uvedla to po jednání vlády. Spolu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) se vyslovila pro transparentní evidenci přijatých a spotř ...

Koronavirem se v Česku nakazilo již 3308 lidí. Prymula: Nošení roušek má smysl

31. 3. 2020 | Počet nakažených koronavirem v Česku narostl na 3308. Dosud se uzdravilo 45 pacientů. Ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo na webových stránkách. Zdravotním komplikacím spojeným s onemocněním covid-19 zatím podlehlo 31 lidí, řada z nich však měla i další nemoci. Vláda dnes také definitivně schválila program Antivirus, který má pomoci firmám zasaženým opatřeními proti koronaviru.

Češi sedí doma a nic nedělají. Úrazů v době koronaviru ubylo o desítky procent

31. 3. 2020 | Celoplošná karanténa a s ní spojená nutnost sedět doma má nečekaný efekt. Mnohé pojišťovny totiž hlásí, že ubylo domácích úrazů. A to až o desítky procent.  

Materiál ministerstva obrany jsem nechal stáhnout. Je to nesmysl, říká Babiš

31. 3. 2020 | Ministerstvo obrany způsobilo v aktuálním stavu nouze nebývalý rozruch svým návrhem mimořádné legislativy. Do vládního systému vložilo návrh, aby v případě neakceschopnosti parlamentu krizové rozhodování přešlo zcela na vládu. V případě nefunkčnosti vlády by měl rozhodovat premiér.

Změna pravidel u povinných roušek: Za co hrozí pokuta, kde si ji lze sundat?

31. 3. 2020 | Vláda v pondělí prodloužila omezení spjatá s celostátní plošnou karanténou do soboty 11. dubna. A to včetně nošení roušek. Ale vprávě v této oblasti pravidla trochu zmírnila. Koho se nyní povinné zakrývání ústa a nosu na veřejnosti týká, a koho ne? 

Zdroj: Deník - denik.cz
02:14:23 | 03.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Pátek 3.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.