KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

Požár lesní školky na Mladoboleslavsku hasilo 12 jednotek

22. 4. 2019 | Neobvykle suché počasí už několik týdnů zaměstnává hasiče u požárů v přírodním prostředí. Ve Středočeském kraji vznikl na Velikonoční pondělí 22. dubna největší požár krátce po 14. hodině v katastru obce Dolní Slivno na Mladoboleslavsku.

Při požáru v říčanském obchodním centru vznikla škoda za téměř patnáct milionů

21. 4. 2019 | V sobotu 20. dubna krátce po půl šesté večer byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár v areálu bývalého lihovaru v Říčanech v okrese Praha-východ, kde je dnes rozsáhlý komplex budov s různými provozy, včetně stejnojmenného nákupního centra Lihovar.

VÝSTRAHA – zvýšené nebezpečí vzniku požárů!

20. 4. 2019 | Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k teplému a převážně suchému počasí pro Českou republiku vyjma Moravskoslezského kraje výstrahu číslo PVI_2019/44 na zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Středočeští hasiči neměli klidnou službu ani na Velký pátek

20. 4. 2019 | Velikonoční pátek 19. dubna opět přinesl velký počet požárů v přírodním prostředí. K 21. hodině evidovali středočeští hasiči necelou padesátku událostí. Dvacet z nich byly požáry, z toho rovných patnáct v přírodním prostředí. Převážně šlo o požáry lesních a travních porostů, ale třeba také balíků slámy. Společným jmenovatelem většiny těchto požárů jsou nedbalost a neopatrnost.

Zelený čtvrtek značně potrápil středočeské hasiče

19. 4. 2019 | Suché a větrné počasí posledních dní se výrazně podepisuje na množství zásahů v přírodním prostředí, a to zejména zvýšeným počtem požárů trávy, křoví i lesních porostů. Čtvrtek 18. dubna byl pro středočeské hasiče hlavně v odpoledních hodinách jedním z nejnáročnějších jarních dnů, právě v souvislosti s požáry přírodního charakteru. Události navíc velice často komplikoval špatně přístupný terén a mnohdy také vítr, který způsoboval rychlé rozšiřování plamenů do okolí zasažených ploch. ...

Svatý Florián otevře veřejnosti většinu středočeských stanic

18. 4. 2019 | U příležitosti svátku svého patrona svatého Floriána, který letos připadá na sobotu 4. května, dají středočeští hasiči opět nahlédnout do míst, která jsou jinak pro veřejnost nepřístupná.

Hasiči nacvičovali v Mladé Boleslavi plnění hasicího letadla

16. 4. 2019 | Mladoboleslavský územní odbor HZS Středočeského kraje uspořádal v úterý 16. dubna na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav odbornou přípravu zaměřenou na využití Letecké hasičské služby.

Odborná příprava ve vyprošťování pro dobrovolné jednotky

16. 4. 2019 | Ve dnech 13.–14. dubna se na územním odboru Kolín konala cyklická odborná příprava pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů předurčených pro vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Středočeští hasiči vezou z Pražského hradu dvě stříbra

11. 4. 2019 | Ve čtvrtek 11. dubna byly ve Španělském sále Pražského hradu vyhlášeny výsledky ankety Hasič roku 2018. Poprvé tak předávání cen nejlepším jednotlivcům i kolektivům vyvrcholilo v prostorách, ve kterých se konají nejvýznamnější státní a společenské akce, což podtrhlo důstojnost a slavnostní ráz jubilejního desátého ročníku.

Bohdanka 2019 – pozvánka na soutěž v disciplínách TFA

10. 4. 2019 | Středočeští profesionální hasiči pořádají ve spolupráci s obcí Bohdaneč osmý ročník soutěže „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje – Bohdanka 2019“, která se uskuteční ve čtvrtek 23. května u 52 metrů vysoké dřevěné rozhledny na Kutnohorsku.

Dopravní nehoda uzavřela na několik hodin strakonickou silnici u Zbenice

10. 4. 2019 | Ve středu 10. dubna krátce před jedenáctou hodinou přijali středočeští hasiči oznámení o dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu na silnici I/4 u rybníku Cunát v katastru obce Zbenice v okrese Příbram.

Hledáme operátory linky 112

10. 4. 2019 | Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ve služebním poměru na pozici operační technik linky 112 pro Krajské operační a informační středisko v Kladně.

Na Mladoboleslavsku zachvátil požár roubený rodinný dům i přilehlé hospodářské stavení

6. 4. 2019 | V sobotu 6. dubna krátce po půl jedenácté přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje hlášení o požáru v obci Dolení Kruhy v katastru Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku.

Profesionální hasiči v Kutné Hoře oslavili 50 let od svého vzniku

6. 4. 2019 | Historie profesionálního sboru v Kutné Hoře se datuje k 1. únoru 1969 a úzce navazuje na činnost dobrovolných hasičů. Nejprve vznikl veřejný požární sbor, který byl základem pozdějšího Okresního veřejného požárního útvaru.

Požár v sušičce pilin způsobil milionovou škodu

6. 4. 2019 | V pátek 5. dubna krátce po třinácté hodině zpozorovali pracovníci sušárny ve firmě na výrobu pelet a sušení pilin v Březnici na Příbramsku požár izolace ve filtrech v hale o půdorysu 30x20 metrů.

Na Příbramsku při kolizi převozové sanitky a vlaku zemřel pacient

4. 4. 2019 | Ve čtvrtek 4. dubna v 7.40 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě v obci Čenkov na Příbramsku, při které motorový vlak narazil do převozové sanitky.

Při požáru bytu v Berouně hasiči zachránili 15 lidí a psa

3. 4. 2019 | Ve středu 3. dubna těsně před pátou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru v prvním patře bytového domu ve Vorlově ulici v centru Berouna.

Při požáru v Bystřici hasiči zachránili pět lidí

2. 4. 2019 | V úterý 2. dubna krátce před devátou hodinou přijalo operační a informační středisko středočeských hasičů informaci o požáru komory v bytové jednotce třípatrové budovy v Bystřici na Benešovsku.

V Dymokurech na Nymbursku hasiči vytáhli z rybníka potopené auto

1. 4. 2019 | V neděli 31. března v podvečer zahlédl řidič jedoucí po silnici první třídy číslo 32 mezi obcemi Dymokury a Nouzov tmavé osobní auto, které se potápělo do vody v Pustém rybníku. Událost ihned nahlásil na tísňovou linku Policie ČR. Integrované operační středisko Policie Středočeského kraje na místo vyslalo hlídku a požádalo hasiče o spolupráci.

Nedbalost způsobila požár rodinného domu na Kutnohorsku

27. 3. 2019 | V úterý 26. března před desátou hodinou dopoledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen požár sklepních prostor v rodinném domě v obci Žleby na Kutnohorsku. Oznamovatel upřesnil, že ve sklepě je kromě papíru uskladněno i několik tlakových lahví s propan-butanem.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
20:12:50 | 23.04.2019Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový je reálný stav, který krajský úřad dlouhodobě neřeší. Naprázdno zatím vychází i snaha Ministerstva ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...

Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

13.04.2019 | Zpravodajství

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního měs ...Úterý 23.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.