KolínDnes.cz
KolínDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Kolínský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Kolínský deník - černá kronika Zdroj: Kolínský deník - černá kronika |

V 'šestnáctipatráku' hořelo ve strojovně

2. 4. 2020 | Třebaže se zprvu mezi lidmi hovořilo o tom, že se někdo rozhodl ukončit svůj život, ukázalo se, že jde o fámu. Důvodem policejních a hasičských manévrů před "šestnáctipatrákem" v Tyršově ulici v Kolíně byl ve čtvrtek 2. dubna menší požár elektroinstalace ve strojovně. Zásah potvrdila policejní mluvčí Eva Hašlová. Evakuovat bylo nutné celkem tři lidi.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

1. 4. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu. ...

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

28. 3. 2020 | Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Policie hledá řidiče, který narazil do chodce na přechodu

28. 3. 2020 | Z místa nehody sice řidič nezmizel, přesto však po něm policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrají. Hledají šoféra, jenž po střetu s chodcem na přechodu neujel – avšak nakonec odjel v domnění, že se nic nestalo. Jenže – ono se stalo.

OBRAZEM: Zateplení hořelo kvůli nedbalosti při kouření

27. 3. 2020 | Varováním pro aktuální období koronavirových omezení, kdy v rámci preventivních opatření k zamezení šíření nákazy má každý co nejvíce zůstávat doma, avšak počasí někdy přímo vybízí k tomu, aby se člověk vystavoval sluníčku alespoň na balkonu nebo v okně (či vyšel na chvíli před dům, i když se třeba nechystá na další procházku), se může stát páteční zásah říčanských hasičů. Ti byli dvacet minut před devátou dopolední přivoláni k hořícímu zateplení budovy. ...

Strojvedoucí spěšného vlaku jedoucího z Kolína projel návěstidlo na červenou

23. 3. 2020 | K mimořádné události došlo v pondělí 23. března ráno na pražském Masarykově nádraží. V 8.30 hodin projel strojvedoucí spěšného vlaku jedoucího z Kolína návěstidlo na červenou. Provoz celého významného železničního uzlu se v tu chvíli dočasně zastavil a byly odřeknuty čtyři vlaky linek S1, S2 a S4.

Video z nehody na D1 vybízí k opatrnosti v místě oprav

21. 3. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Kamion motorkáře nesrazil; ani o něj nezavadil. Řidič jeho tahače spořádaně zastavil před místem nehody - a pravdu měli středočeští hasiči, když krátce po události informovali na svém facebooku o střetu motorky s osobním autem.

OBRAZEM: Obchvat Kolína uzavřela smrtelná nehoda

19. 3. 2020 | Oboustranně uzavřený musel být ve čtvrtek odpoledne obchvat Kolína kvůli těžké dopravní nehodě. „Došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel,“ uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že příčiny a okolnosti tragické události policie vyšetřuje.

Platí nouzový stav: dvacet čokolád má cenu osmi let

17. 3. 2020 | Až osm let ve vězení za dvě desítky ukradených čokolád. Takové tresty za nynějšího nouzového stavu, vládou vyhlášeného kvůli šíření nového typu koronaviru, hrozí dvěma mužům, kteří byli v pondělí přistiženi při krádežích ve dvou různých prodejnách potravin, vzdálených od sebe jen kousek, při pomezí Prahy a Středočeského kraje. V úterý na to upozornil Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Fasádu hotelu někdo posprejoval. V únoru i v březnu

13. 3. 2020 | Škodu předběžně vyčíslenou na 20 tisíc korun za sebou zanechal vandal, který různými nápisy počmáral omítku hotelu v Černošicích na Praze-západ.

Vězení odsouzený neunikl, i když se nechal zastlat v posteli

6. 3. 2020 | Za to, že se nechal starostlivě a s velkou péčí uložit do postele, nyní 30lelého muže z Prahy-východ může čekat delší pobyt na vězeňském kavalci. Přesněji řečeno: až dvouletý trest mu hrozí v souvislosti s tím, že ačkoli se nechal zastat do postele, dopadení neunikl. Jde totiž o muže, který se již delší dobu vědomě vyhýbal nástupu do výkonu trestu za majetkové delikty. Nyní je v souvislosti s tím obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí, informovala v pátek Eva Hašlová z územního odboru střed ...

VIDEO: Domy a stavby hlídala policie i pomocí techniky s nočním viděním

6. 3. 2020 | Výrazně na svou přítomnost upozornili policisté z územního odboru středočeské policie polic pro Prahu-venkov: Východ, kteří v úterý uspořádali noční preventivní opatření. Upozornila na to policistka Eva Hašlová, podle níž se hlídky se zaměřily nejen na noční účastníky provozu, ale také na kontrolu nemovitostí.

VIDEO: Nehoda kamionů uzavřela Jižní spojku. Řidič pak jel v koloně protisměrem

4. 3. 2020 | K vážné dopravní nehodě došlo ve středu dopoledne na 25. kilometru Jižní spojky ve směru na Hradec Králové. V oblasti Záběhlic se srazily tří nákladní vozy. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému a frekventovaná komunikace byla na několik hodin uzavřena.

Muž se zákazem řízení odpálil do stromu cizí auto

3. 3. 2020 | Někdy nemusí stačit, když si řidič počíná zodpovědně a opatrně, pokud narazí na jiného, který se chová odlišně. Předně podle této poučky dopadl na Praze-východ šofér, jenž žádnou chybu neudělal - a přesto má auto nabourané ze dvou stran: zepředu i zezadu.

Katalyzátory se z výrobny stěhovaly rovnou do sběrny

3. 3. 2020 | Ve sběrnách surovin končily nové komponenty určené pro auta, jež čtveřice pracovníků firmy na Praze-východ kradla svému zaměstnavateli – a podle předchozí domluvy „dodávala“ se vším obeznámeným odběratelům, s nimiž se pak dělila o peníze. Tak případ, který krajští kriminalisté spojují s několikamilionovou škodou, shrnula mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Dvacetiletý trest za vraždu známého soud ještě zpřísnil. Přidal dva roky

3. 3. 2020 | S obsáhlým odvoláním neuspěl v úterý 3. března u Vrchního soudu v Praze 62letý Jiří H., který na sklonku léta roku 2018 zastřelil na Benešovsku známého, o opět let staršího muže, a postřelil také jeho syna. Naopak - původní 20letý trest odnětí svobody vyměřený středočeským krajským soudem odvolací senát v čele s Martinem Zelenkou ještě o dva roky zpřísnil, když vyhověl odvolání státního zastupitelství. ...

Vášeň milovníků zbraní se nezastavila ani před kulomety či granátometem

2. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Granátomet, sedm granátů, stejný počet historických kulometů, 12 samopalů – a také pět pušek či osm pistolí. To byla jen část arzenálu, který kriminalisté nalezli při domovních prohlídkách u trojice podezřelých mužů ze středních Čech a jižní Moravy.

Po lahvi vodky nedokázal chodit. Strážníci měli hodně práce s opilci i narkomany

2. 3. 2020 | Autohlídka byla na rutinní kontrole haly Českých drah v Kolíně. Na zastávce autobusů ji ale čekalo překvapení. „Muž vypil láhev vodky, pro velkou opilost nebyl schopen komunikace. Strážníci na místo přivolali sanitku, a to z důvodu možného ohrožení na životě nebo zdraví osoby,“ uvedla Helena Honkiszová, mluvčí kolínských strážníků.

Muž vozil do výkupny kradené palety. Sedmá výprava nevyšla

29. 2. 2020 | Specialistu na krádeže palet dopadli hostivičtí přímo na místě činu. Informovala o tom policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že klec spadla ve čtvrtek 20. února v noci v areálu firmy v Tuchoměřicích na Praze-západ. 

Novým projektem chce policie upozornit na rizika online světa

27. 2. 2020 | /VIDEO/ Statistiky hovoří jasně - s přibývajícími uživateli sociálních sítí a internetu stoupá podle policie také případů sexuálního nátlaku a vydírání dětí. Počet nahlášených trestných činů spáchaných prostřednictvím internetu se za posledních pět let více než zdvojnásobil a téměř třetina z nich je mravnostního charakteru. Před téměř třemi lety i proto vznikla kampaň Evropského policejního úřadu Europol s názvem Say no! (Řekni ne!). ...Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Pátek 3.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.